Jump to content
fallenfbsd

как се държи 4х4 системата на CRV (след 2011)

Recommended Posts

Усетили сте някакви специфики зимата с 4х4 системата. Чета за xdrive http://bmwpower-bg.n... ... 2&t=388232 и виждам,че да караш 4х4 на бмв изисква свикване. Как се държат Хондите зимата ? Като цяло какви са ви впечатленията от системата, кога си заслужава, как се държи ... 

 

Поздрави!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май при нашите Црв-та след 40км/ч, 4х4 се изключва. И няма какво да му свикваш, то не бачка. Но не съм сигурен дали в завой при пребоксуване не се включва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха,добре е да чуя мнения от първа ръка.Благодаря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Относно 3-то поколение ЦРВ мога да ти кажа, че системата е механична, т.е. няма разлика в поведението в зависимост от скоростта.

При четвъртото е електронна, т.е. там може и да има разлика в зависимост от скоростта. 

 

Относно поведението мога да кажа, че доста лесно се свиква и не е необходима допълнителна адаптация. 

 

Пример:

 

При наклон и заледен/хлъзгав терен, обикновенно предните колела започват да буксуват. В тази ситуация се включват задните. Осеща се веднага като подритване в дупето :) Понякога се опитва да се суче в зависимост от това, което задно колело има по-добро сцепление. Тогава се намесва стабилизиращата програма и колата се изправя и потегля напред.

Ако си изключил ВСА-то може и да има опасност да се завъртиш.

 

Като цяло системата е прилична и не съм имал неочаквани/неприятни моменти сравнено с предно.

 

Ако някаква по-специфина информация ти трябва, питай.

 

Прикачам и описание на системата побликувано преди време от Бултрако.

 

Поздрави :)

crv tech.pdf

Редактирано от vesss
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само малко допълнение към последния пост на колегата. В момента в които VSA се намеси тя определя колко газ да се даде. С други думи ако си настъпал до ламарината с цел умишлено пробуксуване , в началото колата ще качи обороти, ще усетиш ритането при задействани задни колела, колата ще тръгне нанякъде за момент, VSA ще се намеси и ще свали оборотите до около 800-900, след което колата потегля напред. Малко е странно педала да е до ламарината и да пъплиш напред, но в края на крайщата в сняг това е важното. Описвам 3-та генерация.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е първата ми зима с ЦРВ III, поради което още не съм изпадал в много ситуации с него, но това, което мога да добавя за VSA системата, е че ПОНЯКОГА трябва да се изключи за да се преодолее дадено препядствие. Пример: При дълъг участък с голям наклон с включен VSA в един момент колата просто спира /без значение от предварителната засилка/, но при изключен VSA успяваш да изкачиш наклона, но с газ до ламарината :) При движение по път обаче според мен трябва да е постоянно включен.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май при нашите Црв-та след 40км/ч, 4х4 се изключва. И няма какво да му свикваш, то не бачка. Но не съм сигурен дали в завой при пребоксуване не се включва.

Това 100% не е вярно за генерации 1 до 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааа.... Прав си  колега Restless, нещо съм се заблудил... Независимо с каква скорост се движиш се оказа, че 4х4 си се включва, щото е механично и наистина няма как да се изключва над 40км/ч. Това за 40км/ч май беше за 4х4 на нисан или тойота.. ама пак не съм на 100% сигурен. Сори за заблудата...

Редактирано от cucy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Божееее, ама и аз не чета че въпросът в темата е за СЛЕД 2011-та!

 

Знам само че след фейслифта миналата година, пак има пормени в начина по който зацепва!

А по принцип 4та ген е различна- 4х4 е елекронно управляемо...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ограничението за скорост до 40 км/ч е за Тойота RAV 4. Личен опит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей живот си живеете сигурно с тва 4х4 и VSA :) По пътя за Боровец тая вечер си беше ледена пързалка, голямо занасяне падна по завоите след Пасарел. Рай за дрифтърите :D

С VSA задницата сигурно нямаше да ми поднася толкова. Пак се поошлайфах де на такова каране :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите.

 

Аз мисля, че електронните муфи (или както там се казва на новите електронни системи за 4х4) имат опции за 'заключване' до 40км/ч, след това се самоизключват да се пазят от претоварване - на доста места съм го срещал.

 

Ще ми е полезно инфото, което сте дали. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей живот си живеете сигурно с тва 4х4 и VSA :) По пътя за Боровец тая вечер си беше ледена пързалка, голямо занасяне падна по завоите след Пасарел. Рай за дрифтърите :D

С VSA задницата сигурно нямаше да ми поднася толкова. Пак се поошлайфах де на такова каране :)

 

Голям кеф е  :D До сега не съм имал кола с такъв вид електроника и много и се радвам, но много затъпяват навиците на шофьора и си я изключвам от време на време за по- голямо удоволствие  :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Аз също карам първа зима моето CR-V 2015 AWD. Не мога да говоря технически, понеже не съм много "светнат" :D, но мога да изкажа впечатления от реални ситуации. Като заваля големия сняг в София се качих в Бояна и карах доста по малките стръмни неизчистени улици. Смело мога да кажа, че 4x4 системата работи прекрасно, поне за моите цели ;) Нямаше баир или преспа, която да беше проблем, смело разорах улиците :D

 

Разбира се това не е офроуд автомобил, но имайки предвид колко много негативи съм чел и гледал за 4x4 системата на тази кола, съм много приятно изненадан. Ще се радвам ако вали още :D

 

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, Аз също карам първа зима моето CR-V 2015 AWD. Не мога да говоря технически, понеже не съм много "светнат" :D, но мога да изкажа впечатления от реални ситуации. Като заваля големия сняг в София се качих в Бояна и карах доста по малките стръмни неизчистени улици. Смело мога да кажа, че 4x4 системата работи прекрасно, поне за моите цели ;) Нямаше баир или преспа, която да беше проблем, смело разорах улиците :D Разбира се това не е офроуд автомобил, но имайки предвид колко много негативи съм чел и гледал за 4x4 системата на тази кола, съм много приятно изненадан. Ще се радвам ако вали още :D Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Здравей колега,

 

Да те попитам дали ти се е налагало да изключваш ВСА-то в снега и дали просвета на автомобила е бил ок(понеже сега го дават 165 вместо 185)?

 

Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей @vesss,

 

И не, не съм изключвал ВСА до момента.

 

Просвета ме притесняваше много при избора на колата, понеже 165 е един от най-малките за такъв тип автомобил, но не съм имал никакви проблеми с него. Нито на сняг, нито по бордюрите :) В общи линии съм много доволен от цялостното представяне на колата зимата и как се справя със снега.

 

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа и аз . На утъпкан сняг лед е о.к , но на пресен сняг  просвета е ужасно малко , и пълна трагедия за съжаление . Взех я заради едни 200 метра  , които зимата не мога да взема с лек автомобил , е и с тоя не можах :) . Едни шапка пари на вятъра  съжаление :(

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги за мненията.

@Prodi имаш ли наблюдение над други сходни автомобили за същия път дали са по-проходими?

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не . Имам една витара 2000 година , която излиза по пътя с гуми за мъгла . Преди да взема хондата карах меган , и го закачах с витарата и го качвах до нас . Все си мислех. че ще излезне хондата , но уви не успя . Примирих се и не искам да екпериментирам повече . но я намразих много хондата.  Ако може да и сложа газ ще я пусна служебна , ако не ще я махам :( Сега като се замислих , и с мегана 5 години ме съм имал проблем да стигна до мястото където закъсах с хондата, та ползата от 4х4 , в този вариант е много съмнителна , освен по-високия разход на гориво и по- тежката поддръжка.Лошото , е че когато купуваш няма как реално да пробваш възможностите на колата , и вярваш на дилъри и реклами .

Редактирано от Prodi
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа и аз . На утъпкан сняг лед е о.к , но на пресен сняг  просвета е ужасно малко , и пълна трагедия за съжаление . Взех я заради едни 200 метра  , които зимата не мога да взема с лек автомобил , е и с тоя не можах :) . Едни шапка пари на вятъра  съжаление :(

Еми то просвета, за пресен сняг е едно от най важните условия за проходимостта.В случая при твоя модел /за разлика с предишните генерации/, той е още повече намален , някъде по спомен е около 16 см., което е равносилно на просвета на лека кола. Защо са го намалили , те си го знаят.

Но мен ми е интересно, когато я пробва да минеш това разстояние от 200 метра , изключваше ли VSA системата или не? Съответно имаше ли разлика ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да кажа и аз . На утъпкан сняг лед е о.к , но на пресен сняг  просвета е ужасно малко , и пълна трагедия за съжаление . Взех я заради едни 200 метра  , които зимата не мога да взема с лек автомобил , е и с тоя не можах :) . Едни шапка пари на вятъра  съжаление :(

Еми то просвета, за пресен сняг е едно от най важните условия за проходимостта.В случая при твоя модел /за разлика с предишните генерации/, той е още повече намален , някъде по спомен е около 16 см., което е равносилно на просвета на лека кола. Защо са го намалили , те си го знаят.

Но мен ми е интересно, когато я пробва да минеш това разстояние от 200 метра , изключваше ли VSA системата или не? Съответно имаше ли разлика ?

 

Пробвах и двата варианта  , разлика нямаше .Просто не отлепваше колата . Но днес ходих  да търся гуми за витарата , и проверих налягането на гумите  на хондата , оказа се че при смяната на летни със зимни са ги напомпали на 2,9 атмосфери !. Сега се породи някаква надежда ,  че може и за това да се е получила излагацията . Сега остава да завали пак сняг да пробвам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какви гуми си?

  • MICHELIN Latitude Alpin LA2
  •  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
. когато я пробва да минеш това разстояние от 200 метра , изключваше ли VSA системата или не? Съответно имаше ли разлика ?

 

Пробвах и двата варианта  , разлика нямаше.................. и проверих налягането на гумите  .........2,9 атмосфери !................

 

 

Понеже съм карал с VSA няма как да няма разлика, гаранция.....ако "200-те метра" са 'баир' задължително трябва да е изключена и гледай да не и палиш гумите, дръж я съвсем леко да буксува точно на ръба, налягане 2,9 си е доста...трябва да ти е 2,1 мах 2,2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с alpin latitude la2 задължително с изсключен VSA тествал съм я на доста баири никъде не останах. Във дълбок сняг също само там дето остава диря и по средата, можело малко по висока да я направят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като прочетох , че първите  хонди от моя модел имат проблем със софтуера  на 4х4 ситемата, и  разговори с Бултрако ми го ъпдейтнаха . Сега снега е повече от миналата година  и нямам проблем с изкачването. Просто съвсем по друг начин се държи колата. Съвет към всички  с коли произведени 2013  да направят проверка  на версията на софтуера .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите уважениея,но софтуера не е критерий.

Важен е, но задкормилното е по-важно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите уважениея,но софтуера не е критерий.

Важен е, но задкормилното е по-важно

 

Мойте уважения , ама с реното което е само с предно стигам по нагоре :) . Проблема беше , че когато предните гуми изгубят сцепление на цяло , задния мост се изклюва. Сега този проблем го няма . Така че някой път не е само задкормилно устройство :)

Редактирано от Prodi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е прав,имаше проблеми със софтуера на 4 генерация.Тъй като 4х4-то се управлява електронно,т.е софтуерно,софтуера е много важен за правилна работа на системата.Хонда са взели мерки след като някакво автомобилно издание е тествало 4 генерация и е разгласило проблема.Колегите с такива ЦРВ-та от първите години е добре да си направят ъпдейт на софтуера,определено.

Редактирано от Deodriver

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е колегата Prodi, Хобда вадят ъпдейт специално заради проблеми в 4х4 системата.

Точно след тестове на скандинавското списание както казва Deodriver.

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И отделно имаше доста клипчета в които в момента, в които пробуксуват предните и би трябвало да сработи задното, светвала лампа на таблото, че системата прегрявала.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И отделно имаше доста клипчета в които в момента, в които пробуксуват предните и би трябвало да сработи задното, светвала лампа на таблото, че системата прегрявала.....

 

Това е отделен проблем , с някакъв селеноид който е дефектен .  За него има отделна сервизна нота от хонда .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://fakti.bg/avto/217695-nai-dobrite-4h4-sistemi

 

Ако приемем този материал и тест за миродавни, се надявам поне да е правен преди ъпдейта. Че ако е на последните модификации...... Чак пък на последно място.... След Дачиа, Лада и Киа... Въпреки, че последните чувам добри отзиви в тази насока.

Редактирано от jaccomo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам теста е правен през 2016г.,което означава,че е след ъпдейта.Работата не върви на добре с тази нова 4х4 система :D Не,че и старите са кой знае какво,ама движим се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е че пише, че теста е за най интелигентна система, а не за висока степен проходимост.

И в тази връзка ми е много чудно как наредиха Ладата пред Хондата? Колко да е интелигентна бре, бах таз ладуна. Аз знам че е добра в калта но тук не говорим за това. До колкото разбирам става въпрос за пътно ппведение и за сцепление при мокра или хлъзгава настилка а не за кал и преспи до колене.......

ЛАДА НИВА ПО ИНТЕЛИГЕНТНА ОТ ХОНДА ЦРВ И ТО ПРЕЗ 2016Г. Руснаците по- скоро са се попрестарали малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочете ли статията внимателно.Трябва колата да излезе от валяците,първо само от два,после от три валяка.Определено Нивата ще се справи по-добре и ще излезне.Хондата си увисва на две колела понякога,а не едно няма шанс да помръдне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Моите уважения,но софтуера не е критерий.

Важен е, но зад кормилното е по-важно

 

Мойте уважения , ама с реното което е само с предно стигам по нагоре :) . Проблема беше , че когато предните гуми изгубят сцепление на цяло , задния мост се изклюва. Сега този проблем го няма . Така че някой път не е само задкормилно устройство :)

 

Сам си го написал, но или Не четеш , или Не вдяваш правилно - относно това което исках да кажа.

 

Абстрахирай се ,че имаш 4х4 на Хондата ( което софтуерно  уж не ти е работело).

Реално оставаш само на предно (като при Реното) - е кой е виновен ,че не стигаш по-нагоре?

И верния отговор е: Зад кормилното устройство, което не може да усети, или не е свикнало с поведението на самия автомобил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Моите уважения,но софтуера не е критерий.

Важен е, но зад кормилното е по-важно

 

Мойте уважения , ама с реното което е само с предно стигам по нагоре :) . Проблема беше , че когато предните гуми изгубят сцепление на цяло , задния мост се изклюва. Сега този проблем го няма . Така че някой път не е само задкормилно устройство :)

 

Сам си го написал, но или Не четеш , или Не вдяваш правилно - относно това което исках да кажа.

 

Абстрахирай се ,че имаш 4х4 на Хондата ( което софтуерно  уж не ти е работело).

Реално оставаш само на предно (като при Реното) - е кой е виновен ,че не стигаш по-нагоре?

И верния отговор е: Зад кормилното устройство, което не може да усети, или не е свикнало с поведението на самия автомобил.

 

 

Ех то само с ядене не става иска се и друго :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм... С тоя тест явно няма да да връщам 3тата генерация в Бултрако за ново.... Ще се ориентирам към Паджеро :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...