Jump to content
Waller

Колата стои наклонена на една страна

Recommended Posts

Колеги привет ! Имам Сивик 5 ген-хечбек, като купих колата беше със рязани пружини, и имаше лек наклон на една страна. Сега минах на спортни пружини Фк-40/40, обаче проблема си остана. Предницата изрично няма нищо разбито, защото я поддържам добре. Разбрах наскоро от предния собственик, че когато е купувал колата, единияt амортисьор е бил изтървал ! И са сменили  само единия ( това няма да го коментирам ) Възможно ли е заради това колата ми да стои леко наклонена на ляво ? Говорим за разлика от половин сантиметър, от ляво няма разстояние между гумата и калника, а от дясно е половин пръст...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е доста често срещан проблем,до колкото съм чувал лявата част на предницата е по-тежка малко за това тампони пружини всичко се смачква повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи ми впечатление, че докато слагах лявата пружина на амортисьора при натиска и нагласянето около оста, самата пружина влезна по леко от дясната. Като, че ли ми се стори по мека. При дясната страна, натисках пружината и ми помагаха докато наглася всичко плюс гайката, а при лявата го направих сам О.о Може и това да е обяснението. Ще видя като сменя  предните амортисьори, дали ще се оправи. Но и да не се, не е болка за умиране. Благодаря колега за отзива :)

Редактирано от Waller

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега по български можеш да го оправиш това като резнеш малко дясната пружина да падне леко надолу,или да подложиш 1см гума подложка отляво ,със смяна на амортесьори не мисля,че ще июа ефект от към височина,пружините са за тази част,прегледай тампоните на долните носачи където се захващат вилиците на амортесьора така че да не се е смачкал с времето,проблема е поправим зависи как ти искаш да го поправиш;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...