Jump to content
Mosholov

Аларма Акорд 7-ма генерация - комби

Recommended Posts

Здравейте, прочетох всички теми, които имат таг "аларма" , но не открих решение. 

Проблема е следния , 

Колата е Акорд 7-ма генерация комби. 

В сухо време нямам проблем с алармата, но днес 24.10.2017 е дъждовен ден , тук вали доста добре и като излязох да си върша работа забелязах , че ми светеше отворена задна 5-та врата, а тя не беше отворена. 

След това като се прибрах не можах да заключа колата от дистанционното и я заключих с ключа. До тук добре , не много , но добре. 

След около час-два чух че клаксона на колата свири, отидох на прозореца и спрях алармата с дистанционното (което вече работеше), после я заключих пак с дистанционното.  Малко по късно излязох , тогава колата си се отключи от дистанционното , не светеше че ми е отворена 5-та врата и всичко беше нормално.

Час по късно отново се включи алармата , този път като я спрях от дистанционното , слязох долу и отново светеше "отворена задна 5-та врата" и пак не работеше заключването от дистанционното. 
Помагайте МОЛЯ ВИ.

 

 

П.П. Само да спомена ,че преди 2-3 дена свалях задната броня да си монтирам парктроник , но не съм разглобявал нито 5-тата врата , нито нищо друго. Единствено оголих един зелен кабел, от който да хвана ток за парктроника, и хванах маса от един болт със закачени към него други маси , както беше обяснил подробно един друг колега тук във форума за монтиране на афтърмаркет парктроник. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ще ми е интересно, ако някой се е справил с този проблем, тъй като и на мен преди 2 седмици ми се случи същото, само че след собственоръчна "автомивка". При мен беше мокро и мястото за резервната гума. Това ме навежда на мисълта, че пуска отнякъде вода, а от там се мокри вероятно и машинката на 5та врата. След като изсъхна колата и при мен проблема изчезна.

 

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът не е в алармата. Тя е програмирана да не заключва, когато има отворвна врата и да се активира, когато се отвори врата, преди тя да бъде деактивирана. Така че тя се държи съвсем нормално, просто имаш проблем с вратата, която решева (влагата явно й помага), че е отворена. Доколкото съм запознат, комбитата често имат проблем със снопа кабели който участва в управлението на 5тата врата.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се за още нещо което може би е не/логично - Как така става , че когато се затвори вратата на багажника , лампите който са в багажното отделение си угасват веднага? Значи от някъде получават сигнал, че задната врата в затворена , а в същото време отпред на таблото свети , че ми е отворен багажника ? 

Дали е възможно проблема да не е  в задната врата ами да е някъде по компютрите , или незнам къде ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задната врата на комбито се управлява с отделен компютър и това че угасват лампите в багажника не означава, че всички датчици са в изправност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един приятел, който свали бравата , зачисти нещо , там имаше едни ключета които показват кога да угаснат лампите и кога да заключи - сложихме я и за сега нямам ядове. Макар за мен да не е оправена, но да видим другия път като завали дъжд дали ще се повтори сценария. Дано я е оправил . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема се оказа разхлабена дръжка за отваряне на 5-тата врата. Дръжката хлопаше и видимо имаше разстояние между нея и вратата. Свалих кората, свалих дръжката и забелязох, че уплътнението е смачкано и старо. Използвах двойно залепващо тиксо и обиколих дръжката с него, за да я уплътня. От вътрешната страна на 5-тата врата си личеше как водата, която е текла си е направила следа. А също така забелязох, че мястото където е текло, е мокрило машинката на 5-тата врата. Та...монтирах дръжката, стегнах двете гайки, които я фиксират и дойде ред на теста. Стоях в багажника затворен, а един приятел пръскаше директно с водоструйка върху дръжката и наоколо по всяко уплътнение. Вода НЕ влезе от никъде! Ще следя и за напред, дали няма да се появи проблема, но съм оптимистично настроен и мисля, че няма да имам повече грижи с това. 

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправи се вратата за сега.

Редактирано от Mosholov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...