Jump to content
talasam

Регулатор фарове

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Наскоро смених задни дискове и накладки и майстора ми каза, че било счупено кантарчето за регулиране на фаровете, което се намирало някъде отзад и фаровете ми стояли в една позиция. И е така, защото се случва да ми мигат насрещните водачи въпреки, че карам на къси светлини.

Знае ли някой как изглежда това "кантарче"?

Опитах по морги да питам, но нещо не се разбираме. Опитват да ми пращат моторче, а май не става въпрос за това.

Ако някой може да помогне с някаква схема или снимка............Опитах да търся в нета, но нищо не намирам. То и не знам какво точно търся де, а не ми се връща при майстора да я качваме пак на подемник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам същият проблем, но регулирах фаровете ръчно. Аз не можах да си намеря регулатора за задния мост . Втора ръка бяха ръждясали . Сега само регулаторът отпред работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах как изглежда, благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам същият проблем, но регулирах фаровете ръчно. Аз не можах да си намеря регулатора за задния мост . Втора ръка бяха ръждясали . Сега само регулаторът отпред работи.

Всички модели ли имат автоматично регулиране от задния мост? Аз имам електрическо регулиране от купето...

Като си регулирал ръчно, кажи къде са дупките за отвертка гор/долу и ляво/дясно регулиране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже търся тази част по моргите, от отговорите на продавачите разбирам, че само моделите с ксенон имат автоматично регулиране, защото другите, на които колите са без ксенон ми отговарят, че такава част няма монтирана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, само ксеноните имат такова регулиране, поне за другите не знам да имат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Всички модели ли имат автоматично регулиране от задния мост? Аз имам електрическо регулиране от купето...

Като си регулирал ръчно, кажи къде са дупките за отвертка гор/долу и ляво/дясно регулиране.

При Executive го има това автоматично регулиране, като то е заради ксеноновите фарове.

Върху черната пластмаса, която покрива част от фаровете са надписани, кои дупки са за регулиране вертикално и кои за хоризонтално

(U/D (up/down))-- нещо такова. Със средно голяма кръстата отверка става много лесно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Executive го има това автоматично регулиране, като то е заради ксеноновите фарове.

 

Аз съм екзекютив, но не с ксенон. Знам, че трябва да има такива отвори, но на пръв поглед не ги видях, за това питах...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, да попитам и аз нещо. С ксненон съм, фабричен и наскоро забелязах, че къси и дълги ми светят на еднаква дължина. Могат ли да се регулират само дългите? В купето нямам никакви копчета за регулиране на фаровете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, понеже темата малко се отплесна. :) Всички трябва да имате регулиране (настройка) на фаровете -всеки по отделно за посоки горе/долу и ляво/дясно. Всеки от двата фара е с обща отливка-рефлектори за къси/дълги и се местят заедно. Автоматичният регулатор на задния мост поддържа общо ниво на двата блокфара спрямо клякането на задницата и е опция. Ако го няма -имате копче на таблото и го правите по съображение. Това няма общо с първоначалната настройка на всеки от фаровете. Отбелязаното на снимката с червени триъгълници е за ляво/дясно, а вътре (на самите фарове -отзад) е за нагоре/надолу.

post-1741-0-95606900-1493019894_thumb.gif

Редактирано от ceco_accord
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще трябва да търся.

 

1516333808651_bulletin

 

Явно с времето гумичките на ябълките се напукват, в тях започва да влиза влага и мръсотия, след което спичат и го отнася лостчето. Предвид, че са коли на по 15 години, надали тези втора употреба ще са в кой знае колко по-различно състояние.

 

Гледам, че в Русия и Украйна са успели да направят заместител, но не ги намирам за продан в някоя от популярните платформи. Някой знае ли откъде в БГ мога да купя накрайници като от примерите по долу, които да съединя с шпилка:

 

1516333837864_bulletin

33136seag01-33146-sea-g01-honda-accord-v

f208c8s-960.jpg

 

Редакция: май нещо такова

 

din-71803-2.jpg

 

от тук.

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Понеже темата е за фарове и аз искам да попитам нещо.

Моята honda e изпълнение sport,т.е. без ксенон!

От регулатора за фаровете в купето го нагласям на позиция 1 или 0,но въпреки това светят много ниско!

Много е неприятно и опасно шофирането така през тъмната част на денонощието!

Какво бихте ме посъветвали да направя за да осветяват малко по нагоре съответно и по далече?

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както колегите казаха – настрой фаровете с отвертка през отворите. Настрой ги така, че с 1 човек зад волана и позиция 0 да са с подходяща височина (има тема във форрума). След това според броя пътници и багажа, можеш да донастройваш от купето.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...