Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

карам Хонда Сивик 2003 1.7 CTDI, и аз също имам няккъв подобен проблем, но не съвсем... 

Докато се прибирах от София, точно преди Радомир както си карах и изведнъж педала на газта все едно изчезна. Спря да подава газ и така докато не спрях. Колата на място ми се струва че работеше нормално, но като започна да подавам газ двигателя почва да тресе и оборотите се вдигат най-много със 100. Угасих колата, почаках но нищо не се случи и за това се наложи да ме отдърпат. Докато ме дърпаха пробвах да запаля пак и колата си тръгна все едно нищо не и е имало. Тъкмо паркирах пред нас.... и отново газта изчезна и двигателя почна да тресе, а съответно и температурата на колата да се вдига значително.

Та от както ми се случи това, вече 2 месеца съм без кола, само я карам по майстори и никой не може да открие какво и е на колата. Ако си я взема мога да я карам по града и може и да не угасне, но тръгна ли по на далече- край. Не се знае кога ще спре пак. 

Правиха и диагностики, оказа се че по динамото всичко било изгоряло (но това се случи в последствие, мисля че след някои от сервизите...). Във всеки един датчих показваше че няма ток, но оправиха динамото и нулираха грешките. Взех колата пак да я пробвам и тя пак издъхна. Когато я взимам да я пробвам и подавам по рязко газ докато колата почне да набира, след това пускам газта за да намали и пак същото - така до 10 - 15 минути и педала на газта спира да отчита и пак двигателя започва да тресе.

Прикачам и линк със видео какво точно прави двигатели... може и да е от полза - 

 

 

Ще бъда много благодарен ако някой успее да ми даде някакъв съвет какво мога да направя или от какво може да бъде този проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сякаш има вода или кофти нафта може и да греша...
Пиши ми на лично, ако искаш да отидеш при още един майстор.

Редактирано от Code7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета, чета пак.

Гледам.

 

".....Хонда Сивик 2003 1.7 CTDI

.......имам няккъв подобен проблем, но не съвсем... 

.....изведнъж педала на газта все едно изчезна. Спря да подава газ и така докато не спрях.

.....като започна да подавам газ двигателя почва да тресе и оборотите се вдигат най-много със 100.

.......Докато ме дърпаха пробвах да запаля пак и колата си тръгна все едно нищо не и е имало.

.... и отново газта изчезна и двигателя почна да тресе, а съответно и температурата на колата да се вдига значително.

......мога да я карам по града и може и да не угасне, но тръгна ли по на далече- край. Не се знае кога ще спре пак. 

Правиха и диагностики, оказа се че по динамото всичко било изгоряло (но това се случи в последствие, мисля че след някои от сервизите...).

Във всеки един датчих показваше че няма ток, но оправиха динамото и нулираха грешките.

Взех колата пак да я пробвам и тя пак издъхна.

.....и пак същото - така до 10 - 15 минути и педала на газта спира да отчита и пак двигателя започва да тресе."

 

Не разбрах, кое първо, кое смененено, кога диагностика.

И кога проблем, след студен или топъл старт?

В движение или на място темп. се качи? Колко?

Клипа е само на старт, твърде кратък.

Опишете модел, км., нафта, профилактика, сервизизане, диагностика и проблеми след всеки ремонт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да допълня колежката - нулирали са грешките... а разпечатка какви са грешките има ли?

На 100% съм сигурен, че този проблем и решението му го има във форума, но няма кой да чете. Върти ми се нещо за датчик, но няма да ровя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

I. Не разбрах, кое първо, кое смененено, кога диагностика: 

 

1 - диагностика при 1 майстор - Нищо

2 - диагностика при 2 масйстор - Нищо

3 - докато я откарам на София при 3ти майстор колата не работеше добре (не отчиташе обороти, километри и темп на колата - най вероятно понеже динамото някак си вече си беше заминало), но все пак трябваше някак да я откарам.

4 - диагностика при 4ти майстор - По всички датчици грешки че няма ток. 

5 - Поправяне на динамото и изчистване на грешките за тока.

6 - Пробвах на колата но пак се скучи същото.

7 - Не знам какво е дало след това на диагностиката, но майсторите решиха да пробват да сложат нов ЕГР клапан.

8 - След това явно радиатора се е спукал и сега търся друг.

 

II. И кога проблем, след студен или топъл старт?

 

Не се случва без колата да е загряла, защото както казах по горе " Когато я взимам да я пробвам и подавам по рязко газ докато колата почне да набира, след това пускам газта за да намали и пак същото - така до 10 - 15 минути".

 

 

III. В движение или на място темп. се качи? Колко?

 

Щом газта изчезне колата започва да намалява докато не спре (тъй като не може да се подава газ). След това колата очевидно не може да е в движение(може като много леко натискам казта- до 1100 оборота, но тогава тресе и се тормози, тогава температурата стращно бързо се качва до максимума), когато е на място пак температурата се покачва, но по бавно, защото двигателя не работи както трябва.

 

 

IV. Клипа е само на старт, твърде кратък.

 

Клипа е на старт и е толкова кратък, защото няма нужда да е по дълъг.

Когато се развали колата в движение започва да прави това което прави на клипа след като се дръпне жилото на газта и колкото и да работи колата работи по този начин и нищо друго не се случва.

 

 

V. Опишете модел, км., нафта, профилактика, сервизизане, диагностика и проблеми след всеки ремонт. 

 

модел -  Мисля че съм описам модела (и аз не разбирам за кой модел става въпрос) - Honda Civic 1.7 CTDI 2003 година 100 коня.

нафта - Зареждам почти винаги от Лук Оил или GO!

профилактика - преди това да се случи я карах на майстор защото колата тресе докато работи на празен ход(след като загрее) и той и запуши ЕГР клапана (след което нищо не се получи, освен този проблем за който пиша във форума но това се случва след 1 месец)

проблеми след всеки ремонт - Не съм правил други ремонти по колата или не се сещам. Имам я от Декември месец 2015 година.

____________________________________________________________________________________________

""Да допълня колежката - нулирали са грешките... а разпечатка какви са грешките има ли? ""

- Не знам какви са тези разпечатки и никога не са ми давали разпечатка. А и повечето пъти като са правили диагностики аз не съм бил там тъй като работя и не мога да ходя да гледам какво и правят.

 

Надявам се да сте ме разбрали по- добре този път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А забравих да отговоря на този коментар: На 100% съм сигурен, че този проблем и решението му го има във форума, но няма кой да чете. Върти ми се нещо за датчик, но няма да ровя. 

На 100% аз съм сигурен че този проблем във форума го няма, защото на мен ми се чете и съм чел.

Четох една тема в която ставаше въпрос за някакъв датчик, мисля че на коленовия вал, но проблема не е същия...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Надявам се да сте ме разбрали по- добре този път."

Колега sashkooooy, не го приемайте като заяждане, моля Ви.

Надявам се, след това подробно описване на проблемите с колата Ви колегите, които карат 7 дизел да се включат с мнения и помощ. И не само те.

Дано.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, ако е прозвучало така.

Благодаря Ви :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейти относно ремонтите:

 

Сега се сещам че преди известно време (може би 2-3 месеца нямъде преди да се развали колата) един майстор ми изолира ЕГР клапана, защото му бях казал, че колата започва да тресе когато двигателя загрее.

 

След като го казах това на майстора при който колата ми е в момента, той каза че може да е и от това, ако не е премахнат софтуерно. Не знам дали е възможно 3 месеца нищо да не се случи, ако това е проблема, а чак сега да окаже влияние,

Та този майстор сега сваля ЕГР-а за да го чисти, след което ситуацията беше същата. После слага друг по-нов ЕГР, но и с него положението не се подобри много, и за това върна стария ЕГР.

 

Сега като карам колата(предимно извънградско) след около 20тина километра колата губи мощност, след което като отбия чакам около 3-4 мин и мощността пак идва. След като това 1 път се е случило започва все по често да става така, и през 3-4 минути одбивам за да изчаквам да се оправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчик на колянов вал пробвахте ли да смените ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не сме опитвали.

Последно говорихме да свали дюзите за да проверят дали не е от тях, но вчера се чухме и каза, че и те са здрави и не е от тях проблема.

Днес като се чуя с майстора ще му кажа да опита да смени и този датчик, въпреки че като четох по форума, колегите с проблем с датчика на коленовия вал колите им гаснат в движение, а моята не изгасва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем.

След приблизителен пробег от 20 км. колата губеше мощност, но не чак да не може да се кара, вървеше все едно нямаше турбо (никаква тяга). Оправяше се след 2-3 мин. и рестарт на мотора. След известно ходене по мъки и майстори, ми монтираха вакуум метри на наколко места и установих че като се спъне колата вакуума към клапана за актуатора на турбото го нямаше. Временно пуснахме един маркуч от място където имаше постоянен вакуум до този клапан, изолирайки оригиналния маркуч (направихме байпас). И така с временното решение карам почти година и не се е случвало повече. Предполагат че проблема е в някаква тръбичка по магистралата с вакуума, но била на много кофти място. 

Дано съм бил полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, днес ще ходя да видя какво става с колата и ще им кажа и за твоята случка .... може пък наистина да е нещо подобно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера майстора ми се обади и ми каза, че колата има Чип тунинг (за което не знаех), и този чип явно е дефектирал и колата влиза в авариен режим. 

Когато са слагали чипа, са изтрили голяма част от софтуера (или поне така разбрах) и за това не са могли да прочетат на компютър грешките, другите майстори при които карах колата, преди това.

Сега чакам да звъннат пак и да ми кажат дали са я оправили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля, че проблема е решен.

Оказа се че е нещо съвсем просто но просто явно майсторите не са били толкова майстори.

Оправиха колата за 2 дни в друг сервиз. Проблема беше някакво реле на ГНП-то, което е изгоряло - 270 лв и проблема е решен.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за това се ходи в специализиран сервиз . От клипа се вижда,че колата е в авариен режим. Смени ли са ти клапана на Гнп-то , той е Бош и е към 200 лв . За да влезе в авариен режим значи компютърът е записал грешка, която няма как сама да се изтрие. Дори и да откачиш акумулатора, всички лампи може да изгаснат , но грешката си остава в паметта . При този компютър - Edc15 , "чип-а" ти, както му викаш, е промяна на оригиналния софтуер ; щом е вървяла с него няма как да дефектира изведнъж . Затова, преди да потърсите информация тук, насочете се към професионална диагностика . Защото въпросния авариен режим , мога да ти дам предположения за около 2000 лв и това няма да ти е в помощ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, колата беше 6 месеца в специализиран сервиз на Бош, за който имах доста добри препоръки - не е била на приятел в гаража. Не са сменили клапана на ГНП-то, а е друго, но ще напиша, като си взема колата в други ден и съм наясно за всичко, което са правили. Просто във въпросния сервиз провериха няколко неща, които предполагаха, че може да са проблема, но след като не успяха да го намерят, започнаха да барат навсякъде, където не им е работа. Ремонтът на това, което те са причинили на колата ми струваше 500 лева (рязани жици, разпояване по компютъра и тн). А при професионална диагностика даваше грешка само на ЕГР клапана (и него го смених със здрав, но отново показваше само това).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...