Jump to content
Guest radku

Масло за двигателя

Recommended Posts

Guest radku

Колеги,съклубари :whistle::plane:Досега колата ми в България е карана с CASTROL TXT.Та се чудя сега дали да продължа да наливам на двигателя от това масло или да го сменя с CASTROL RS.Ако някой мойе да предложи някаква друга марка масла по-добри за Хонда двигатели D15b2 и цени разбира се.Мерси :confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

Опитаи с Neste лично аз съм доволен от него.- цена зависи какво и сипваш синтетика- полу и т.н

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest eftimov
Отговорено (Редактирано)

аз карам с некво швейцарско (даже незнам дали е синтетика или не). излезе добро, 10лв литара 10/40 еп.п не е ли по-добре да сменяш на 5000км маслото по 40лж отколкото 1 път от 80? (въпросът не е риторичен)

Редактирано от eftimov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rocco

Сипвай си Кастрол, много добри масла са, и съм много доволен, само с такова масло е карана Хондата ми. Преди Сипвах Кастрол РС, ама много ми го харчи защотото визкозитета му е 0w40 и нямя смисъл. Сега последния път сложих Кастрол Магнатек 10 на 40 и сега грам не харчи и съм доволен. Сигурно има и други хубави марки, но аз предпочитам Кастрол.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda
ЖЛЪТ (НЕ "Жълт", а "ЖЛЪТ" ;) ) :whistle:ШЕЛ RULZZZ :confused::plane:;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Сипвам си Кастрол РС вече. ТХТ-то мисля също, че е напълно синтетично, но по-нисък клас. Твоя мотор не е супер високооборотен така че няма грижи дори и минерално да му сипваш. Не знам ква е разликата в цените между ТХТ и РС. Преди карах със шел 5В40 и при яко ръчки го лапаше яко. РС-а не го харчи, а крачето ми е 47-ми номер :confused: ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Аз съм доволен от мотул полусинтетика! По наблядения и сравнения! Цената му е около 11лв. литъра! Но чух , че имало менте и на него! Препоръчаха ми да го взимам, близо до ракова болница зад една голяма автокъща посока към зоопарка от ляво!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamie

Аз съм доволен от мотул полусинтетика! По наблядения и сравнения! Цената му е около 11лв. литъра! Но чух , че имало менте и на него! Препоръчаха ми да го взимам, близо до ракова болница зад една голяма автокъща посока към зоопарка от ляво!

Ники Златков е там, вносител - намира се до сервиз ШКОДА зад сградата на Мултигруп на Г.М. Димитров.Цената е около 7 лева/л. за полусинтетика 15/50 (гъстичка) наливна - на този специално му имам доверие. В момента Тойотката е с такова и е просто чудна, този уикенд и Джаза тръгва с такова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy
Отговорено (Редактирано)

Ники Златков е там, вносител - намира се до сервиз ШКОДА зад сградата на Мултигруп на Г.М. Димитров.Цената е около 7 лева/л. за полусинтетика 15/50 (гъстичка) наливна - на този специално му имам доверие. В момента Тойотката е с такова и е просто чудна, този уикенд и Джаза тръгва с такова.

Аз като си го взех от там ми обявиха 10 лв. за наливното????????????Следващият път ще отидем заедно :confused::whistle: !Другият месец ще и трябва на сестра ми за crx-а, ще ти се обадия да дойдеш с мен ако искаш! Редактирано от Mark Antoniy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest japan

и аз карам с такова MOTUL 15/50 полу синтетика и съм много доволен 7лв/литъра в сервиза на един приятел го слагам каза че е оригиналноаз не слагам CASTROL че много ментета има 1 приятел лошо се опари

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Колеги,съклубари :punk::help:Досега колата ми в България е карана с CASTROL TXT.Та се чудя сега дали да продължа да наливам на двигателя от това масло или да го сменя с CASTROL RS.Ако някой мойе да предложи някаква друга марка масла по-добри за Хонда двигатели D15b2 и цени разбира се.Мерси

Колегите правилно са ти казали, че D15b2 не е много натоварен мотор, и към обороти, и турбо няма, че и мощността му не е от най-голямата. Така че наистина можеш да го караш с абсолютно всяко масло, което отговаря на спецификациите на колата ти.ТХТ на кастрол е едно много добро масло, 'синтетична база', което ще рече Hydrocracking. С две думи, същото е като синтетичното, но начина му на производство е малко по-различен, и по-евтин.Ако двигателят ти е запазен, не гори масло, не капе от някъде - препоръчвам ти да караш със синтетично масло. Пробега му е удължен, спрямо минералното масло. И след 10 000 км пак си има свойствата.Castrol RS е много гъсто масло, 10W-60 е твърде голям вискозитет - за немски издухани бегачки е идеално, да им 'обере луфтовете' - но твоят мотор излишно се мъчи с такова. Според мен и 15W-50 е прекалено гъсто, въпреки че има тук във форума доволни от него. но гъстото масло тече по-трудно от рядкото, по-дълго време се задържа на работните повърхности. Вътрешно-молекулното му триене също е по-голямо, а това е изгубена енергия на двигателя. А и маслената помпа се натоварва повече, и това е изгубена енергия.HONDA препоръчват масло със вискозитет 30 (че напоследък препоръчват и 20), така че 5W-30 синтетично масло е идеално за теб. това, че е синтетично, ти дава голяма застраховка, че няма да изтънее твърде много при висока температура.Най-евтиното, което аз съм намерил в България, е911.бг цена от 9лв/литър, от директният вносител за бг (ПроМобил)Цената е на ниво на полусинтетика, а защитата е многократно по-добра. Според мен. Сега на смяна мисля такова да налея, и ще дам впечатления. Някой друг ако е карал с 30 синтетика, нека сподели.Само ще добавя, че в Америка всички коли с такова масло се карат - 5W-30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rocco
Отговорено (Редактирано)

Искам да ми покажеш Castrol RS na 10w40 както казваш, такова масло няма. Castrol RS e 0w40 и е страшно тънко масло. Малко си се пообъркал ама карай.....

Редактирано от Rocco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Castrol RS е много гъсто масло, 10W-60 е твърде голям вискозитет

Искам да ми покажеш Castrol RS na 10w40 както казваш, такова масло няма. Castrol RS e 0w40 и е страшно тънко масло. Малко си се пообъркал ама карай.....

CASTROL.de"Страшно тънко" масло - какво разбираш под това? Тънко като е студено? Вискозитета му, при -20 градуса, е същият, като на 0W-20, и на 0W-60 (ако има такова).А при работна температура (100 градуса), гъстотата му е същата като на 15W-40.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Колеги,съклубари :whistle::confused:Досега колата ми в България е карана с CASTROL TXT.Та се чудя сега дали да продължа да наливам на двигателя от това масло или да го сменя с CASTROL RS.Ако някой мойе да предложи някаква друга марка масла по-добри за Хонда двигатели D15b2 и цени разбира се.Мерси :plane:

Абе сипвай си ТХТ-то и нямаш грижи.РС-а е 0В40 не 15В60.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

аз карам с некво швейцарско (даже незнам дали е синтетика или не). излезе добро, 10лв литара 10/40 еп.п не е ли по-добре да сменяш на 5000км маслото по 40лж отколкото 1 път от 80? (въпросът не е риторичен)

За тази цена, този вискозитет - почти съм сигурен, че е полусинтетика.По въпроса за смените - няма единодушно мнение. Производителите на автомобили и на масло ти дават някакъв интервал.Според мен, този интервал е със ГООООЛЯМА доза пре-застраховка. Производителят на автомобили се презастрахова от кофти масло - например ХОНДА ти дава, че искат клас SJ. Ама такъв клас масла има и минерални, на Приста маслата също отговарят на този клас. Разбира се, че едно качествено синтетично масло на ВР, кастрол, мобил1 - може да издържи в пъти повече от него.Производителите на масла пък нямат НИКАКЪВ интерес да ти препоръчат по-рядко да сменяш маслото -- колкото по-често сменяш, толкова по-голяма печалба за тях. Единствено AMSOIL се осмеляват да препоръчат удължена смяна на маслото - стигат до 25 000 мили за синтетиката им, като единствено препоръчват на 15000 мили да се смени масленият филтър.Така че, ако питаш дали с Castrol RS 0W-40 (вярно имало и такова) можеш да караш 2 пъти повече, отколкото със М10Д - вярно е.В цивилизованите държави има лаборатории, в които можеш да изпратиш проба от маслото ти, за спектрален анализ - казват ти колко процента добавки има останали, колко е вискозитета в момента, колко киселини, колко твърди вещества има в маслото - по това можеш да прецениш, дали е за смяна или не. И ще си имаш на представа на конкретната кола, конкретното масло как се държи.Има даже и форум, където хората post-ват резултатите от тестовете си, и ги коментират. Така че от там можеш да разбереш и дадено масло на дадена кола как се държи.Но тук в България, единствено можем да гадаем, и да гледаме чуждите форуми.Така че аз съм си решил - минерално масло сменям на 6000 км, 2 пъти годишно. На края на лятото и на края на зимата, където се товари маслото най-много.Напълно синтетично, от рода на RS, SLX, BP Visco 7000 - спокойно бих карал 12000 км, или цяла година.Hydrocracking маслата, или както ги водят Syntetic Technology, са идеални за 10 000 км.Но аз все пак карам предимно градско, често в червената зона - така че влизам в графата "тежка употреба" - ти ако въртиш често София-Варна по магистралата и спазваш ограниченията на скоростта, спокойно можеш и 12000 км да караш със качествено минерално масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest radku
:unsure: Благодаря ви момчета! :( Полезна информация получих от вас.само да споделя че за 6хил км нямам загуба на масло което според мен е супер идеално.Така 4е имам време да реша какво масло да сложа другия път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...