Jump to content
jedsanders

Температурен Датчик Климатик

Recommended Posts

Здравейте,Не съм вещ по въпроса за това предварително се извинявам ако съм го задал неправилно или самата тема не е в правилния раздел. Имам проблем с климатика на Прелюда - 4та генерация, Х23А2. Оказа се че ми е изгорял температурния датчик на климатика, този който стои при изпарителя, стои в питата. Въпросът ми е следния - съвместими ли са тези датчици с такива на Акорд 5та генерация - 1994–1997 ? Също датчика за климатик и климатроник един и същи ли е? Разлика в този датчик при прелюд 4та и 5та генерация има ли ?Предварително благодаря на отзовалите се.

Редактирано от jedsanders

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвместими са,както и от Сивик 92-98.На климатрониците са други,а и не се сещам тия години къде има климатроник.Ролята на тоя датчик е да изключи компресора при -5:0 градуса.Теоретично става от всяка кола с климатик до 2000 година с фреон 134 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвместими са,както и от Сивик 92-98.На климатрониците са други,а и не се сещам тия години къде има климатроник.Ролята на тоя датчик е да изключи компресора при -5:0 градуса.Теоретично става от всяка кола с климатик до 2000 година с фреон 134 :)

Благодаря за изчерпателния отговор :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от мен потвърждение, става от всяка хонда с климатик от тоя период на производство, в твоя случай става и от следващия акорд.<div>Не стават датчиците от коли с климатроник, поне от сивик 5 и 6, прелюд 4 и 5, акорд 6, за тях съм на 99% сигурен, че са различни.</div>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз издирвам къде е датчика за външната температура и как изглежда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Издирваш, датчика за външна температура за  Прелюд 4 ген или Акорд 5?Не е много ясно понеже темата е  в раздела за Прелюди, а в профила ти пише че караш Акорд :)

Както и да е :)

      При Прелюда такъв имат само тези които са с климатроник,JDM версията или такива на които е сложен допълнително климатроник.Намира се в средата под предната броня, ниско долу,закрепен на планка,точно на средната част на предната маска и  малко по ниско от тръбния радиатор на хидравликата.

 

 

     За Акорд - не знам къде се намира!Вероятно пак някъде там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...