Jump to content
goldbyrk

Летни гуми за Civic 6

Recommended Posts

Здравейте! Реших, че зимните месеци са във втората си половина и зимата почти си е отишла, та е дошло време да заменя старите мишленки. Модела е Енерджи Сейвър , летен модел. Държа на добрите гуми, колкото и относително да е това. Сега пак избрах Енерджи Сейвър+. Реших да заложа на познатото, но иначе от доста време бях си решил, че ще си взема континентал еко контакт5 . 

Все пак кой избор би бил по удачен, не съм карал досега със гуми континентал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете марки гуми са много добри,не съжалявай.Само си сложи секретни гайки,че пак са плъзнали доста наркоманчета и други кретеноиди!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз подкрепям за Michelin-a. Карах с такива предишната кола, бяха на порядъчни години, но грайфера не мръдваше, както и стабилността. 

 

Миналата година поради малко по-къси финанси и добра оферта взех такива - http://www.yokohama.com.au/Tyres/C-Drive-2.aspx - дойдоха ми на 102 лв./бр. и не съжалявам изобщо. Стабилни са доста на вода (предното лято валя 2 пъти за по 30 дни...) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Да не отварям нова тема, бихте ли препоръчали качествени секретни гайки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй-като не открих това което търся по магазините и из нета, реших да си направя сам гайките. Използваният материал е 40Х, както за ключа така и за гайките. Размерите са съобразени, точно със нишите на джантите на Хонда. Предстои оксидация и термозакалка.

 

 

http://prikachi.com/images.php?images/783/7881783r.jpg

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си получих гумите и вече са монтирани. Много съм доволен от возията, въпреки че и старите бяха същите, с тези разликата е огромна. Много безшумна гума, на всякакъв асфалт. Не знам дали има значение, но старите мишленки бяха испанско производство, тези са немско, шарката е една и съща. Горещо препоръчвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам един въпрос относно гумите, понеже ми предстои пътуване до Германия с колата.

Това лято отивам и другото лято се връщам.

Въпроса е дали колата да я оставя с летните гуми през зимата, като се има напредвид,че зимата колата няма да се кара а ще седи на паркинг.
Ще има ли негативен ефект върху гумите понеже са чисто нови. Това е всъщност притеснението ми, понеже не ми се иска да вземам джантите с зимните гуми като багаж.

Или другия вариант е да сложа зимните и с тях да се прибирам лятото, предвид че 2 от тях също са нови.

Редактирано от SystemError

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да им стане на летните гуми ако стоят на открито през зимата. Въпросът е да не ги караш, защото е опасно! При ниски температури летните гуми се одървят и стават като пластмаса, ще падне голяма пързалка.

 

Ако все пак решиш, че може да се наложи да караш, то по-добре си монтирай зимните гуми и си пътувай с тях. За 5000 км на топъл асфалт няма да се скапят. Ако толкова много се притесняваш, че ще износиш зимните, сложи новите две на задните колела, когато времето е топло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.

Ще остана със летните гуми, понеже единствената причина да паля колата ще е да бъде профилактично, но както казах няма да се кара зимата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите.

Както казах колата ще я припалвам.

Като я местя веднъж седмично с едно парко място има ли шанс отново да се получат тези "плоски участъци" или трябва да се кара по дълго за да не се получи този ефект?

Колата в никакъв случей няма да се занемарява защото очаквам същата да ме върне благополучно в БГ другата година. 

Относно налягането на гумите, ще вземам малко компресорче за гуми така че налягането ще го следя заедно с припалването, най-вече в по големите студове. 

Колата за съжаление ще бъде на открито и мисля да слагам покривало за да не се трупа лед и сняг ако има такъв. 

Редактирано от SystemError

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъди сигурен, че ако полагаш толкова грижи за колата и гумите през зимата, със сигурност ще те върне в България следващата година без проблеми!

 

Относно компресорчето за гуми - по-добре заложи на крачна помпа с манометър. Компресорчетата са боклуци, и от друга страна няма да ти се откъснат краката ако вкараш 10 - 20 помпи. :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не помня точно но май изкарах 7-8-9 години с 4 мишелина - над 100х - много съм доволен - сега сложих Гудиари за летни защото са по евтини и съм много доволен от возията - само не знам колко ще изкарат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...