Jump to content
barsi

Англичанка комби, Б18ц4

Recommended Posts

Честито за хубавата придобивка и много безаварийни и емоционални моменти!Аз имам оригинално касетофонче.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

Страхотна е .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е колата и добре дошъл при корабите :) Барси имаш ли стабилизатор на задното окачване?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щанга да, стрът отзад не. 

Между другото, главина от 6та акорд не пасна. Лагера й е по - плитък и с друг номер. 
Ако някой има да пише, ако не в четвъртък поръчвам една нова и за 1 седмица ми е в ръцете. 

Взех си и ново копче на аварийките, че моето беше с разлепено фолио. Сега остава и капачка на халогена да издиря. 
Между другото колата се оказа с червени пружини HR . Някой със стоково да иска спортно ? Обмислям на бартер, с единствено условие за монтаж на моята кола. Кефи ме яко, но не е особенно практично. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, 
Днес колата влезна за смяна на маншон и диагностика на задницата, че някой тампон е омекнал. В неделя се обслужва. Хванах и разход, от който съм силно изненадан. 10,3 газ . Това при положение, че хич не се старая да не й давам газ. Много съм доволен от тая кола. Акорда при такова каране ми дава 11.5-12 

Поръчах и й оригинално касетофонче, както и антенен усилвател и остана един трансмитер да си подбера. 

За касетофон избрах това : 

https://www.olx.bg/ad/radio-bose-za-honda-akord-ID6LvA9.html#11f67bce43 

Естествено, ще се пребара и при нужда оправи преди монтажа. 

Усилвателя е този : 

http://dobrikit.net/AVTOMOBILEN-ANTENEN-USILVATEL-p-24.html 

Много съм доволен, ползвал съм го на предни коли. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега barsi,

не се отваря линка за антенния усилвател.

Би ли го оправил да се отваря,че ме интересува.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Така, 
Днес се състоя на колата обслужването. До 2-3 дни следва регистрация, само искам до тогава да сменя лагер- главината, че вече много вие. 
Записах час да я погледне газаджията, че нещо на газ не е толкова зла. Даже според майсторчето е бавна, но той има маалко по - различна представа за бързи коли и мнението му не е меродавно за мен. 
Смениха се ремък, ролка, антифриз, гарнитура капак и се провериха клапаните- всичко е наред. Уви- има за смяна лагера на обтегача на климатика, или от сорта, но в неделя няма кой да работи. 

 

post-6398-0-02508700-1496005461_thumb.jpg

post-6398-0-65347400-1496005482_thumb.jpg

 

А е тука на тая снимка майсторчето, което доста от ползвателите на форума ми обяснява коя цифра на ремъка що значи. Добре, че няма огледало да се види как го гледам флюбено :D

post-6398-0-01517400-1496005558_thumb.jpg

Редактирано от barsi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, 
Малко ъпдейти : 

1. Газовата- направихме нова настройка по графика. Доста е по-добре. Бензина си е бензин, но въпреки читавия газаджия, колата си е шашава. 

2. Касетофона- взе се. Едвам му изнамерих букса. Купих му антенен усилвател. Чакам трасмитер с блутуут и ще се монтира све накуп. 

3. Установиха се криви предни дискове . Минах на шлайф, че за перфорирани дискове не останаха пари. Уви, не ми уцелиха накладките, че се оказах с големите апарати, но днес и това беше коригирано. 

4. Минах на стоково окачване, че не слизам от колата и ми писна да триангулирам поредната разбита улица дали мога да я преплувам. Още се наместват там някакви тампони, но срока им е до събота или взимам мерки. Спортното се продава, Всъщност, амовете са ОЕМ-ските, но вози уникално. Линк http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=104442 

5. Напълних климатика. С тонираните стъкла съм като в хладилник, особенно извън градско.

6. Регистрирах нейсе колата. Има няма цел ден си утепах при тия глупаци в нашия КАТ. А имаше само 10коли пред мен  в 9:30. 

post-6398-0-64073200-1496766452.jpg


Какво престои : 

Да ми дойде трансмитера и да качвам касетофона. 
Диря си капачка на халогена. Бърка ми в здравето. Искам и модул за автоматични фарове. Чакам и парктроника да пристигне. Скъсан ми е тампона от към скоростите / ест. е най- гадния за смяна /, както и още 1-2 леки дерта за оправяне... 

 

Основното : Да й скъсам шортите от каране :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, 
Сложих ветробрани на колата, купих й пактроник, пак си играхме по газовата. Вече ми допада. Наложи се 1мс бензин над 4500 об, после има 180-220 на 4та на магистралата. Сега има леко като прешлакване на газ при рязко подаване в периода 1800-2000 об, но или аз ще си намаля там горивото с 1-2% като ми дойде кабела или на смяната на филтрите. Много трябва да я изгавря, че да го направи. Това да й е проблема. Не е кой знае какво. Касетофона още не можем да го поставим, че на токаджията ми му се е..а м@м@т@ докато разкодира кабелите. Тия дни. После почвам музиката поетапно. 

Благодарение на Иван Фена Иванов си имам освен естерно масло за следващата смяна и престъргани предни дискове. Беше драма, че съм с големите спирачки, но тая кола спира брутално... Вече. Има няма 500км разработва, но си струваше. Иначе перфорирани за към 350лв. 
Взех ветробрани, напълних климатика и, най- важното - сложих днес крушки. Филипс Расинг +150% и тая кола прогледна. Вижда по- добре от акорда с нормални крушки, а той е на двусекционни. 

Предстои касетофона, огледала с подгрев, махане на надписите отстрани / не оригиналните, ест. а на Гюнер Вагнер / , оправяне на задния капак, читави гумени стелки и покупка на зимни гуми. Ще дебна и СТП на оферта. 
Ето как се вижда. Ако иска такива крушки някой да ми пише- ще му внеса. 

post-6398-0-10747100-1500584688_thumb.jpg

post-6398-0-73416000-1500584700_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов маншон за скоростите и нова топката.
Топката още не съм я взел, а и ще се слага септември, като се санира цялата прътна система. Поръчани са нов прът с кръстачката и всички необходими тампони. Бих я сложил и сега, но някой е резнал пръта ми и няма как . И да му нарежа резба много ниско идва....

post-6398-0-90308100-1500843964_thumb.jpg

post-6398-0-62997900-1500843976_thumb.jpg

post-6398-0-67581900-1500843992.jpg

post-6398-0-61802200-1500844008.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много арна бее пу пу :D Дай малко снимки на тая класна фурия, да видим как седи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак па фурия- заводска Б18ка просто. 
Май обаче някой си е играл навремето по трансмисията ми. 
2ра ми прави 110км, 3та- 160км/ч на 8500 об/мин . Като гледам в нет-а б18ц4-ките правят към 180 на 3та. 
Някой с клип на заводска б18ка ? 
И как седи : 

 

post-6398-0-17798200-1502138896_thumb.jpg

post-6398-0-28739500-1502138907_thumb.jpg

post-6398-0-45223900-1502138920_thumb.jpg

post-6398-0-62679300-1502138942_thumb.jpg

post-6398-0-81314900-1502138953_thumb.jpg

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле,  
От кога не съм писал в темата за мечтата ми като кола. Чак мечта де- различно от Интеграле турбо си е компромис, но както и да е. 

Така : 

Първо - стандартното окачване имаше скърцащи амортесиори отпред. От там старите ми бяха заминали и колата получи нови. Монро, но нови. 
Успях на Кондофрей да скъсам полуоска. Дадох 17.1 преди това. С тия гуми- доволен съм. 10м черно оставяше колата. 

Генерацията ми беше аут. Фена помогна с друга за закърпване на положението.  Днес от нея изхвърлих средното гърне, че дрънчеше. Вече съм доволен. Беше му се заразпадала питата. Както и да е. Заради катализатора остава на заводските тръби. 

Взех й и зимни гуми. 
касетофона от акорда няма да стане, та ще се слага пайнер клас Д, но следващия месец. Няма лев. 
Още чакам прътовете и тампона от Пепи. 
Колата не се спира. Предстои да се купи и спортен панелен филтър. 
И те така...

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И панелния е поръчан. Пайнера е D5900BT и вече е на колата. Сложих и антенен усилвател и в ясно време си слушам в Перник З-рок. Голям кеф. 
Някой да знае с какви р-ри са говорителите и, евентуално как да вкарам по- големи ? Тия не издържат на напрежението... Обмислям и суб, но се чудя. 
С нова генерация съм. За сега е това. За лятото обмислям да минавам на 195/55 предни и 205/50 15ки задни гуми. Нов комплект, евентуално. 
Качена е на зимни гуми и не се спира за сега колата. 

 

Установих и нещо друго. Първоначално палеше тегаво. 5-6 оборота сутрин. Реших, че имам да чистя инжектори. После сипах бензин 98. Пооправи се. Сипах Рейсинг 100 октана и вече няма и следа от проблема. Пали от четвърт дори и на 2гр. Е, и с хубаво масълце е, благодарение на един Фен. Това за бензина го казвам, защото често засичам хората да имат такива проблеми. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече е с въздушен панелен филтър на Papercross . Определено има промяна. Респонса на колата сериозно се промени и уживя. Както трябваше да редуцираме още малко под 2к горивото, вече не се налага. Разход не знам, за сега му се радвам. И поне е сух, та не се налага го мажа и пръскам с гадости. Доволен съм. 

Продължаваме. Въпрос - какъв е размера на фабричните колонки и с какво да подобря шумоизолацията на пода ? Битум, стп ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак намалихме горивото, към 11% се наложи да е на долу. 
Засякох й разход на културно каране - 130 магистрала, планинско с ограничението. Скучна работа, но 8/100 газ само. Чак се учудих. 
Друго по колата- за сега не се случва. Не се спира иначе . Голям кеф е на снега да имаш шпер. Даже днес карах кашкая на баща ми, едвам не си останахме там в една лека кал. Ама милата се укопа, включи се тракшъна и си е..ба майката. Ама с повече зор като я изгасих / не съм свикнал на умни коли / всичко после беше наред и добре се посмяхме. Такова калище шпера си ме вади без да разбирам през какво минавам ... 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега поздрави за колата.

Може ли малко по- подробно за разхода на газ, който си постигнал. На колко оборота си при 130 км/ч и какъв пробег си изминал  по магистралата. Каква ти е газовата (инжекцион или ?). Информацията ще бъде полезна.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ГИ Фобос .  Няма обд, че няма как да има- липсва протокол. 
Като обороти- на 5та на 4000 съм със 120км/ч . Късички са, но пък мотора не се товари. 
Иначе настройката е една идея на богато, на горната граница. И е със спортен панелен филтър колата, ако има значение. Но за този разход не е видяла грам зор. Е, имаше една балканска 2ра при 80 заради камионче на прохода, но не е както обикновенно. 
Причината да не бързам беше, че ме мързеше да пътувам и се бях издул от хапване. 
Иначе, ако си я карам както си трябва- 10-10,5 газчица си ги изпива. С климатика лятото - 11/100 . 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 29.10.2017 г. at 20:25, barsi написа:

Някой да знае с какви р-ри са говорителите и, евентуално как да вкарам по- големи ? Тия не издържат на напрежението... Обмислям и суб, но се чудя.

Привет, колега. Ако все още те интересуват размерите на говорителите - предните са 5' (14 см. от дупка до дупка) а задните 12,5. Но задните са доста специфични, защото са доста плоски и много трудно се намират. Тук качвам и снимки на нещо като "приставка" за задните говорители. Не е довършено и няма да изглежда точно така, но идеята е това дървеното да се захване за дупките на тавана за оригиналния говорител, от там нататък вече можеш да си сложиш какъвто говорител си искаш , защото слагаш пластмасов спейсър , който се завива на дървото и говорителя захващаш за спейсъра. Ще стърчи от тавана , но зависи какъв говорител (съответно спейсър) ще сложиш. Надявам се информацията да е от полза и ще се радвам ако съм помогнал. 

20171103_181604.jpg

20171227_141052.jpg

20171227_141135.jpg

20180112_174546.jpg

20180112_174558.jpg

20180112_174612.jpg

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Taka, 
Благодаря за ъпдейта на форума, не мога си кача снимките. 
Колата получи нови гуми и масълце на Yacoo 5w50 естерно. 
Гумите са Firestone RoadHawk . 4бр 195/55/15 . Клас А на мокро. 
Доволен съм. 

Ако някой мод има желание да му пратя снимките да ги добавя. Иначе се губи смисъла... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, 
Стана. 
Та това са снимките към старото мнение. 
Малко заваля сняг, та утре мисля да не рискувам и да си хвана рейса за 4 спирки... 
Сутринта беше забавно- тръгва и завива, но не спира. После вече заваля като хората и утре 100% няма да се кара тази кола. 
 

Проекта продължава. 
Предстои да се смени тампона на мотора от към скоростите и да се сменят халогените с такива с рингове. И от там натам само каране. Какво време ще даде ще видя април месец живи и здрави, ако не вали сняг де :D

29314086_10204319908914025_1750841213990694401_n.jpg

29314787_10204319908394012_8943596746903744891_n.jpg

29365722_10204319908034003_6850435065194145559_n.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...