Jump to content
cvetan_pl

Проблем с ABS

Recommended Posts

Здравейте колата е Акорд 2003 2.0 бензин, преди месец ми светна лампата на АБС-а, закачих колата на диагностика и се оказа преден десен датчик, след около седмица си поръчах датчика(не от ebay а от магазин), монтирах го и лампата на АБС-а изгасна. Радоста ми обаче беше кратка след около седмица АБС-а пак светна, сега се оказа заден десен датчик, ами ок поръчах и него. Сега започва най-интересната част, след като монтирах и задния десен датчик АБС-а изгасна за кратко и след няколко километра пак светна, грешката която имам сега е преден десен датчик този който смених първо, реших да изключа задния десен от буксата, сега при изключен заден десен датчик предния десен работи а ми дава грешка на заден десен тъй като той е изключен. Оказва се че двата датчика като цяло работят но не искат да работят заедно. Дайте някакъв съвет защото съм в някакъв омагьосан кръг.

Надявам се, че несъм го написал много объркано. :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти препоръчам човек, който реши проблема при мен, ако искаш драсни ми на лично и ще ти дам кординати. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно имаш проблем в самият контолер на ABS-а , намира се на Блока с  помпата(електромотора), тоест хидромодулатора! Но все пак тоа са само предположения, няма дае зле да сеобърнеш към човек спеиалист в Автомобилната електроника,,,защото "диагностиката" не е" четенето на гшки" ...а ремонта не се изразява във триенето на тези грешки! 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега така е, но предвид обстоятелствата и липсата на такъв човек съм принуден да се оправям сам, та дали АБС модулите на пред фейслифтовите акорди са съвместими, тъй като намирам доста втора употреба но няма нито един с с номер като моя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ABS-модулите от преди и след фейса са различни, както повечето части за седмицата. Почти всички части имат дори само заради двигателя, от бензин на дизел не стават и обратното, дори и да са двете коли преди или след фейса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро имах проблем с ABS модула на съвсем друга марка кола. Както и предполагах, доста често механичните компоненти си заминават първи - в моя случай колектора на моторчето беше тотално изхабен, почти стопен. С друго моторче всичко се оправи.

 

Иначе първото, което аз направих е да пробвам с друг ел. блок, но нищо не стана. В последствие отворих моя блок и забелязах, че двете точки, които подават ток към моторчето са прекъснати. Презапоих ги, след което моторчето направи някакъв опит да завърти, но не успя. По пътя на логиката то беше следващия заподозрян - смених го и проблема се реши.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...