Jump to content
Sutura

Покупка на Джаз - няколко въпроса

Recommended Posts

Привет на всички и честит празник днес. Познавам форумната култура и вече прегледах темите тук ( добра идея наистина, да се отделят в отделна категория). Има късчета знания тук и там и ще се опитам да бъда кратък. Търся си първата ми кола. Спрял съм се на Джаз. Ето и критериите ми:

 

- семеен съм, с едно дете, за сега. Дано и повече по-нататък. :)

- бюджет 8500 лв - като вътре трябва да влезе регистрация, първоначално обслужване и т.н

- гориво : бензин

- очакван пробег на година : до 8000км

- купе : хечбек / миниван

- може да е смешно, но....Висок съм 185см, не е феноменален ръст, но като седна, в повечето коли, горния ръб на стъклото ми отрязва периферното зрение напълно и е доста неприятно. При Джаза седалката потъва ли в дълбочина? Някой по-висок, ако може да каже.

- предпочитани области в БГ: Русе и Бургас. Западна България не я познавам въобще и не ми се отделя време, и пари да ходя до Дупница/ Видин и т.н. До София/Пловдив може да се навия, ако обявата е наистина добра.

 

Въпросите, които имам. Видях някои хора от тук, които са ходили до Швейцария/ Германия, но процеса ми се вижда сложен. Има ли смисъл, при моя бюджет, да търся тези варианти ?

 

Гледам, че за автокъщите мненията гравитират, че в БГ автокъща кола, под 400 000 км няма и всичко е напудрено здраво. Има ли читави автокъщи в Бургас или Русе ? ( Варна/Велико Търново или областта ). Това мога и сам да го проверя донякъде, но ако някой може да ми спести време, ще е супер.

 

И последен въпрос. Виждам на сайта на Хонда за България обяви от върнати коли ( в момента само две ) за Джаз, има ли смисъл в тях ?

 

Ако Джаз не се окаже добър вариант, може да се огледам и за друг модели на Хонда или резервен вариант - Шкода Румстър. Макар, че за тия пари няма много оферти там. Предварително благодаря, на който отдели време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм 192 и се чувствам супер. Висока е и доста удобна. За друго не бих ти давал акъл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук реших да поместя видяното днес, такова чудо не съм виждал през целия си 55 годишен живот.При моя майстор докараха една джазка от Италия, нов внос,причината е , че работи на 3 цилиндъра,след пълно разглабяне видях,че свещите не са сменяни никога, повечето нямаха електрод и рамото над него го нямаше, черни , омаслени,  но нищо по двигателя  от към бутала сегменти не беше мръднало, само 1 клапан нагорял и цилиндъра е дал фира,газовите пътища ги нямаше от мизерия,след смяна на клапана и малко  ремонт , каза , че ще мърка.здрави, неприлично здрави коли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя и моята беше с такива свещи. Керамиката се беше сцепила на едната свещ, добре, че не е паднала в цилиндъра и да тръгне надолу... 

 

Към колегата, който търси джаз, Виж и Civic 7th gen. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах не търсиш кола 2017 та, а да си я закупиш през 2017 год. Щото другото си е за раздела фантастика! От посочената сума става ясно, че имаш 7-7500лв за кола и останалота за разходи по обслужване, регистрация и застраховка. Бюджета ти е реалистичен и аз мога да ти пожелая само успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...