Jump to content
Guest niki127

Civic 6g 1.4is

Recommended Posts

Guest niki127

Здравейте, момчета. Аз карам GOLF 3,оба4е много ми се ще да го смена с един сивик 6г 1,4 is 97/98. Аз живея във Виена и не е проблем да намеря нещо до 4000€. Имам следния въпрос: Много сам си доволен от 3ката,но ми е ве4е малко стари4ка,няма клима и гори доста в града!!!:unsure: Като евентуален заместник сам се спрял на гореспоменатата ХОНДА. Искам оба4е да разбера нещо пове4е за нея от кам техн. изпалнение. Аз принципно сам монтиор,така 4е много не ме плаши мотора,но... Моля ви като тесни познава4и на хонда да ми помогнете в избора на нова кола!!! Ако някой пак има пове4ко техн. данни за колата 6те е супер да ми ги израти!!! Благодаря ви предварително!!!!!!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino
:unsure:Civic 1.4 iS Или иначе Майната да каже от личен опит за колата си :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen
:lol: ами щом си монтьор,защо махаш голфа? С тази хонда ще си забравиш занаята бре! :unsure: Взимай я,особено за града е много по-пъргава и икономична :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf
Отговорено (Редактирано)

Май по-добрия, скъп, но и по-икономичен избор е 1,5 втек-е дето е 115 коня...

Редактирано от PARADOX_sf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest niki127

A kak стои жапроса с 4ип тунинга, някой слагал ли е такажа кола 4ип и до колко има ефект от него. Колкото за голфа за 2 месеца имам 5000км с него и освен масло,филтър и свещи нищо не сам пипал!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest TheDevilTwin

:angry: ами щом си монтьор,защо махаш голфа? С тази хонда ще си забравиш занаята бре! :(:blink:

Хахаха, очаквах някой да се изкаже против Голфа. Според мене малко трудно се свиква да минеш от Голф към Хонда. Все пак VTEC-а не е като GTI, ама човека щом ше си взима 1.4 iS ... негова воля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest niki127

4е какво му е толко на голфа ,аз ли4но сам много доволен но ве4е е толкожа стар 4е ме е срам да го карам. А и имах вазможността да карам малко хонда но беше 5g 1.6 114ps. така 4е шока няма да е толкова голям(надявам се) :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Ти за ХЕЧБЕК ли питаш или Седан ?!Препоръчвам ти да потърсиш Сивик (EK3) варианта с 1.5 SOHC VTEC мотора (D15Z6) 114 коня - той е по-динамичен и (ЗАБЕЛЕЖЕТЕ !!!) по-икономичен от Civic (EJ9) 1.4 90 коня (D14A4) !!! Според мен ДО 4000 Евро перфектно можеш да се включиш за да си намериш такъв Сивик :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Te тука продават един такъв civic 1.5 114коня,за 4000 лв без мито,с мито 8000 лв :blink: Кажете ми сега как да не те е яд :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest niki127

Прав си но тук застраховката се плаща на ps и е горе долу евро на кон ( при това всеки месец!!!!!!) нали ме разбираш?!?!? Или казано с думи прости: 114 коня= 110€ всеки месец!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest petrakiev

Я кажи продаваш ли голфа и колко му искаш 4е брат ми иска да си вземе точно такъв :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest niki127

Ami principno se prodava no mislq 4e e malko skapi4ak za BG: 2500€ tuk vav Viena. ako naistina vi interesuva moga da vi izpratq snimki

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest petrakiev

Маи малко наистина е скъп, ама прати снимки може момеца да се заинтересува :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest TheDevilTwin

Прав си но тук застраховката се плаща на ps и е горе долу евро на кон ( при това всеки месец!!!!!!) нали ме разбираш?!?!? Или казано с думи прости: 114 коня= 110€ всеки месец!!!!

Е да, ама я сравни какъв е бюджета на хората в България и в Австрия :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest niki127

E da de, samo 4e az sam student tuk i se izdarjam kato remontiram koli na 4erno. Taka 4e za budjet ne moje da se govori. A i da ne misli6 4e 110 € na mesec sa malko pari. Samo si napravi slednata smetka: 250€ naem,100€ GSM, 50€ zastrahovki na mene, 100€ zastrahovka na kolata, tova pravi 500€ vseki mesec dez hranata!!!?????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest TheDevilTwin

Ми щото се иска много акъл, за да отидеш в Австрия да учиш и да се придвижваш с Голф. Сигурно половината от останалите пари ти отиват за бензин и части по колата. Ако си вземеш Сивик това ше се променни коренно. И все пак 500 евро не са никак малко пари, но и тука в България не е много по-различно положението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jungle

Ти сам 6те предцени6 за парите но аз бих избрал 1.5ВТЕК!Много зависи и от това как оби4а6 да кара6. Агресивно или не.Аз оби4ам винаги да имам няколко кон4ета в пове4е дори и да са само запас.Това е моето мнение и предполагам на почти вси4ки които четат този форум.А Както казах за парите за застраховки и др. ти 6те си предцени6 + и -.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Човека питаше за кола вие го обърнахте на сметки :blink::angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jungle

Винаги се прави някаква сметка.Аз бих карал нова и мо6на кола но нямам такава възможност.А 6том той прави сметка за застраховката зна4и че и той няма.Той сам 6те прецени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Пич начи сметни и тва че 1,5 твек 115 коня е по-икономична от 1,4 90. Така, че горе долу нещата се балансират. Има и сивик 5-та генерация с подобен мотор но вместо 115 коня е 90...От друга страна ако чак толко не можеш да отделиш 20Е на месец отгоре ми е чудно що си тръгнал да купуваш друга кола?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

НовакМнения: 7Регистрация: 29-May 04Кара: VW GOLF 3 GT 1.8 Здравейте, момчета. Аз карам GOLF 3,оба4е много ми се ще да го смена с един сивик 6г 1,4 is 97/98. Аз живея във Виена и не е проблем да намеря нещодо 4000€.Имам следния въпрос: Много сам си доволен от 3ката,но ми е ве4е малко стари4ка,няма клима и гори доста в града  Като евентуален заместник сам се спрял на гореспоменатата ХОНДА. Искам оба4е да разбера нещо пове4е за нея от кам техн. изпалнение. Аз принципно сам монтиор,така 4е много не ме плаши мотора,но...Моля ви като тесни познава4и на хонда да ми помогнете в избора на нова колаАко някой пак има пове4ко техн. данни за колата 6те е супер да ми ги изратиБлагодаря ви предварително!!!!!!! 

Мнението ми за голфа - каруца!Но попаднох на един слаб като мотор 1,8 моно , със сменени макферсони и трябва да ви кажа, доста положително впечетление ми остави точно за 3-ка голф! Но си остава голф! Мойто мнение е , че като минеш на хонда , дълбоко се съмнявам да се върнеш на WV! Зависи на каква попаднеш! Но ти си грамотен в тая област и дори да се наложи ремонти нямаш грижи! При теб оригиналните части за Хонда съм чувал , че са доста по-евтини от БГ!Едва ли има хонда, която да са и сменяни толкова части колкото по мойта!! И пак съм с по-добро мнение за тази марка! Но да чукам на дърво не ме е оставяля никога! Само приплаква и аз сменям! В най лошия слечай ще останеш само доволен от марката! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...