Jump to content
tany66

Няколко въпроса за CR-V 2ра ген.

Recommended Posts

Здравейте, преди няколко дни се сдобих с CR-V втора генерация, 2002г., 150 кс. Все още не съм събрал достатъчно впечатления за колата, но ми изкочиха няколко въпроса, за които не намерих нищо във форума.

Има ли някъде "мануал" в PDF формат (не онлайн), да погледна как, аджеба, се свалят корите на вратите (защото централното ми работи частично), да видя дали са там машинките или пък да погледна от коя пробка се източва маслото от диференциала и през коя се налива, или как се сваля подлакътника. Като стана въпрос за него, дали може да се намери по-широк (има такава тема в руския форум, но без развитие), откъде може да се поръча или изработи? Благодаря Ви предварително.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко реда по-надолу, е тази тема:

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=102842

в която има линк, ако те устройва.

Иначе за вратите:

post-20738-0-53007200-1489915549_thumb.gif

 

post-20738-0-40486400-1489915580_thumb.gif

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За централното си е всеобщ проблем . Може да се ремонтират моторчетата, но се цепят машинките и се лепят после. Или слагаш китайски стандартни, но трябва да дупчиш  за монтажа и връзваш към лоста, примерно, който се вдига нагоре . http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=95033&hl=  Погледни тук . Същото е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скоро съм собственик на CR-V 2ра ген 2005г. феслифт, бензин/газ, ръчни скорости.

И за сега съм доста доволен от колата. е трябва да й се оправи това онова, но като цяло е ок.

И естествено започнаха да се появяват въпроси:

1) Реших да подменя пръскалките на предното стъкло и греда. Само оригинални 30дни доставка и цена 53лв. за бр. Та от няколко дни търся алтернативни от друга марка, но засега нищо подходящо. Някой да знае какви биха паснали и ако има такива които разпрашват?

2) По стикера на купето, гумите ги дават 215/55/16, възможно ли е да сложа 15цолова джанта и гума 215/70 за зимата?

3) Този модел има ли някакво програмиране на стъклата и люк (примерно при заключване, да се затварят автоматично)?

4) Освен основната профилактика (масло, филтри), има ли нещо специфично за модела, което е добре да се смени?

Благодаря Ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 - 215/65/16 е правилния размер . Мисля че на фейслифтовите не може да се сложи 15" - ще опират в спирачките.

При положение, че размерът е много разпространен и цената на гума е около 100лв, не виждам смисъл от 15ки, дори ако могат да се натаманят.

 

4- щом си на газ - задължително реглаж на клапани и след това на 15-20К км проверка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намират ми се такива гуми на 2-3 сезона, затова.

Диференцираното масло трябва ли задължително да се сменя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително се сменя диференциалното масло- 1 л. оригинално на хонда, струва 29 лв. Хубаво е да смениш също и свещите. За пръскалките, първо пробвай да им сложиш отгоре тампони, напоени с оцет, за една нощ и мисля, че ще се отпушат, поне моите така ги отпуших. Друг вариант е да търсиш от моргите, има достатъчно коли за части, но и те може да са запушени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те пръскалките не са запушени, но от много отпушване водата направо се излива. Искаше ми се да пригодя някакви детоксикация, пръскат на мъгла. На старото Пежо бях сложил такива и беше перфектно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Бензин,2002 г,150 кс,2000 куб.

Имате ли представа колко километра могат да се изминат в режим "резерв"?

Вчера за първи път пусках климатика и не мога да установя дали работи коректно.Духа студено но като че ли не може да

обърне въздуха в купето.Средната "врътка" съм я дал най в ляво(няма градуси при мен) а с лявата регулирам силата,естествено и бутона А/С е включен....

дали не бъркам нещо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЦРВ2 2005 от Габрово до Русе се прибрах на резерва. Каране 120 - 140 даже няколко пъти 160 но за 5 мин. примерно. Исках да свърши бензина за да го сменя напълно . Свърши точно като влязох в Русе. Само че , уловката е че бензина беше 100 октана Шел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от два дни съм собственик на CR-V втора генерация 2'2 140 к.с 2005 г (N22A2)

Има ли колеги от Русе,които да ми препоръчат добър майстор на Хонди за обслужване. Също ме интересува с какво масло и филтри обслужвате?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Mасло и филтри са дадени като важна тема малко по нагоре:

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=101858

Ако му се обадиш утре, може да му честитиш и РД:

http://forums.hondabg.com/index.php?showuser=1082

Редактирано от kalintry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах нещо......в повечето CRV-та 2002-2006 има светлинна индикация на таблото-зелен ключ.А при мен го няма!!!!Това значи ли, че само си мисля че имам имобилайзер или крушката е изгоряла?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно крушката е изгоряла

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...