Jump to content
Bla

CR-V 2.0, 114 kw

Recommended Posts

Вчера продадох Сивик-а си и вече се оглеждам за нов, по-широк и комфортен, семеен автомобил. Изискванията ми са автоматична скоростна кутия и задвижване на четирите колела. Предпочитам бензинов двигател и съм се насочил към CR-V, 4 ген. с двулитров двигател, 114 kw. Следващата седмица ще направя тест драйв с такъв екземпляр. Моля, ако някой колега има опит и впечатления от идентичен автомобил да ги сподели!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, незнам до колко са идентични но споделям впечатления от CRV III 2009г. 2.0 R20A2 150к.с. Automatic 4x4 с LPG ROMANO A.I.S OBD2

 

Относно разход (София):

Градско силно натоварено (малки улички, тръгване спиране, светофари, разтояния от палене до гасене 3-4км.) 16-18/100 Газ

Градско нормално (няколко световара и 2-3 булеварда 13-15/100 Газ

Извънградско 13/100 София - Бургас със 140 на темпомат и около 10-11/100 София В.Търново предимно с около 90-110км.

Бензин 10лв./мес със средно 2 паления всеки ден.

 

Относно Мотора (ако е същия):

Води се че е доста сполучлив, с верига е, тих е, има съвсем леки вибрации на празен ход, иска читаво масло (не 10W40, но за това има тема ще я видиш), реглаж на клапани по книжка на 40К км.

 

Относно трансмисията:

Мислех че моята нещо не е наред защото превключва по-рязко от колкото съм свикнал. Карах я в 3 препоръчани специализирани сервиза сервиза, гледаха я обстойно, караха я много и казаха че всичко си е ОК и да не очаквам че е като Мерцедес да не я усещам че сменя. (Може друг колега да е с други впечатления и да има разлика. Незнам.) Има Lock Up режими на 3-та 4-та и 5-та предавка , които осигуряват нещо като твърда връзка м/у двигателя и трансмилията. Ползват се при постоянна скорост и сравнително ниско натоваране. Предимството при тях е че например при 140км.ч. си на 2800об. а не на 4000об. както е нормално за бензинови коли. Като цяло по сервизите всички споменаваха че това е доста здрава кутия и надали ще покаже проблем, но всичко се случва. Ремонтите вече не са скъпи като едно време. Тогава имаше само Gemini 4  и това е. Сега са 20 сервиза само в София. Мизерия ми направи на един плаж във Варна където се наложи да ме изтеглят. Кутията не даваше достатъчно въртящ момент към колелата и бяха като бетонирани.

 

Относно 4х4:

От тази система съм доста доволен. По планиски стръмни кални и с листа пътища почти не се усеща че се включва. Само се вижда лапата на VSA че примигва. Ако го изключиш обаче рита като магаре. Ще я видиме зимата.

 

Повече е излишно да споделям за самата кола защото ти реално ще купиш по-новата и там нещата са други.

 

Поздрави,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jaccomo, благодаря за споделеното мнение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...