Jump to content
Markony

Да си кажем истината!

Recommended Posts

ЦРВ-то не го карам, жената си го хареса, тя си го купи, тя си го кара. Но когато Харвито /оборотна служебна кола/магаре е в клиент ..нямам избор и го карам. Много ме дразни за градски режим. На извъградско е песен... Удобна седалка, екстри, климатик като хората, обезшумено и т.н. Обаче в града е пълна скръб. Тия 150 коня бензин/газ са жив ташак. Реално са 110, 100 коня при пуснат климатик.

Сравнявам го с Харви 105 коня, пипнато от мен, но никакъв тунинг. В пъти по-добър старт, ускорение, разход.

Шумно било, клатело се, друсало... ама върви като Сивик.

 

Споделям само мъката си за бъдещите мераклии..

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако 3/2 в заглавието на темата означава 3-та/2-ра генерации, и аз се присъединявам към това

... Обаче в града е пълна скръб. Тия 150 коня бензин/газ са жив ташак. ...

Не само градско, и на магистрала е жив ташак ;)

Говоря за 2-ра ген, 4-степенен автоматик с К20А4 и го сравнявам с предишните ми 2 броя RD1 JDM, 4-степенен автоматик с В20В, 128 коня. JDM-ката беше, да не кажа в пъти, ама осезаемо по-добре откъм динамика и окачване. Oткъм екстри JDM-ката също беше по-напред - заводски тъмни стъкла, ветробрани на всички врати, ел-прибиране на огледала, магически задни седалки, т.нар. в България климатроник, допълнителни огледала за видимост при маневриране ... Е, нямаше си ABS u airbag-ове, ама аз съм от старата школа, и не ми липсваха ;)

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен 3-та генерация въобще не е обезшумена,даже направо си е шумна.Дизела върви що годе приятно,но се чува вътре доста отчетливо.Говоря за градско каране,за извънградско е добре.Гумите също се чуват,както и всяко камъче,което се удари в някой подкалник.Не знам какви коли сте карали,но ако някога сте има Ауди или Мерцедес ще направите разлика.Предишната ми кола беше Ц-класа от 96г. и там всичко е на ниво,особено за годините си.Като сравниш шумоизолацията имаш чуството,че хонда са се върнали 20г. назад.Пробвах и други ЦРВ-та и там е същата работа,даже тествайки първото си ЦРВ,направо се уплаших.

Друго нещо,което много дразни са подлакътниците.Прекалено за тесни и неудобни,ръката ти пропада,ако решиш да се отпуснеш както трябва.Също така при  динамично движение на път със завои,лакътят ти се удря в него.

И на последно място са вратите,които при отваряне нямат изхвърляне .Дърпаш ръчката и вратата стой затворена,трябва да буташ.Глупост голяма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен обаче истината не изглежда така :)

Старото ЦРВ, което беше B20Z е все още в мой близък приятел с който на няколко пъти ги дърпаме и бере доста ядове. Бие ме само на старт от място щото после няма догонване, но летящите..... NO COMENT. Извън градско е в пъти по динамична от старата. Докато беше моя RD1, смея да се похваля че с доста коли съм се дърпал които са неговите коне и килограми (говоря за къси стартове до към 100-110, че нагоре е трагедия) и доста от тях са оставали разочаровани.

 

Тъй че, в това отношение съм по доволен от новата. Вози по рязко и твърди но е доста по стабилна.

 

Колкото до шумоизолацията съм съгласен с поста на колегата. Не е само при Хонда. Скоро карах един Кашкай 2016г. И там е същата тъпня. Шум от вратите, камъчета, гуми, малко двигател, и т.н. Ауди и Мерцедес са в друг клас като цяло. Една Ц класа или ,А4 или БМВ 3, с дизелов двигател и 4х4 автоматик отива на 100 000лв. ЦРВ то е 60-65..... Нормално е като са наблегнали на надеждност да са спестили пт някъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не забравяме, че караме с орязани айВитеци :)

 

Аз пък съм доволен от нашия ЦРъВ.

За това, което получавам като мощност/комфорт/пространство/икономия/екстри/проходимост бензиновият фейслифт или иначе казано генерация 2,5 е златната среда.

 

Най ми е зле някой като ми убие скоростта по някое нанагорнище :) И следва изреждане на предавки...

 

Но на равно, особено пък в София на светофарите няма кой да ми земе старта.

Но пък аз съм с добри светофарни рефлекси и сетива :D

 

По-големият ход на буталото на 2.4 спрямо 2.0 (както при американските/канадските ЦРВ-та с К24А1) поправя малко несправедливостта откъм тяга :)

220Nm/3600 към 190Nm/4000...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия 150 коня бензин/газ са жив ташак. Реално са 110, 100 коня при пуснат климатик.

+ 1 и за четвърта генерация.

Единствено се успокоявам, че пълно щастие на тоя свят няма. Или поне за нас, българите :). Днеска гледах как и един пич с нова кола за 160к също се оплаква от скърцане и върене. Няма какво да се лъжем наистина, ЦРВ-то си е компромисно и бюджетно решение отвсякъде... НО, точно там му е силата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова 3-4 години бях обявил почивка от марката. Продаваха морално остарели мотори, които за да им усетиш живеца, трябва да са все в лютеницата, а като идеш на бензиностанцията и те смъдва лекинко. Сега с малката печица е добре. 300 Нм са повече от достатъчни и реално усещането е като за повече коне от обявените 120. А харчи като Д13-ка :D

Редактирано от Didko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смело добявам и 4 та  генерация , супер разочарование , нито може да изпревариш , нито има проходимост при зимни условия :(. Едвам я изтраях 2 години и я дадох на жената . Най -  грешно похарчените ми пари за кола до сега и то нова . Може би единствения  и плюс е разхода от 9 /100 газ който дава .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дизела на 4та как е ? Или Само бензина визирате ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от дизела съм доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си само с предно :D ъта и твоето мнение не е напълно меродавно :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак земята ... ъъъъъ такова ..... следващата ми кола пак ще е CR-V, автоматик ;)

Е, може и да се прежаля за HR-V, ама надали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си само с предно :D

 

Другите само си мислят, че не са  :tooth:

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смело добявам и 4 та  генерация , супер разочарование , нито може да изпревариш , нито има проходимост при зимни условия :(. Едвам я изтраях 2 години и я дадох на жената . Най -  грешно похарчените ми пари за кола до сега и то нова . Може би единствения  и плюс е разхода от 9 /100 газ който дава .

 

И аз чувам,че тази нова 4х4 система при 4-та генерация ,която е по-добра на хартия се оказва пълна трагедия.Сега не знам ти къде си се опитвал да минеш.

Редактирано от Deodriver

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Одеве тръгнах от средата на силно заснежения и утъпкан изход от паркинга на ИКЕА с летните гуми. Определено не само си мисля че съм с 4х4. Колата почти не помръдна в страни и отцепи неусетно нагоре. Само по триъгълника се разбираше че се опитва да буксува.

Умишлено я спрях на средата.

Ако и спирането беше толкова успешно щях да се откажа от зимноте гуми :)

Редактирано от jaccomo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та така, честит сняг :)

Ма вие сериозно ли си правите експерименти и чакате последния момент да сложите зимните гуми?

Неска една ML-ка ентусиазирано тръгна по баира пред нас нагоре, та трябваше да поринат с лопати, че да се върне на задна ...

 

В 2 педи сняг си потеглям спокойно, на равно естествено :D Баирите тук са големи и му знам халата. 

Миналата зима към Боровец покрай езерото без VSA беше интересно преживяване, но да видим сега тва прословуто VSA къде му е силата.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Смело добявам и 4 та  генерация , супер разочарование , нито може да изпревариш , нито има проходимост при зимни условия :(. Едвам я изтраях 2 години и я дадох на жената . Най -  грешно похарчените ми пари за кола до сега и то нова . Може би единствения  и плюс е разхода от 9 /100 газ който дава .

 

И аз чувам,че тази нова 4х4 система при 4-та генерация ,която е по-добра на хартия се оказва пълна трагедия.Сега не знам ти къде си се опитвал да минеш.

 

 

Исках да си стигна до къщата в Калофер ама не успях   :). В интерес на истината след ровене в нета видях че първите бройки имат проблем в софтуера , ревах на бултрако 2 седмици и уж го ъпдейтнаха ,  но да видим. Проблема е че при пълно боксуване на предните гуми не зацепваше задното .

Редактирано от Prodi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко офф. 

Единственото стръмно място за което се сещам в Калофер е до нашата къща, до черковския мост :D Ако е там, дам трудно се катери оня баир :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......Миналата зима към Боровец покрай езерото без VSA беше интересно преживяване, но да видим сега тва прословуто VSA къде му е силата.

VSA системата си върши чудесно работа, НО задкормилното устройство и най-вече сивото му вещество са по-важния фактор!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, Емич. Мисълта ми беше, че не съм влизал в премеждия, но започнах да усещам повече колата как се държи в такива условия - заледен път, завой след завой, немалка скорост, съответно и как да се нагодя към тези условия :)

Затова ще ми е интересно VSA-то, което съм го изключвал веднъж щото не ме пусна през една дълбока, кална локва :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен недостатък на CRV-то 2008 е ограничената странична видимост от ляво на предното стъкло. Заради страничната възглавница и извития фейс, колонките са по- дебели и това малко ми пречи за следене на пешеходци

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...