Jump to content
Nikolay

Пак за парното

Recommended Posts

Здравейте, на английски сивик на духалките на централната конзола има един превключвател нагоре-надолу, маркиран съответно с бяло и синьо. Той е закачен с едно жило. Питането ми е, някой има ли идея къде отива това жило и как се стига до там където отива, тъй като имам опасения, че е откачено или скъсано - каквото и да правя, от тези духалки топъл въздух не излиза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега тези духалки са за да влиза въздух от вън или само да върти въздух само в купетоначи като го дигнеш към синичкото духа студен въздух от вън, а като е на бялото не духа защото така затваряш клапата и върти въздуха този където е в купето. поне при мен е така и не духа топло от там. дано съм помогнал.

Редактирано от honda_9977

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега тези духалки са за да влиза въздух от вън или само да върти въздух само в купетоначи като го дигнеш към синичкото духа студен въздух от вън, а като е на бялото не духа защото така затваряш клапата и върти въздуха този където е в купето. поне при мен е така и не духа топло от там. дано съм помогнал.

напълно НЕ вярно !!! За въздуха отвън или от вътре си има съвсем различен бутон! Това лостче е закачено за една малка клапа. Тази клапа се намира в една широка камера (така да се изразя) където се разделя входящия въздух (БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ ДА ЛИ Е ОТ ВЪТРЕ ИЛИ ОТ ОТВЪН). Там въздуха се разделя (чрез врътката за топло и студено) да ли да минава през радиаторчето на парното или директно да отива към дюзите(духалките). Като отвориш тази клапичка (дадеш я на синьо) малка част от въздуха който е за средните духалки минава от там без да бъде затоплен. Поради тази причина духа малко по студено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това лостче е закачено за една малка клапа. Тази клапа се намира в една широка камера (така да се изразя).....

Мерси колега, именно до тази клапа искам да стигна, тъй като подозирам че нещо не е наред с нея. Имаш ли представа как точно мога да го направя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Където е пасажерското място. Навираш се отдолу под таблото. Има едно капаче по цялата широчина на вентилационната система. Там се слага а/с филтъра (може и да имаш такъв). Та след като го махнеш и си се наврял отдолу точно на право (към двигателното) се намира радиатора за парното. Ако си врътнал на студено няма да го видиш, защото се затваря от една клапа. Тази клапа която те интересува се намира в ляво(към шофера) и е от близката страна(купето). Тя е правоъгълна и е доста тясна, може би 3-4 см. Най-ще ти е лесно като се навреш отдолу да си светнеш с фенерче и да разшаваш палеца (бутона). Така ще видиш кое се движи. Ако не се движи тази клапа значи е възможно да се е прецакало жилото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега тези духалки са за да влиза въздух от вън или само да върти въздух само в купетоначи като го дигнеш към синичкото духа студен въздух от вън, а като е на бялото не духа защото така затваряш клапата и върти въздуха този където е в купето. поне при мен е така и не духа топло от там. дано съм помогнал.

напълно НЕ вярно !!! За въздуха отвън или от вътре си има съвсем различен бутон! Това лостче е закачено за една малка клапа. Тази клапа се намира в една широка камера (така да се изразя) където се разделя входящия въздух (БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ ДА ЛИ Е ОТ ВЪТРЕ ИЛИ ОТ ОТВЪН). Там въздуха се разделя (чрез врътката за топло и студено) да ли да минава през радиаторчето на парното или директно да отива към дюзите(духалките). Като отвориш тази клапичка (дадеш я на синьо) малка част от въздуха който е за средните духалки минава от там без да бъде затоплен. Поради тази причина духа малко по студено.
Колегата honda9977 казва за Акорд - та там си има такова лосче което влияе само на средните духалки и може по сяко време да го пуснеш да вкарва хладен въздух от вънка, до колкото за копчето си е отделно ,дали да върти само в купето или да вкарваот вънка ......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм виждал на Акорд как е, обаче това което казвате е малко вероятно. Поради простата причина, че ако тази клапа се намира отделно от главния поток на въздуха, не знам какво ще създаде налягане да влезе "външния" въздух от тази клапа вътре в купето. И второ : при пуснат вентилатор и отворена клапа (тази отделната), не смятате ли че въздуха ще излиза от нея ?? И вместо да "смуче от студения въздух", ще изкарва този който е засмукан от вентилатора ?

Според мен си е точно като на англичанката.

 

п.п. някой ако е разглобявал вентилацията на Акорд да каже как е .. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да извадя темата от "килера". Може пък за някой да е полезно. И така проблема с духането на студен въздух от централните духалки го имам от както имам колата. Изчетох каквото намерих по темата, но до сега време все не оставаше да се занимая с въпроса. Та псувах и карах така почти цяла зима. Днес, обаче най-накрая дойде и неговият ред. Взимах си инструментите и слязох в колата с нагласата да разглобявам, докато не стигна до въпросната клапичка. Първо обаче реших да проверя дали жилото не е откачено от лостчето, между двете духалки. И така проврях ръка отзад с цел да напипам жилата и след това с другата ръка взех да движа лостчето. За мой късмет едно от жилата започна да се движи. От там проследих с ръка края на жилото и открих, че не е вързан за нищо. След това с напипване намерих и мястото, където трябваше да бъде закачено жилото. Закачих го и за моя цялостна изненада отстраних проблема за няма и минута. Струва ми се че вероятно пак ще се откачи, защото удебелението в началото на крачето почти го няма, но вече знам къде да търся и тогава ще мисля за побългаряване. След направения тест мога да кажа че хладен въздух влиза само когато е лостчето е на синя стрелка. Забравих да кажа, че Хондата е от подписа. Поздрави на всички!

Редактирано от miromoshev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...