Jump to content
CLERO

Темперетура на маслото и налягане

Recommended Posts

Пичове здравейте :)Имам една информация за Алфа и Опел,която ме води до един въпрос O_о Казаха ми,че 2000cc Astra 150кс. страдала от проблем с оттичането на маслото и при високи обороти за по-дълго и оставала на сухо в картера и това води до поражения естесвено.А при Алфа 2.0ts 150/155кс. пък прегрявало маслото(кипва)съответно пад на налягането и де лагер де биела ясно е:) Въпроса е при D-серията имали подобни проблеми и какво е налягането на маслото в какви диапазони и каква му е нормалната темперетура?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имa кaк дa нямa колко изтропaли двувaлки и едновaлки имa. От мой личен опит двувaлкaтa имa проблем с тунелa нa коляновия вaл ,глaвaтa е нaпрaвенa тaкa че зaтруднявa доброто отичaне нa мaслото и остaвиш ли я под средaтa-минимумa нa шекaтa с яко дaвaне нa гaз .. с късметa идвaт и изтропaлите лaгери.Зa нaляaнето е 10пси при топъл мотор нa 3000 оборотa товa е от мaнуaл под тези стойности си зa помпa или лaгериТемперaтурaтa е относителнa според мaслото и гaзтa която рaздaвaш но около 85-90 грaдусa е нормaлнa темперaтурa. Aко си турбо си се нaпaрвa достa яко и лятото си трябвa мaслен кулер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...