Jump to content
ArHoNoV

Мнение 4-та генерация сивик

Recommended Posts

Здравейте колеги!Та.. много странно нещо става със моя сивик 4-та генерация..Върви 1 км и после започва да гасне, все едно не и стига горивото.. От какво може да е ? Гледах подкачващата помпа, добре е и незнам от какво е това чудното нещо... Колата е д14б2 дуал карб ... Казаха ми, че може да е от бубината нещо ... Ще ви бъда много благодарен, ако някой знае за какво става на въпрос !Поздрави !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та колеги правих много опити, смъквах карбове, после проверявах тока - идеален е, но ей на - загрява и започва да прекъсва и да гасне. Като изстине започва да се пооправя. Мислех си, че е от комутаторът или бубината, дефакто като загреят и спират да дават хубав ток, кабели смених и всичко което се сетих, по-маловажните неща, за които си мислех и се пооправи малко, всички вакууми са си на мястото и си работят ....... Та въпросът ми е, че баща ми ми каза че може да е от клапаните, защото като загрее колата и клапаните се натягат ( дефакто за това се регулират на студена кола ) и това ще направя и ще видя,а реално ако са много натегнати остават после отворени малко и минава всичко,бензин и т.н.... Отворих капака и бяха доста натегнати едва се мърдаха, давах и на долна мъртва и на горна, всички са натегнати, но като кажа натегнати имам предвид много, защото съм регулирал на прелюд и на няколко сивика и горе-долу ми е ясно за какво става на въпрос.. Примерно ако трябва да са на 0,20 изпускателни 0,17 смукателни, те са на 0,12 и на 0,10. Един мой приятел ми каза че имал ПОДОБЕН проблем, сменил цялото делко и се оправил, но както казах подобен не същия ! Та незнам какво да правя, защото ако почна да правя като хората ще налея много пари, а може да се окаже,че проблема е маловажен! Разбирам, че много колеги не искат да се занимават с карбуратори и затова не ми пишат, но ще бъда много благодарен ако все още има някой останал маниак на карбуратори да ми помогне !Мисля си след 1 седмица да и сложа vtec-i глава с контролер и с раздвижна ролка, да я поосвежа малко, а по нататък съм намислил да и сложа карбуратори от 1.8 прелюд и май ще се получи много интересен проект .... Просто нямам какво да правя и се бърникам, а и това ми е хобито хехе... благодаря ви предварително колеги :)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пффффф колеги, бива ли тая 4-та генерация толкова да върви :ххх Д14А1 ..... дуал карб .. ???!?!?!?!?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега я пробваи може да ти се стори смешно но: като покараш турни на помпата напоен с студена вода парцал или некав дунапрен нали бензиновата помпа е външна на мотора а не в резервоара, ако се оправи значи платното на помпата е дало фира и като се затопли не пуска гориво, мани тва че като загрее бубината не дава хубав ток, тя прекъсва от раз и не проработва повече, успех с намирането на проблема и пиши кво стааа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Данчо, е прав за бобината, при мен бяха същите симптоми и се оказа комутатор. Отделен въпрос е , че комутатора се прецака от кофти палец или френски свещи (а може би и от двете)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, прави сте колеги! Но реално смених комутатора и бубината и не се оправи - пак същите симптоми. За подкачващата помпа пробвах това, но пак същата работа. После смъкнах за пореден път карба и се установи, че има 2 канала който са яко задръстени.. Смъкнах резервоара (мани мани с тоя резервоар :Д ) и беше пълен с боклуци. Вече колата си върси много прилично и не ми е правила тия гафове. Но карам си аз, карам... и хоп по едно време почва да прекъсва, като и дам от ниските газ и ми забива и след 2000 оборота започва да си върви както трябва и май си мисля, че това нещо е от въздуха на самите карбуратори ......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...