Jump to content
Batvan

Въпрос относно каре

Recommended Posts

Здравейте. Колата е Прелюд4 1993г. двигател H23A2. В момента се преглежда цялата ходова част и каквото не ми хареса се сменя.

На въпроса.В процеса на демонтиране на предното окачване се извади вътрешното каре (Разглоби се). Сглобих го с нов маншон и от другата страна пак същата ситуация.

Това което ме притеснява е че двете карета са сглобени по различен начин. Едното е както на снимката post-35457-0-44808500-1474603017_thumb.jpg

Другото беше с металните плочки навън.

Въпроса ми е как е правилния начин да се сглоби с металните плочки на вън или както на снимката.

Снимката е свалена от Интернет.

Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето така е правилното!post-24373-0-00895800-1474626660.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно питане.Искам да сменя горната помпа на съединителя (изтърва). Трябва ли да свалям арматурното табло. Гледам болтовете са навити от вътре на вън или има по човешки начин.

Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно питане.Искам да сменя горната помпа на съединителя (изтърва). Трябва ли да свалям арматурното табло. Гледам болтовете са навити от вътре на вън или има по човешки начин.

Благодаря.

 

 

Не се сваля таблото. Ипомпваш течността от казанчето, откачаш една твърда връзка и един маркуч, махаш казанчето . От педала махаш едно телче и изтегляш метално габърче, отвиваш два болта. От коша вадиш помпата има си и гарнитура.

 

47403826deb6c9aa.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите са те насочили как да го монтираш , само да добавя ,че ако е наобратно полуоската няма да може да се дижи свободно като махало (лесен начин да си сигурен ) в правилната сглобка .

 

Поздрави и есели празници

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам проблем с теч на масло около ремъците (ангренажните). Въпроса ми е какъв е размера на семеринга на предния балансиращ вал. Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

06923-POA-306

Front Balancer Shaft Retainer Kit

(Honda Service Bulletin 00-073)

post-24373-0-52083300-1489453751.jpg

Редактирано от asm_tony
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размерите на семеринга на предния балансиращ вал са 27x40x8. На семеринга пише AH1508E, с посока ляво въртене.

Има нещо друго, което не ми харесва. Балансиращият вал има аксиален луфт 2-3 милиметра, може и повече да е (мога да го измеря при нужда). Това нормално ли е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колата е събрана с нов семеринг и работи нормално. Вала, пробвах да го изтегля на вън и при завъртане на мотора, застана по средата.Същото се случи и като го натиснах навътре. Според мен е умишлен аксиалния луфт (5 милиметра, мерено с шублер), вала следи ремъка -самонагажда се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...