Jump to content
paruchev

Имам нужда от помощ за монтиране на Халогени на Honda CR-V

Recommended Posts

Помогнете моля, защото ми писна да обикалям по майстори, които нямат време. Колата е модел от 2000-та година - фейслифта, има фабри4ни дупки на бронята за халогени, сдобих се и с оригиналните халогени. Кажете как се монтират, доколкото виждам на таблото нямам коп4е, за халогени, но майстор ми каза, 4е май имам фабри4ни кабели за халогени до бронята. Ако някой се е занимавал да даде акъл как да се справя.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. С риск да си навлека гнева на колегите, ще споделя, че би трябвало да имаш инсталация за халогените, която да отива както до бронята така и до копчето за фаровете. До колкото знам копчета за халогените е част от копчето за фаровете и мигачите, има още една врътка, та ще трябва да се снабдиш и с това лостче, за да не се налага да преправяш(побългаряваш).Успех и дано да се вдигне вече тая мъгла.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. С риск да си навлека гнева на колегите, ще споделя, че би трябвало да имаш инсталация за халогените, която да отива както до бронята така и до копчето за фаровете. До колкото знам копчета за халогените е част от копчето за фаровете и мигачите, има още една врътка, та ще трябва да се снабдиш и с това лостче, за да не се налага да преправяш(побългаряваш).Успех и дано да се вдигне вече тая мъгла.

А от къде да го намеря това лостче? На таблото нямам място за други коп4ета да се слагат имам само едно коп4е, което не служи за нищо и разбрах, 4е било за допълнителен заден габарит за мъгла, който аз нямам, може ли това копче да се ползва от там да се включват халогените?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти как колега се е справил с проблема --> http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=107930Предполагам проблема ти е как да се справиш с инсталацията, а не със самият монтаж на халогените в бронята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Paruchev нищо лично, но вземи малко да прочетеш.Колегата no1else , два пъти ти дава хубав линк и ако го беше прочел първия път, нямаше да е нужно да отваряш нова тема пак за халогените.В линка , човека подробно е описал и е дал схема - ти само я прочети и изпълни ако можеш.Ако не можеш отиди при жичкаджия, да не объркаш нещо.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата съм я чел 4 пъти преди да я публикува колегата, но не мога да я разбера, а и ми се иска да вържа халогените към копчето за задния халоген за мъгла.

Paruchev нищо лично, но вземи малко да прочетеш.Колегата no1else , два пъти ти дава хубав линк и ако го беше прочел първия път, нямаше да е нужно да отваряш нова тема пак за халогените.В линка , човека подробно е описал и е дал схема - ти само я прочети и изпълни ако можеш.Ако не можеш отиди при жичкаджия, да не объркаш нещо.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите уважения колега, но ако не можеш да се оправиш по схемата от линка мноого горещо ти препоръчвам да си намериш жичкаджия на който да платиш :) Ако това ти е неясно шанса да си запалиш инсталацията правейки си нещата сам е доста голям!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kak da ви обясня, че не мога да намеря майстор , който да се хване. Сега в крайна сметка съм сложил халогените, пуснах един кабел до таблото и съм го изкарал до дупката, която е за коп4ето за задния фар за мъгла понеже ми се иска да вържа кабела за него. Та някой ако е наясно, коя жичка къде да се върже да каже, защото и еликтричар не мога да намеря, за да свърши тая работа, понеже нали се сещате не им се работи за 10 лева работа, а само технично ме отпращат...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kak da ви обясня, че не мога да намеря майстор ,

 

Здравей колега..,ако и ти като мен си на "Вие" с електротехтиката..Публикувано изображение,по-добре не пипай..,за да не си запалиш инсталацията...Публикувано изображение!! Халогените задължително се връзват през реле,понеже са големи консуматори...! Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва ти реле, предпазител и копече ;)/>/> и кабели умения да запояваш . Може да минеш и без копче ако ги свържеш към задните.ИНСТАЛАЦИя няма пуска се наново изцяло.

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!

Отскоро моята хондела се сдоби с фарове за мъгла / с огромната помощ на комшията, че жичкаджийските ми знания не кореспондират с големия мерак за халогени Публикувано изображение /, та споделям опита. На моята кола нямаше инсталация / четох, че би трябвало да има изведени кабели долу до моторчетата за пръскалките на водния резервоар, но нейсе /. Халогените са ми някакви тайвански, но ги водят за хонда црв, предвидени са за крушки Н3 /задължително виж какви крушки трябват за твоите да не си опечеш рефлекторите /, крушките Н3 консумират по 55W всяка, с оглед на което не експериментирай да ги захранваш от къде да е. Моите халогени са захранени директно от акумулатора задължително през бушонче /10A/, което пък носи недостатъка, че всеки път когато гасиш колата трябва да се сещаш да ги изключваш и тях, че иначе много бързо ще ти спре тока. Копчето за фара за мъгла в задния рефлектор е до най-горната духалка от страната на шофьора. Ето такова копче си намери от някоя морга, защото обикновено има по 1 (или 2, май зависи от това дали колата е с ел. регулация на фаровете) свободни слота за точно такова копче на панела в ляво от копчетата за управление на стъклата. Там пасва идеално, става като фабрично. На това копче се подвръзва реле /за повече инфо виж темата, която колегата е постнал горе/, аз си взех реле за 3 лв. от маг. за руски авточасти, 30А, много добро, засега без оплаквания Публикувано изображение Кабелите с които ще вържеш халогените трябва да са съобразени с консумацията / всички останали кабели за светлините какви са тънки, не е истина просто /. Аз нямах подходящи налични кабели / вкл. от стара перла 05 Публикувано изображение /, беше неделя и нямаше нищо отворено, та от една железария взех квадрат и половина дебел грозен кабел за сградна инсталация, дължина 6 м., стигна идеално имаше и рязане де. Така или иначе всичко остава под капака и бронята, не бъди капризен, в случая важното е да е сигурно. Самите халогени са вързани към кабела през буксички, за да може да се откачат лесно при последващи свалания на предната броня. Общо взето всичко останало около монатажа го има и в темата която колегата по-горе е дал, друго не се сещам, пожелавам ти успех !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, А може ли някой да препоръча електротехник за поставяне на халогенки на CRV - II, '06 г. за София (може и Пазарджик по изключение)? Предварително благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kak da ви обясня, че не мога да намеря майстор , който да се хване. Сега в крайна сметка съм сложил халогените, пуснах един кабел до таблото и съм го изкарал до дупката, която е за коп4ето за задния фар за мъгла понеже ми се иска да вържа кабела за него. Та някой ако е наясно, коя жичка къде да се върже да каже, защото и еликтричар не мога да намеря, за да свърши тая работа, понеже нали се сещате не им се работи за 10 лева работа, а само технично ме отпращат...

Не мога да си го обесня това нещо.Как ще върнеш клиент на днешно време??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами връщат, щото са си надмогнали масрафа, дето се вика, да си майстор в днешно време една от най-доходоносните работи, и тия където вече ги знаят хората не им се хваща с дребни работи, трябва да ми се счупи колата, че да ми обърнат внимание, сега съм си набарал степенки и пак не мога да намеря някой да ми ги сложи, 6тото трябва да се отвият няколко болта и да се завият и за 20 лева не им се работи, а забравят, че в държавата има хора, които работят цял ден за 20 лева...

Kak da ви обясня, че не мога да намеря майстор , който да се хване. Сега в крайна сметка съм сложил халогените, пуснах един кабел до таблото и съм го изкарал до дупката, която е за коп4ето за задния фар за мъгла понеже ми се иска да вържа кабела за него. Та някой ако е наясно, коя жичка къде да се върже да каже, защото и еликтричар не мога да намеря, за да свърши тая работа, понеже нали се сещате не им се работи за 10 лева работа, а само технично ме отпращат...

Не мога да си го обесня това нещо.Как ще върнеш клиент на днешно време??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги здравейте,
Понеже и аз искам да си монтирам халогени имам няколко въпроса. Темата която е дискутирана в офроуд форума е много добре, но инсталацията и кабелите които колегата е посочил при мен се използва за пръскалките на фаровете. Въпроса ми е как да разбера дали колата си има оригинална инсталация за халогените или няма? Прикачил съм една снимка, на която се вижда един кабел с букса. Тази букса се намира в лявата част до хидравличаната помпа и нямам идея за какво е? Дали случайно не е захранващият кабел за халогени? Взех си втора употреба бутон за халогените и инсталацията, което е до самите лампи, като на кабела има букса която е със същия цвят синьо/червен и черен кабел, който вероятно е към маса.

post-32868-0-41574700-1497124551_thumb.jpg

Редактирано от Hanchko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...