Jump to content
Ivo Myankov

Електричарски въпрос

Recommended Posts

Хванах се да си слагам подгрев на огледалата. Колата е Сивик 5та а нагревателите са такива 12VВъпроса ми е къде да ги свържа. На предната ми кола я направих тази операция и ми свързаха подгрева дирекнто към компчето на таблото, но не обърнах внимание как точно.Та къде да закача нагревателите и трябва ли да сменям бушони ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Най-добре ги закаЧи за нагревателите на задния джам, и сложи по як бушон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пусни ги към задните-хвани си + на техния + и - към другия, макар, че - може да си хжанеш отжсякъде от купето ако самото копче не прекъсва и + и -. виж колко ампера дарпат новите нагреватели и си увеличи бушона на задните с малко повече от общия сбор. ако общо е 35а си сложи макс 40а бушон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а я ми кажи от къде си ги взел тия нагреватели и колко $

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ebay ги взех и мисля към 20тина лева идват. Само дето чакаш месец за тях.Скоро може да поръчам още и за колата на сестрата, ако има желаещи пишете на ЛС.Иначе вързах директно към копчето, не съм сменям бушони. Всичко работи.Много добра работа вършат, но е голям филм. Който смее да се захване..... да знае, че си е гадна работа, но ефекта е супер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПО-добре сложи реле с отделен бушон което се командва от копчето за задното стъкло ,че да не натоварваш много кабелите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще претовариш копчето по ток, и съвсем скоро копчето ти ще даде фира. Сложи си реле и отделен бушон както са те посъветвали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,наскоро и аз се здобих с такива нагреватели и тези дни ще ги монтирам.Някой може ли да даде накаква схема за това как точно да ги вържа с реле,бушон и т.н.Мисля да взима + от бутонът за нагевателя на задното стъкло и да ги направя с отделно ботонче,така ще ги пускам когато ми трябва нагряване на страничните огледала и ще избегна вариантът да ги забравя вклучени при изгасена кола.Поправете ме ако бъркам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравей, колега. Аз поне бих вързал нагревателите така:1.достъпен + през предпазител примерно 10А или 15А зависи каква е консумацията на нагревателите, през силовите контакти на реле към нагревателя.2.минуса от всяка метална част към която може да се прикачи кабел, през контактите на релето ако е с двойни за( + и - )и към нагревателя.3.( + и - ) или от сигнал само при запален двигател или който и да е ( + и - ) през копче към бобината на релето.това за единия нагревател по същия начин и за другия като сигнала за бобините на 2-те релета минава през едно копче. Редактирано от krasimir_01

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12волта 12вата какъв бушон? аз мисля да хвана - от ел-а на огледалата и + директно от копчето не мисля че ще му взема акъла на копчето не се налага нон стоп употребата им. А и другото което аз съм си изкарал малката конзола която е до шибидаха и ще сложа едно копченце за тях :) някой да ми каже какъв бушон само че ми се струва много слабо напрежението и едва ли ще е необходим нОО както и да е всичко трябва да има бушОН :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е,че нямам никаква идея от релета,кое как трябва да се върже и т.н. а и надали някой жичкаджия би тръгнал да се занимава с такова нещо освен срещу солидна сума.Така,че ще трябва да си го правя сам,което не е проблем стига да знам какво точно трябва да направя.Както казах по-горе най-лесният вариант за който се сещам е да взема + от +овият кабел за нагревателите на задното стъкло и да сложа оделен бушон за нагревателите на страничните огледала.Така ще работят или 2те заедно (Задни и странични нагреватели) или само задните което е супер понеже това нагревателче нагрява доста бързо и доста качествено :) а и ще избегна вариантът да продължават да нагряват при изгасена кола понеже задните нагреватели са вързани към контактния ключ.Та общо взето според мен картинката представлява нещо подобно

 

Публикувано изображение

 

Ако на тези колеги които са по-запознати с жичаджииството схемата им се струва ок ,оставъ въпросът къде и как да сложа реле(както казах по-горе нямам си никаква идея от тях,даже незнам каква работа точно вършат освен като прекъсвачи). За това предпочитам обяснения с картинки :D

Редактирано от demon89

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От опит копчето на подгряването на огледалата го включвам не повече от 2мин и няма скреж.Докато за задното стъкло минават 5мин, че и нагоре, зависи от дебелината на скрежа.Според мен подгряването на огледалата трябва да е с реле и отделно копче.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От опит копчето на подгряването на огледалата го включвам не повече от 2мин и няма скреж.Докато за задното стъкло минават 5мин, че и нагоре, зависи от дебелината на скрежа.Според мен подгряването на огледалата трябва да е с реле и отделно копче.

Вече на 3та кола си слагам подгрева на огледалата и все директно към копчето. Не съм компетентен с токовете и не зная с колко натоварват, но до сега не е имало проблем. Рядко се е случвало да стоят 5-10 мин включени, но ми се струва че няма нужда от усложняване на системата с допълнителни бушони и релета. Евентуално си мисля само да заменя дадения с малко по-мощен.Дойдоха ми новите подгреви и имам 2 комплекта повече. Ако някой иска, да пише на лични. Редактирано от Ivo Myankov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На EG5 бутона е маломощен и има оригинално реле и ако стои малко по-дълго вкл. има вероятност от проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към demon89

Според мен (не съм специалист) добре си направил схемата, само една поправка да ти предложа- релето. Неговата роля е единствено когато подадеш сигнал от копчето за нагрев на задното стъкло то да ти включи нагревателите за огледалата, използвайки захранване не от копчето за задното стъкло, ами собствено захранване, което ти си му прокарал по подобаващ кабел от акумулатора. след релето може да сложиш копче(както си написал) за прекъсване на веригата, така че да можеш да спреш нагряването на огледалата когато пожелаеш(всъщност този бутон може да го сложиш и между Копчето за подгряване на задното стъкло и релето) Добре е да сложиш бушон там където си го нарисувал, може би и на захранващия между акумулатора и релето няма да е зле. Релето е 12 V DC - примерно 30 A

 

Публикувано изображение

Редактирано от fshit

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...