Jump to content
Jorje

Honda Logo - гаснене

Recommended Posts

Здравейте Колеги,Имаме малка "семейна" кола Logo модел 1999 година - бензин 1.4. Двигателят е просто мечта. Направо работи толкова приятно и ритмично,че чак се чудя понякога как може толкова годишна кола да бъде двигателят и в такова състояние. Но... винаги има но... гасне. Какво имам предвид - значи, запалвам я. Понякога успявам от първият път. Оставям я да поработи малко и тогава тръгвам. Докато я карам - няма проблеми. Лошо става ако спра някъде на едно място - на светофар например. И както си работи двигателя - хоп и изгасва. Като я запаля пак - в повечето случаи успявам на 2 -3 път и продължавам. Но, преди няколко дни бяхме на един полигон да се упражнява жена ми и като изгасна - не можа да запали 30 минути. Извиках да ме теглят и чак тогава запали. След сигурно 20-30 опита.Та въпросът ми е каква би могла да е причината? Не съм специалист и съм малко на Вие с колите. Мислих си за свещите, но всяко едно мнение би ми било от полза.Поздрави на всички и хубав ден.Jorje

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, проблема не е в свещите щом се появява само от време на време, по-скоро е някой датчик. На мен ми прилича като симптоми от датчик на колянов вал, не съм много сигурен дали логото има такъв, но би трябвало тъй като е сравнително не много стар модел. Аз имах абсолютно същия проблем с едно рено, мотора работи като часовник, но някой път като каже не ей така от нищото и няма палене и след това се оправя пак от самосебе си. За да си сигурен в проблема задължително диагностика с комп, но само в момента като проблема е на лице, иначе най-вероятно няма да излезе никаква греша записана в компа на колата. Поне при реното беше така, нямаше грешка докато двигтеля работи нормално, хванахме го като го закачихме на диагностичния уред в момента в който проблема се появи, излизащата грешка беше crankshaft position sensor faulty. Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря icko22 за съвета,Лошото в моя случай е,че ако не запали няма как да я закарам до сервиз за диагностика. Ако запали пък, както ти казваш няма да изкара грешка. И така се получава един леко омагьосан кръг. Ама все пак съм решил да я закарам на преглед с компютър. Дано не ме одерат много, ама каквото такова.Благодаря ти за съвета.Поздрави,Jorje

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз залагам на датчик на коляновия вал, то дали е долу на вала и горе в делкото все някъде го има, следващото нещо което ме съмнясва е бубина, ако следващия път ти изгасне провери я има ли искра на кабелите докато въртиш на стартер, макар че то и от датчика да е пак няма да има искра, но все пак провери го поне да знаеш че липсват тоци а проблема не е от горивото, щото може и бензинова помпа да се ебава или регулатор налягане. Не знам да залагам ли и на клеморед но ако беше от него щеше да ти гасне и в движение, знам ли чак толкова не съм учил :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...