Jump to content
kazadores

Чек-а светва след запалване

Recommended Posts

Здравейте колеги,днес забелязах,че след като дадох на контакт,изчаках да изгасне чека и запалих,той пак светна и не изгасва.Колата беше студена.Карах я малко със светеща лампа и след като загря,изгасих я и пак я запалих и всичко беше нормално.По-късно излизах пак и колата отново беше студена и ми направи същия проблем,но този път дори и при загряло положение пак светва постоянно след запалване.Някакви идеи каква може да е причината? Колата е 5 ген купе D16Z9.Благодаря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери как мига чек лампата на компютъра,той ще те ориентира от къде идва проблема.

 

Публикувано изображение

 

П.С. Снимката с кодовете е за Кончерто,но предполагам,че са идентични

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще помоля колегите ако някои може да сподели закво се получава така чека да свети от време на време и аз го имам същия проблем на 6 купе,аз си мисля че при мен е защото следсвие на катастрофа ми е гръмнал еърбега на волана и сега новия ми еърбег не е вързан в системата защото нямам една букса.П.п извинявам се колега че пиша в твоита тема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи,днес дадох на късо на диагностичната букса и чека примигна на грешка 4-1,което е ламбда сонда.Извадих бушона на ЕЦУ-то,но не помогна и отново си свти.Явно сондата си е заминала.Някой знае ли горе долу на какви километри издържат тези сонди.Колата е на 117000 явно реални.Сондата е 4-жилна.Наскоро махнах катализатора,но все си мисля,че не това е причината.Всички колеги,които познавам си карат без катализатори и нямат тези ядове.

Редактирано от kazadores

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Тази грешка показва ,че е изгорял или е нарушена връзката към подгрева на ламбда сондата .Виж двете черни жици от ламбда сондата и буксата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не съм я пипал.Дано някаде да не прави контакт нещо,а да не е изгоряла самата сонда,че като гледам какви са цените и лошо ми става...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз карам същата кола и от години нямам катализатор-не е от това.А една 4-ри жилна ламбда сонта се намира и за 40-50лв. втора ръка.Може първо да пробваш с ламбдата на някой друг колега дали ще даде пак грешка и тогава да си търсиш да си купиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи ми впечатление,че след като загрее колата,ако я изгася и запаля,чек-а не светва повече,но ако я пусна повече време по инерция,явно се охлажда колектора и светва отново.Според вас директно за нова сонда ли съм?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не .Поне за сега само подгрева не и работи.Публикувано изображение

 

Здравей колега имах подобен проблем но с втората сонда .По номера на двигателя виждам че си с една сонда .Трябва да направиш някой измервания преди да престъпиш кам някакви действия.Откачи буксата и провери дали ти дава между двата бели кабела 5-15 ома Ако всичко е наред съедини буксата и дай на контакт и провери дали ти дава 12 волта между който и да е от двата бели кабела и маса 12 волта Ако не ти дава проблема е в компа Провери тези неща и отново пиши Успех !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега.Ще замеря и ще пиша да кажа какво е станало :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...