Jump to content
J's Racing BB8

Джанти сивик 5ген.

Recommended Posts

Здравейте.Споделете кои с какви джанти кара (като размери) на сивик 5 ген хеч.Мисля да слагам 16-ки но опират ли с какви гуми трябва са,като широчина колко побира понеже набелязах едни 7,5j но ми се струва,че ще опират.Отпред изглежда по ниска от другите сивици,но не знам дали са и слагали по ниски пружини или са рязани,така я взех.На кратко колко широка джанта побира,колко широка гума и ЕТ-то не го разбирам ако може някои да ми обясни и колко трябва да е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега само да спомена че моя сивик д15б2 го карам с 15 ки,6jи гуми 195/50/15 не ми операт никаде но се усеща в вървежа , а ти с тая д14 ка колкото и да е с тея 16 ки ще умре повярваи ми за 16 ки ще турнеш поне гума 215/50/16 ква мъка ще е за колата не ми се мисли,разход на гориво също, печелиш една визия и малко стабилност, дано съм бил изчерпателен и съм помогнал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ти сещаш ли се колко ще му скочи външния диаметър на колелото с 215/50/16? Аз карам с 16-ки и не опира никъде, при все че съм със спортно окачване. Опирането зависи първо от офсета (ЕТ) на джантата. После и от ширината на гумата. Натвърдвам, ширината на гумата, не на джантата! Защото на определена ширина джанта, могат да се монтират различни (в определени граници разбира се) ширини гуми. Относно вървежа на колата - зависи най-вече от две неща. Първо тежестта на джантата+гумата. Второ - ширината на гумата. Ако подбереш прилично леки джанти и не слагаш широки гуми, разлика във разход и вървеж може и да не усетиш (сравнено с 15-ки)Заводските размери за 5-та генерация са - 175/70/13 - диаметър 575мм. - 185/60/14 - диаметър 578мм - 195/55/15 за ВТИ, а не както всички преизчисляват от горните две 195/50/15. По-високия профил 55 явно се налага от по-тежкия мотор на Б16-катаАко ще си караш колата с атмосферна Д серия мотор, ти препоръчвам да не взимаш по-широки гуми от 195. При този вариант имаш два избора: 1. да изчислиш на база 195/50/15 и да сложиш 195/45/16. Това дава само 6мм разлика в диаметър, което е пренебрежимо. Аз карам с този размер и е малко твърдичко и балонесто.2. да изчислиш на база ВТИ с 195/55/15 и да сложиш 195/50/16. Това ще ти даде малко отклонение в скоростомера, но ще си с по-висок профил гума и ще си по-спокоен от опасностите по нашите "здрави" пътищаСтана много дълго май?!?П.С.: Забравих да кажа, да гониш офсет на джантата близо до заводския такъв т.е. от -34 до -40 и вероятно ще си ОК

Редактирано от kitu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...