Jump to content
Vader

Как се регулират фаровете?

Recommended Posts

Колеги не знам как се регулират фаровете на колата. Карах я да ги оправят с уред, ама не могат да намерят как да ги регулират. Много са ниски, просто много. Намериха едно място за реглаж, но се оказа, че е за ляво и дясно. Ще съм благодарен ако някой ми помогне да каже, или изпрати ръководство.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли на Акорд 2004г. фаровете не са ел. и що не оправиш положението със смяна на позицията на която са в момента? ;)/>

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя година (генерация) е колата?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя година (генерация) е колата?!

2004 година - 7-ма генерация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ниво на оборудване ти е колата?'Executive' са със автоматично регулиране (няма копче в купето). Отпред в коша не знам какви възможности и дали изобщо има.Ако не си 'Executive', както е казал колегата по-рано, не могат ли да се регулират от копчето в купето?!?Разкажи по-подробно какъв точно ти е проблема (само 1-ия или и 2-та фара светят ниско и т.н.), какво си опитал до сега, какво се е получило и т.н.Повече информация -> по-голям шанс някой да ти помогне.Аз изказвам предположение, че по някаква причина, ти е натиснат някой от фаровете (или и 2-та) и са се изкривили отпред в самото захващане в коша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На самия фар врътката е бяла шестограм с лумбусен ключ , врътката е под кабелите за габаритните светлини . Ако не ти работи реглажа отвътре наи вероятно са заминали машинките когато врътнеш на някоя от позициите се заслушаи трябва да има едно бучене ако не вариянта е раглобяване на фара или изгорели интеграли или самите моторчета ако не е разкачен кабела на самата машинка , и последен вариянт да е износено самото пласмасово болтче което предава движението на фара нагоре надолу . Успех пиши как реши проблема а решение винаги има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Екзекутив има една машинка с едно лостче до предна лява гума и една машинка мисля на задно ляво колело.Те са за автоматичен реглаж на фаровете според това колко е натоварена колата.При мен в преданата машинка беше влязло прах и боклуци и вода и се скапа.Тогава фаровете светеха ниско.Ръчно можеш да си ги регулираш горе от самите фарове има едни врътки под кабелите.Колегата по-горе е описал.Ако искате снимки на машинката мога да кача.Между дрругото някой ако знае от каде да намеря такава машинка за предно ляво колело да пише.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове ето малко информация1. Има реглаж за нагоре и надолу в купето.2. Но късите при най висока точка на регулиране отвътре светят много ниско.3. Дългите са 64, Бях в КАТ, ама не знаят как да вдигнат малко късите.5. Намериха някакво място, от където се регулира фара. но за наляво и надясно.И ЗАЩО АДМИНА МЕ Е ОГРАНИЧИЛ САМО ЗА 2 МНЕНИЯ НА ДЕН. НЕ Е ЛИ ДИСКРИМИНАЦИЯ? И КАКВО МОГА ДА РАЗБЕРА С 2 ВЪПРОСА, КАТО ИМАМ ТОЛКОВА МНОГО, НЕ ПО КОНКРЕТНАТА ТЕМА РАЗБИРА СЕ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето, видео от YouTube - бързо и лесно.Не знам как си с английския, но ако не си добре -> първото място което показва човека е за регулиране нагоре/надолу (U, D), а второто място което показва е за ляво/дясно (L, R).Както се вижда от видеото и двете настройки се правят с кръстата отверка.Успех!

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за тези врътки говорих в горния си пост.Так си регулирах ръчно и моите фарове,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Супер сте беееееееееееееееееееее пичове. По едно от мене да даде бармана!Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Редактирано от Vader

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се предварително ако тук не е мястото за въпросът ми. Фаровете на моето HR-V светят точно пред муцуната на колата при положение,че са нагласени в най-висока точка от бутона в купето.Дали има някакъв вариант за ръчна настройка с цел повдигане , тъй като през нощта е потресаващо положението. Благодаря на всички откликнали:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало, може да има отговор в отдела за ХР-В. Погледни първо там, и ако няма, задай въпроса там :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша тук, за да не отварям нова тема. Имам проблем с регулиране ляво-дясно на десния фар на Акорд 7 ген. 2003 г. Опитвахме с врътката в коша, явно е навита докрай, защото не иска повече да завърта късите наляво. Имам подозрения, че колата е удряна отдясно и може би ламарините са поизкривени, оттам и фарът е завъртян малко по-надясно. Има ли някакъв друг (сравнително лесен) начин да се коригира положението на фара?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като въртиш в другата посока работи ли?

Ако да, няма как да оправиш положението, освен с ремонт на ламарините.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ниво на оборудване ти е колата?'Executive' са със автоматично регулиране (няма копче в купето).

И по този въпрос има разминаване в мненията. моята 2007 EX няма автоматично, има копче в купето...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...