Jump to content
Plat1ka

Часовник за Хонда Cr-v От къде да купя ?

Recommended Posts

Здравейте открих че часовника на хондата ми е изгорял. Мислех че бушончето на таблото е изгоряло и като го сменя ще се оправи но след като проверих таблото с бушоните всичките си бяха здрави.Остана само да проверя часовника. Свалих го от таблото и когато отворих кутията в която седи часовника забелязах че дисплея има едно черно петно в десния ъгъл. Демек изгорял е.Званях на Бултрако София в техническия отдел но и на двата телефона никой не ми вдига....Някой знае ли от къде другаде може да си намеря такъв часовник.Прерових целия форума но намерих само начини как да си поправиш часовника ако не е изгорял но не и от къде мога да си купя нов и здрав. Ако някой има идея ще съм много благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че се нуждаеш от чисто нов часовник.Разгледай се в раздела Продава части/аксесоари сигурен съм че ще намериш нещо http://forums.hondabg.com/index.php?showto...34170&st=45Ето ти един пример :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че се нуждаеш от чисто нов часовник.Разгледай се в раздела Продава части/аксесоари сигурен съм че ще намериш нещо http://forums.hondabg.com/index.php?showto...34170&st=45Ето ти един пример :cool:

Благодаря. Поразгледах там но невидях хонда cr-v имаш ли представа или някой друг ако знае от кой модел хонда също часовника би паснал на CR-V-то. Много ме изнервя това че нямам часовник. До сега в старата ми кола имах часовник и термометър и ми беше супер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята часовника беше на ЦД плеъра ( оригиналния ). След като го смених с навигацията сега нямам и аз часовник, което е много тъпо и ако измислиш нещо сподели да взема да направя и аз :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте открих че часовника на хондата ми е изгорял. Мислех че бушончето на таблото е изгоряло и като го сменя ще се оправи но след като проверих таблото с бушоните всичките си бяха здрави.Остана само да проверя часовника. Свалих го от таблото и когато отворих кутията в която седи часовника забелязах че дисплея има едно черно петно в десния ъгъл. Демек изгорял е.Званях на Бултрако София в техническия отдел но и на двата телефона никой не ми вдига....Някой знае ли от къде другаде може да си намеря такъв часовник.Прерових целия форума но намерих само начини как да си поправиш часовника ако не е изгорял но не и от къде мога да си купя нов и здрав. Ако някой има идея ще съм много благодарен.

Здавей,имах същият проблем .При мен беше се отлепил един резистор,след като го закачиха си стана като нов.А относно петното така си е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това вече е интересно. Значи това петно в горния десен ъгъл си е нормално така ли ? Аз вече поръчах друг часовник от 10-тата кастрофирала Хонда най-накрая успях да го намеря. Като дойде ще пробвам и с него и ще видя. Ако и с него не стане значи имам проблем някъде другде :) И ще имам един часовник за продан :) Разгледах и доста други хонди но невидях по таблото часовниците да паснат на CR-V то. Ще пиша тия дни когато пристигне часовника при мен дали съм успял да се справя. А да попитам хората с дето това чудо им работи. Температура мери ли или само час ? Много ми се иска да си монтирам и термометър в колата защото ми е важно да знам къде каква е температурата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали случайно някой знае бушончето за часовника към кое се намира. До колкото четох би трябвало да е заедно с радиото. Но на моето табло пише радио но до него не пише нищо друго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Петното на екрана не е нормално. Екрана се е разлепил.За температурата - на моето, освен бутоните за сверяване на часовника(под екрана), има и бутон за темп.(над екрана) и показва само темп. отвън. Ако нямаш такъв е възможно и да не показва темп.Бушонът за часовника не знам къде е.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей,колега!И на моето ЦРВ часовничето не работеше.Бях пуснал обява че си търся,но доста време не получих отговор.От мобилето си намерих,от автоморги.От друга хонда не пасва.Петно на мойте две часовничета(старото и новото)НЯМА.Старото часовниче,при натиск,или някакво размърдване,нещо се появяваше и изчезваше,не се отремонтирало щото проблема бил някъде в луминисцентните цифрички.Часовника показва само час,без температура и др.Сегашният часовник също ми прави номера,понякога като запаля,минава минута-две докато се появят цифрите.При почуквани върху таблото,се появяват бързо :)

Редактирано от войводата/cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз днес звънях на 10 места и накрая намерих от колега от форума. Вече ми го прати и го чакам да пристигне утре или в понеделник при мен. Моя часовник има 3 копчета. От това съдя че би трябвало да има и за температурата. А и зад часовника буксата е със 6-7 кабела предполагам за едни часовник са нужни не повече от 4-ри каблеа. Надявам се другите 2 или 3 да са за термодатчици и да имам външна температура тя ме интересува специално, вътрешната не ме бърка а и за нея има елементарни решения за по 10 лв. Дано часовника който съм поръчал да се същия като моя с 3 копчета и да показва температура. Ако не ще ида лично до Бултрако да ги питам тях какво знаят по въпрос с тези часовници. От това че на 10 места ги бяха купили съдя че са слабо звено в Хондите. Другото слабо звено което открих са габаритите за мъгла. Всичките 10 ходни които прозвъних им ги бяха купили. Даже колегата от форума каза че аз съм 50-тия човек който пита за тия габарити. На много кофти място са и явно доста се почукват по стълбчетата на тротоарите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Часовника е с + на радиото , бушона не е в купето а е в коша при двигателя има една кутика вътре има няколко бушона мисля че беше един 10 ампера или 7.5 провери и там , ама така или иначе вече имаш два часовника !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес като закарах колата за смяна на биалети прегледах и тия бушончета дето са в двигателния отсег. Всичките един по един и си бяха здрави.

 

Новия часовник вече е при мен. Като го отворих и на него има такова петно само че в другя му край. Незнам дали това си е някаква спойка колата ми още я няма за да я пробвам.

 

Ето да добиете представа за какво говоря.

 

Публикувано изображение

 

Незнам дали просто имам кофти късмет да ми се паднат два изгорели часовника или найстина така се спояват диспелите. Ако и този не работи ще ходя на майстор по ел. инсталации да ми замери всичко дето има да се мери и тва е .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти що с един мултицет не измери идва ли ток на буксата на часовника?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото нямам такова устройство а и не му разбирам. Тия дни ще ходя на ел.техник да ми замери тия букси където са ми проблемни и дано не са изгоряли и двата часовника че дадох 30 лв за втория.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора,как ги свалихте тея часовници? :D

И моят примигваше и сега не свети вече,ма не мога да го сваля!!!Даите акъл,че да го опрая часовничето! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На щипки е, цялата пластмаса, заедно с решетките на парното. С плоска отвертка бъркаш отстрани , много внимателно, и дърпаш напред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и доста по лесен начин, без да рискуваш да си надраскаш таблото. Сваляш си радиото и през дупката бъркаш и буташ с пръсти решетката и тя изкача супер лесно. Бутния от долу защото от горната и страна има метален палец който я държи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора,как ги свалихте тея часовници? :D

И моят примигваше и сега не свети вече,ма не мога да го сваляПубликувано изображениеДаите акъл,че да го опрая часовничето! :D

 

Часовника се сваля като свалиш духалките около него (заедно с него). После се сваля отзад с един или два винта. Духалките са на щипки към купето и е врътня и насилие да го свалиш без да повредиш нещо. Ако не знаеш къде точно са щипките, и ако нямаш с какво да бръкнеш и да ги освободиш без да нараниш таблото, по-добре отиди на електротехник.

 

Относно петното на стъклената част на часовника - това е нещо свързано с производството, макар да не зная точния термин. Това петно не бива да притеснява никого - има го на всички вакуумни прибори.

 

Относно гасненето на часовниците може и да е писано, а може и да не съм го чел точно тук (прочетох го след като оправих часовника на моята хонда) но основно има студени спойки на чип елементите. Повечето хора могат да си ги оправят и сами, но колеги... имайте предвид, че прекалено силен поялник може да повреди платката, и ако не сте убедени в уменията си, недейте да го правите сами. Поялник с терморегулиране и тънка човка, припой не по-дебел от 0,5 милиметра, и търпение му е майката. Припоя е желателно да бъде оловен, че новите, безоловните, са си гадни за работа за дребни неща.

 

За София (ако с това нарушавам правилата на форума нека бъде изтрито от модератор), ако някой не е убеден, че ще се оправи с часовника си, може да ми пише на shreek кльомба abv.bg - готов съм да помогна с каквото мога.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр колега. припояваш тия работи които съм отбелязал в червено и ще тръгне.има и под дисплеяhttp://swakke.snimka.bg/automobiles/mazda-323f-ba-v6.429065.23930223

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Shreek е много прав относно студените спойки по часовника Докато бях в Англия и купих колата и моя часовник не работеше и бях тръгнал да си търся друг по e-bay докато не се се натъкнах на една обява че срещу 10 лири пращаш по пощата часовника и ти го връщат работещ. Тогава ми светна че ще е нещо елементарно Разглобихме го с един приятел електричар и под лупа забеляза пукнатините по студените спойки на часовника След като ги припои отново вече нямам проблем с него и работи перфектно.Поздрави и не бързайте да купувате нови часовници докато не огледате старите добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Shreek е много прав относно студените спойки по часовника Докато бях в Англия и купих колата и моя часовник не работеше и бях тръгнал да си търся друг по e-bay докато не се се натъкнах на една обява че срещу 10 лири пращаш по пощата часовника и ти го връщат работещ. Тогава ми светна че ще е нещо елементарно Разглобихме го с един приятел електричар и под лупа забеляза пукнатините по студените спойки на часовника След като ги припои отново вече нямам проблем с него и работи перфектно.Поздрави и не бързайте да купувате нови часовници докато не огледате старите добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема с часовника се оказа точно както колегата Shreek сподели - презапоих по-едрите елементи по платката,както е показал колегата swakke и въпреки ,че визуално нямаше нарушена спойка , часовничето си заработи .

Редактирано от The Dirty Harry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за спойките.От вчера и моят работи, благодаря на колегата за съвета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте колеги, след като часовникът ми изкара 3 години след презапояването на резисторите и по специално R510, напоследък отново започна да прекъсва или се включва със закъснение. Отворих го отново и се оказа че при размърдване на платката премигва. Презапоих абсолютно всичко което може и е достъпно и отново същия проблем.Отпоих двата по големи крака на циферблата и като го повдигнах презапоих и под него. Презапоих отново и проблемът остана. Като се изкриви леко платката и тръгва но не откривам прекъснати дири, да не би да е повече от двуслойна? вече подозирам циферблата вътре, но пък защо ще тръгва при движение на платката. На път съм да го изхвърля и да вградя нещо по модерно с температура а гледам и с волтметри има китайчета вече. Някой правил ли е подобна интервенция тъй като оригиналния отвор е много малък и не всичко ще пасне.

Редактирано от HondaExplorer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опа здравейте, колеги я и аз да се похваля, че нещо отстраних сам по моята ферХОНДЕ . Прочетох снощи тази тема и днес на работа викам я да махна тази решетка и хоп тя излезе съвсем леко, после отвих двете винчета на часовника, извадих буксата , внимателно отделих двете части на часовника и гледам едно такова елементче на което пише R510 беше паднало и дрънчеше вътре. За да го запоя се наложи да разпоя от единия край крачета на дисплея, после го надигнах мъничко и вече имах достъп до елемента запоих го, после запоих и крачетата на дисплея и по обратния ред монтирах часовника, само дето от четирите щипки едната ми изпадна някъде под касетофона, но като гледам държи и на другите три, които останаха. Сега чаосовника си работи даже е сверен. :rolleyes:/>/> :rolleyes:/>/> :rolleyes:/>/> Прегледах визуално другите такива елементи, изглеждат ми напълно здрави тоест добре хванати към платката и за това не съм ги запоявал,Работата ми отне по-малко от 30мин - хем съм аматьор до скоро на запояването с поялник казвах заваряване хихихихи;)/>/> , но щом и аз се справих значи и всеки друг би успял.

Редактирано от vdon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.Отвори продавалника и виж там има обява че се продава часовник за 30 лв.Дано съм ти помогнал :rolleyes:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, колега но реших проблема. Малко преди да го изхвърля направих последен опит с презапояването и проблема този път се оказа в една миниатюра R203 голяма колкото кърлеж и след пълното и разпояване и презапояване гадината тръгна. надявам се да поработи дълго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора,как ги свалихте тея часовници? :D/>

И моят примигваше и сега не свети вече,ма не мога да го сваля!!!Даите акъл,че да го опрая часовничето! :D/>

 

Сваля се цялата рамка,в долната страна по средата има един метален палец,който задържа .....Някъде във форума добре е описан проблема на тия часовници,с времето се разпоява един елемент на платката.Моя се оправи с презапояване.Когато карате на фарове през деня тоя часовник,както и лампичката на климатика не се виждат......:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Абе хора,как ги свалихте тея часовници? Публикувано изображение/>

И моят примигваше и сега не свети вече,ма не мога да го сваляПубликувано изображениеДаите акъл,че да го опрая часовничето! Публикувано изображение/>

Сваля се цялата рамка,в долната страна по средата има един метален палец,който задържа .....Някъде във форума добре е описан проблема на тия часовници,с времето се разпоява един елемент на платката.Моя се оправи с презапояване.Когато карате на фарове през деня тоя часовник,както и лампичката на климатика не се виждат......Публикувано изображение

 

За лампичките на климатика, вътрешният въздух и нагревателя на задното стъкло още не съм измислил нищо, но за часовника много отдавна си реших проблема с двете степени на силата на светене.

 

Изводите на часовника, без да ги изброявам в техният механичен ред са:

 

1 - Захранване 12 волта.

2 - контакт.

3 - светлини.

4 - маса.

 

Просто се прекъсва извода от светлините, и часовника продължава да си мисли, че вие карате през деня, на загасени фарове, и си свети силно. А на тъмно не пречи - цифрите да достатъчно бледи. Писал съм го по-горе, а сега го пиша конкретно към potter, с надеждата да не го приеме като заяждане, а само като посочване на нещо, което не е прочел в по-горния ми пост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм в графата с неработещи часовници! При мене не идва напражение на часовника ,идва чак като подам контакт! Но като изчетох темата се сетих че ,като свалях старото СД ,явно съм укъсил нещо, защото единия + изчезна на СД то, и се наложи да го пускам от другаде! Явно това има връзка със часовника! Аз реших проблема със такъв-кварцов от опел кадет-със стрелки! Наложи се да поорежа оргиналната дупка, но добре се получи! Имам разни термометри за вграждане, който са на батерий ,и сложих един в колата, с двоино лепящо се,като му изкарах датчика извън купето, некъде под калника и над прага!Но не ми харесва как седи и ще го местя, ,горе до плафона! Има малко полегато място между плафона и люка,и мисля,като поизрежа че добре ще стой! Само да видя как ще удължа кабела на датчика,така че пак да си е на сянка! Мисля дя сложа ,термометър и волтметър там горе и , чат пат да им хвърлям по едно око! Горе има постоянно напрежение от плафона! Но ,ще гледам как да вържа волтметъра, така че само на контакт да показва стойности! Може би ще взема напрежение от люка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и моя часовник светна.Оказа се ,разпоен eдин R300,точно под въпросното петно в ъгъла  на дисплея.Добре ,че не беше този 510 под дисплея,че тогава щеше да има помощ от приятел :rolleyes:  :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят беше почнал чат-пат да примигва и ходих да го презапоят,като помолих да махнат намаляването на подсветката при включени светлини и сега през деня се вижда и определено не е дразнещо на тъмно.... :thumbs1:

http://forums.hondabg.com/uploads/gallery/album_2269/gallery_12815_2269_1229.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Образувано се студена спойка..... от температурните разширения... зашоявш и си ок...

 

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте колеги, от 2 дни имам CR V 1 ген. 2000 г., часовникът ми работи само когато пусна фаровете. Това нормално ли е?

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да работи, когато колата е на контакт или запалена, дори без включени фарове. При включени фарове се намалява силата на светена на часовника.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи как е захранен часовникът. По принцип, като включиш светлините, часовника си намаля осветеността, но ако този кабел го ползват за захранващ е нормално да светва при палене на фаровете. Ако имаш ръководството за ЦРВ-то, може да погледнеш кой кабел къде се връзва, защото сега не мога да се сетя как бяха, а не съм вкъщи да погледна схемата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са правени доработки някакви, може и така да е, въпреки че не виждам логика да го вържеш по този начин. Обикновено се откача кабелът, който намаля осветеността при включване на фаровете, с цел да свети силно при всяко положение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доработка, късите са вързани като дневни светлини, не свети таблото и стоповете вкл. 30сек., след като запаля колата.

 

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи трябва някой да разгледа как е вързано и да го преправи както на теб ти допада.

 

17347.pdf

17348.pdf

17353.pdf

Разгледай тези схеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ок, мерси колега, ще видя какво ще стане и ще пиша за резултата. И още един въпрос, не по темата, за което се извинявам. Пръскалките на фаровете не работят. С отделна помпа ли са или не ?

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...