Jump to content
gamencerista

Преправяне на мястото за акумулатора

Recommended Posts

Колеги откакто съм купил колата се чудя има ли възможност с промяна на местоположението на акумулатор с цел слагане на такъв стандартен размер примерно 60 ампера.Става въпрос за тази зона

post-5101-0-62268300-1382021813.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам съмнение че ако се махнат щпилките, ще влезе и на оригиналното място но не съм пробвал. Но да не седи закрепен акумулатора малко ми се вижда кофти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои щипки да се махнат колега ? На мен идеята ми е да се махне празната кутия и там да се направи някаква поставка за акумулатора, а не да се остави така в небитието :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като го сложиш на новото място ( ако го сложиш малко безполезно ми се струва ) гледай + са да е облечен че с големия акумолатор да не добре капака че ще стане весело :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не щипки, а Шпилки (тези дето държат аку-то да не се мести).А филтъра, който е в "празната" кутия, къде ще отиде?!Колко Ah, и какъв стартов ток е оригиналния акумолатор?!И каква е целта на 60Ah - да храни яката музика, или да върти, като за дизел?!Стартера, какъв е - нормален, или с редуктор?!И нали се сещаш, че трябва да се удължават няколко кабела, с някакви яки връзки!

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три години карах японката със 70а/ч акумулатор, сложен на заводското място. Опираше от всякъде и нямаше нужда от допълнително укрепване/преправяне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три години карах японката със 70а/ч акумулатор, сложен на заводското място. Опираше от всякъде и нямаше нужда от допълнително укрепване/преправяне.

А, точно е това ми беше мисълта че сигурно като се махнат на оригиналния акумулатор захващащите шпилки ще влезе и по голям, но колегата вече е потвърдил че влиза. Аз само имах съмнения дали ще стане но вече нямам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е идеята на тази хамалогия и къде наистина смяташ да закраш въздушния филтър, че да може да дърпа студен въздух а не този от коша? Аз безпроблемно си храня музиката с 45Аh акумулатор и не съм имал проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами проблема е че правя пореден проект и в момента имам голям недостиг на ток. На 50% от потенциала системата гасне на запален автомобил. Дърпа целия ток който произвежда алтернатора.Алтернатора е стандартния, както и стартера. Акумулатора е малък, мисля че е австрийска марка дойде с колата.Филтъра смятам да се измести на мястото на сегашния акумулатор като го заменя със спортен К&Н

Редактирано от gamencerista

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че не е добре да се мести там филтъра понеже на виждам от къде ще му докараш свеж въздух. Според мен щом имаш толкова голяма консумазия е добре да си намериш по-голям алтернатор и тогава да мислиш за акумулатор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре го измести в багажника ако има място,а стартера ще го захраниш със кабел от BMW.Хубаво е да смениш и алтернатора със такъв от дизелов Accord и мисля че няма да имаш проблем със захранването

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва че на дизеловия акорд тряя се варти в друга посока намя ли да е проблем :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва че на дизеловия акорд тряя се варти в друга посока намя ли да е проблем :huh:/>

Посоката на въртене е една исъща мисля само че алтернатора стоеше от предната страна на мотора до колкото се сещам,идеята беше за алтернатор който ще зарежда по голям акомулатор от стандартния за Хонда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за смяна на алтернатор според мен няма смисъл и не съм го мислил по простата причина че той по каталог си е 75А и не мисля че ще има проблем да зарежда акумулатор 65А. Пък и музиката няма да свири постоянно по простата причина че не се издържа в самата кола. Въпроса е просто да имам в запас ток, понеже вече на 2 състезания при пиковия бас тока пада и резултата ми е доста по-нисък от възможноотите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Турските Mutlu имат 56А/ч модел JIS стандарт 237/127/201см.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти се дават повечко пари виж акулулатори "Optima" там токовете са брутални но са около 500лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ако ми се даваха 500 лв щях да си сложа състезателен акумулатор :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен най приемливо е един 60-70 амперчасов на оригналното място със махнатите шпилки. Още повече че имаме и колега който го е правил и е потвърдил че влиза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои са тия шпилки дето се махат :)/>

Има предвид "пръчките" дето развиваш гайките и махаш планката, когато искаш да свалиш батерията. :rolleyes: Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за смяна на алтернатор според мен няма смисъл и не съм го мислил по простата причина че той по каталог си е 75А и не мисля че ще има проблем да зарежда акумулатор 65А. Пък и музиката няма да свири постоянно по простата причина че не се издържа в самата кола. Въпроса е просто да имам в запас ток, понеже вече на 2 състезания при пиковия бас тока пада и резултата ми е доста по-нисък от възможноотите.

75А по каталог? На сивик? Нещо ми се струва че гледаш грешните каталози :D/> 45А да, макс 65А(на прелюда ми е толкова) , имай изпредвид че дава не повече от 2/3 номиналния ток.Та по темата, даже и да успееш да вкараш по-голям акумулатор , това или няма да те спаси от тая ситуация, или много бързо ще се скапват от тоя режим на работа.Леко допълнение: един обикновен акумулатор 45Аh има стартов ток над 300А. Ако приемем , че ти трябва целия тоя ток, то в такъв случай имаш пикова консумация над 3,5kW?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

75А по каталог? На сивик? Нещо ми се струва че гледаш грешните каталози :D/>/>/> 45А да, макс 65АДа, на предишната ми хонда(англичанка) D14 беше 75А, сега на 6-тата купе не съм гледал колко е.

Редактирано от Crazy job
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересна тема,и аз имам същия проблем и мисля да се присъединя към дискусията ,ако няма нищо против колегата?

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ползвай я, движение да има Публикувано изображение

 

При теб какъв е проблема.

 

Проблема е, че батерията ми идва слаба за конфигурацията на музиката Публикувано изображение ,А тя е:

 

Компонентите:

Плейър:Alpine CDA 9855r

 

Предна линия: DLS MS6A

 

Амп: за в момента несъм избрал

 

Суб: Alpine1242D type R

 

Амп за суб: Ground Zero1.800mk

 

Силов кабел: 50мм2 Ground Zero

 

Аз си мислех да пусна инсталация от бмв за да преместя акомулатора в багажника и да сменя динамото ?

Редактирано от JDM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм странно, ти дори имаш по-малка консумация от моята. Какво точно става при теб ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм странно, ти дори имаш по-малка консумация от моята. Какво точно става при теб ?

За в момента съм монтирал само предната линия,за това търся алтернатива за 2 ампа за предната и за суба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ами ползвай я, движение да има Публикувано изображение

 

При теб какъв е проблема.

 

Проблема е, че батерията ми идва слаба за конфигурацията на музиката Публикувано изображение ,А тя е:

 

Компонентите:

Плейър:Alpine CDA 9855r

 

Предна линия: DLS MS6A

 

Амп: за в момента несъм избрал

 

Суб: Alpine1242D type R

 

Амп за суб: Ground Zero1.800mk

 

Силов кабел: 50мм2 Ground Zero

 

Аз си мислех да пусна инсталация от бмв за да преместя акомулатора в багажника и да сменя динамото ?

 

Аз също съм с предна линия DLS MS6A и амп. за нея амплитрон CA2100 + амп. за суб. ground zero 2230 с кабел 50мм2 и нямам проблеми с тока.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...