Jump to content
atoma

Кои са Вашите най-лоши спомени от детската градина?

Recommended Posts

Спомен от детството на моето поколение:
 

"Грис...тъпчат с лъжицата, аз плюя...те пак тъпчат"

Кои са Вашите най-лоши спомени от детската градина?

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бозавите манджи и леля Нонка, която ни караше да спим - имаше деца които изпитваха ужас от нея, беше страшна жена :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да искам уцелих едно друго момченце в главата с камък докато си играеше в пясъчника.. Последваха големи наказания и разправии. :o 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спаначената манджа  :puke:  :puke:  :puke:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам май манджите са били наи страшното.И при мен беше така една рибена супа много ме мореше :)а и сънят след обед

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лош спомен - В детската градина е време за спане , никой не спи играем , момиченцето което е на дежурсво и ни пази от лелки казва че идва лошата , всички лягаме тишиина .. чува се все по силно как бавно приближава към мен след това спира до леглото след няколко минути мъчителна тишийна  се чува строго "Виждам че клепачите ти мърдат ''...

 

 П.с. ''Героинята'' е леля Венче , детската градина е така начечената ''детска градина на 6ти септевмри'' до базата на такситата 1280 или поне където беше в София на Житница . Някой бил ли е там ?

Редактирано от Shpeer
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Розовия нишестен крем със сироп и дебела коричка, :puke: и гадната миризма на Белина!Като се сетя направо ужас!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БГ МАМА . Явно вече наистина няма какво да се пише .

  • Нагоре 4
  • Надолу 10

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Млякото със захар което трябваше да го изпия до последната капка :sick:

и ябълката на баща ми :chicken::crazy: -нормално ябълко обелено,но с миризма на крем за раце-защото рацете на баща ми винаги беха намазани :sick1:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БГ МАМА . Явно вече наистина няма какво да се пише .

Като не те кефи недей да коментираш..... аман от мрънкащи. Или седни и напиши нещо смислено, интересно и заинтригуващо. Темата е пусната в Оффтопик каквато е и самата тема.....
  • Нагоре 3
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мрънкам брат но тва е ептен офф.. Ти па що се обиди ? Видях не пълното заглавие от телефона и помислих , че е  лош спомен с Хонда . И може би малко се разочаровах и затова го написах .

  • Нагоре 2
  • Надолу 9

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еи тва е ебати тарикатското измъкване колега аиде обясни ми какво общо има БГ МАМА както си писал с хонда и Митака правилно ти е писал темата е в ОФФ ТОПИК и си е баш добра ти ако си немал детство не пиши кво те бърка хората нека си разведрят ежедневието

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ало детската градина . Ти па ме изкара госпожата . Нищо против нямам брат . Спирам да пиша .

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, странен въпрос. Мога да пиша и от двете страни. Спомени детски и спомени от една година работа в ДГ.Като " помощник възпитател в ДГ".От детските почти нямам спомен. Помня любимата ми Другака Лозанова и площадката с детелини. Помня и изрода лелка...., която ме плашеше с не помня какво, ако не хапна поне три хапки от менюто.Но помня и месеците, в които отивах на работа в 5.30. За да съм готова за 6 - измито всичко с разтвор белина, за да даде реакция на реактива на ХЕИ. Да избърша праха, да подготвя посуда за закуска, да посрещна децата, да ги успокоя, да им помогна с дрехите и обувките. Да взема закуската, да я сервирам, да посрещнем госпожата, да се убеждаваме да ядем, да помогнем за отсевиране, да измия, да пусна автоклава, за да е готов за обяд, да помогна за обличане за излизане и играчки навън или занятия за преди обяд.... и така още три пъти. Да подготвя леглата за обеден сън, да разкажа приказка, да приспя немирниците издръжливи, да ги събудя, да опрявя леглата и сменя нацапаното бельо, да го занеса на пералня.... Да помогна с играта навън и да излъскам общата стая, сервизното и приемната за другия ден. Заспивах полвин час след като се приберях от работа. Лоши спомени.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сус бре, немой се дърлите така! Калпазани! :D

 

Един, единствен кофти спомен - "Изяж си яденето, да не ти го изсипя в гърба!". Направо ми идваше да очистя лелките с лъжицата.

 

Очаквам и тема за хубавите спомени, казано без грам сърказъм. В нея мога да ви разкажа за Владо, който пикаеше синьо, за Антоанета, коята пикаеше права, заедно с нас момчетата... Изобщо, детски спомени, та дрънкат!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, имам и хубави спомени.Помня Ванката и сестра му Пепа, дето идваха и зимата със сандали, купих им ботушки и изплетох чорапки, все пак бях на 20.Помня Коледата на 1988, маскирах се като Снежанка. За да не ме познаят, трудно намерих черна перука и булченска рокля от приятелка. Но ме разкриха, че съм тяхната кака Веси. Бродирах картинки върху спалното им бельо, да си го познаваме.Толкова снежинки от стереопор изрязах на макетната машинка, че два дена не бях на себе си. Но имах най- красиво украсените стаи в ДГ.Снимките им вече избледняват, те са къмто 30 год., но ги помня по име тези 32 приятели и си ги обичам. Екзотиката тук няма да я споменавам.64 ОДЗ Люлин.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връщате ме години назад  :) .

По онова време бях в най-елитната детска градина за времето си  /"Хо Ши Мин" - сега "Звънче" ако не бъркам/ и преобладават повече положителни, отколкото лоши спомени.

Ето нагледно по един лош и един хубав спомен /сетете се сами какво имам в предвид/:

 

post-20738-0-40474900-1414684024_thumb.jpg

 

 

post-20738-0-05679700-1414684114_thumb.jpg

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лошият ми спомен от детската градина е ,че нямах право да карам на баща ми Хонда-та. 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомен от детството на моето поколение:

 

"Грис...тъпчат с лъжицата, аз плюя...те пак тъпчат"

 

Кои са Вашите най-лоши спомени от детската градина?

Хахаха,тъкмо чета темата и веднага се сетих първо за гриса.....хихихи.....явно не съм само аз с този спомен.А е било преди повече от 30г. :tooth:  :balloon:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грис халва, малеби, млеко с ориз, маслени торти и т.н. боклуци за десерт.

Яденето беше отврат.

Най-готините спомени са от рожденните дни, щото целувахме всички девойки.

И най-интересното, почти всички си имахме гаджета и ги гонехме да ги целуваме зад завесите!

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лошия спомен е самото оставяне дерях се като малко яре всяка сутрин. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя спомен беше как паднах от пързалката и си ударих главата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Системните лоши спомени бяха - оставянето сутрин , спането следобяд , иначе имаше какви ли не като това да ме карат да ям , стана така че нямаше вече достатъчно място зад парното да крия храна и се чудех къде да я крия - проблем .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само 3 дни изкарах в детската и ме спряха .Не ядох и не спях . Абе не не беше за мен .Затова и сега съм малко необщителен може би 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене се не ми даваха допълнителен обяд след 2-3 порция :tooth: вечно съм гладен  :wacko: аз и сега съм си така :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol:

 

 

Бях много гнуслива и един ден ме накараха да доизям десерта - мляко с ориз на едно момченце,защото за мен нямало ,че и със същата лъжица голям рев падна 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене майками беше главната госпожа в групата. Спомени хммм ами, като изключим яденето спането и миризмата на белина, си беше яко филм, пред теб се събличат некви момиченца, с другите момчета се криехме около детската градина секви глупости D: :D

Редактирано от B.Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е аз си спуках веждата на парното :Д помня само колко ревах

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2-ра ДГ в Стара Загора, която сега се казва както жена ми :D

 

Много мразех следобедния сън. По-скоро даже не можех да спя, за което редовно си навличах проблеми.

 

Лежа в спалното в леглото, идва Другарката Лазарова и ме вижда, че не спя. Разбира се, нямаше какво толкова да ми каже освен "Ти защо не спиш бе?" едновременно с два шамара по задника, съвпадащи с натъртване върху думите "защО" и "спИш", след което ме метна обратно в леглото опечален и излезе от спалното. Противно на разбиранията й това не доведе до очаквания резултат, но ме направи по-осторожен за стъпките й. Така след 15-ина минути я чувам, че идва пак и почвам да мижа колкото мога. Прави обиколката в спалното и я чувам как хваща друго дете в крачка:

- Ти защо не спиш?! Искаш да те набия и теб ли?! Видя ли като ошамарих Златозар, колко бързо заспа!

 

Хубаво беше, мамка му! Наскоро в един почивен ден вкарах малкия за малко в двора, за да му разкажа за онези времена и дойде СОТ :tooth:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не съм само аз, много ми беше трудна детската градина, особено момента с "лягай да спиш". :yes:

Сега, ако мога да върна времето...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато не ми се спеше и пречех на другите деца ме вкарваха в една стаичка пълна с играчки , но за голямо съжаление имаше много лош палячо , с който ни плашеха , а той беше наистина зловещ :Д 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоши спомени, никакви. Само дето зимата имаше вълци и се чуваха вечер щото бях в едни големи къщи в гората на Текето. Иначе всичко съм ял ( не като сега). 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спането, млякото с ориз и грис халвата:):):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Печените ябълки. :|

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грис халвата до ден днешен ми се гади от нея :)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кожа от пиле ми беше кошмара. Лошо не мога да кажа. Супер забавно беше. Вечер чистех с прахосмукачката на леля Нина, щото винаги бях последен. Имахме червени шорти и манти... Правехме капани за котки, имахме камина и си палехме огън. Имаше и въшки (маска за коса с газ, оцет и олио-някой помни го това? ::) Другарките се казваха Атанасова и Бозаджиева-дано са живи и здрави, както и приятелите ми оттогава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лоши са ми когато леките ме караха да си лягам да спя на обяд и минават да гледат,дали са ти затворени очите. :punch:

Също и част от храната, която лелките заплашваха, че яко не я изям няма да стана от масата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...