Jump to content
tueff

Внимание - лош сервиз!

Recommended Posts

Здравейте, Искам да Ви се оплача и да Ви предупредя никога да не ходите в сервиза ТОПЕС http://www.topesbg.com/ находящ се в Орландовци, зад Балканстар, гаража на градски транспорт и базата на Еконт.Те са доверен сервиз на доста застрахователи и изглежда са се ояли здраво с работа, което пък май им дава самочувствие да вършат откровени мърльовщини и измами.Преди време вкарах колата си за боядисване на един елементарен детайл и какво стана:1. Обещаха да стане за три дни, а ме мотаха две седмици с довода, че е супер комплициран случая и че се налага да се оправят още неща...2. Някои детайли, които са били махани, не бяха сложени както трябва от карането се разхлопаха и се наложи да си ги донапасвам сам.3. Но върхът е че, направиха някаква страшна шашма с боята. Като я взех работата беше джам - цветовете въобще не се различаваха, а сега с течение на времето детайла все повече изменя цвета си!!! Сигурно са видели какво са направили и са пастирали с нещо???Сега съм решил да си оправя нещата в друг сервиз за 130лв. Губя, но просто с тия идиоти не ми се разправя вече и не желая колата да ми висне там половин месец за нещо, което се оправя за 2 дни.Като се поразрових в нета и форумите се оказа, че не съм единствения недоволен, а и доволни от тях пък не открих.

Редактирано от tueff
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на теб,и затова ли се регистрира във форума да ни споделиш !!!

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега респектив, по-добре така, от колкото утре да отиде някой и да имаме същата тема, ама от човек регистриран преди 5 години...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо лошо в това да се регистрираш за да предпазиш някого.Подкрепям Шефа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам,но ти би ли го направил това да се регистрираш по форумите единствено затова да се оплачеш,немислиш ли че може да става въпрос и за конкуренция!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей много разбуних духовете май?Уважавам марката, затова се регистрирах. Искам да предпазя някой пич с Хонда от тия некадърници (не че и някой с червен пернишки голф-2 заслужава такова нещо)...Не е конкуренция, а зле свършена работа - повярвайте ми, ако не - отидете се уверете с Вашите коли сами :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда благодарим ти все пак,все пак никои не защитавам но виждаш в какви времена живеем,нормално е малко да се осъмни човек... :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А писа ли в сайтове като тези от подписа ми?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега нежелая да заемам позиция, но относно цвета те какво са виновни?Взимат номера на колата, прави се боя, пръска се, пастират се детайлите около новата боя за да не си личи разлика и те са до там.Това че боята има проблем вече ми се струва, че не е тяхна вината.За останалите работи си прав :cool:

Редактирано от kalos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kalos принципно си прав , но те не боядисват кола за пръв път с тая боя , поне така си мисля . Ако знаят че боята не е ОК защо пръскат с нея ? Мисля си , че просто са си оставили ръцете на колата на колегата , както повечето бояджий из БГ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горния посто го написах, защото мой приятел е бояджия и съм виждал и при него подобни работи, взима боя стандокс или клар и се случват разни такива неприятни неща

Редактирано от kalos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си колега от мен имаш адмирации за труда.А за това че цвета се изменя бояджиите нямат оправдание за тая цел се пробва на капачката или на друг детайл и след като изсъхне за ден два на тая жега ще си проличи, а не просто на напляка боята как и да е това можем и сами да си го свършим с пръскачка за пестициди примерно :lol:В България който си е мърляч и с най-добрата боя да боядисва пак ще я усере .

Редактирано от krasimir_01

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха такааа... :P Ми аз преди време правих маздата на жена ми там в Топас - само задната броня боядисваха.Честно казано беше добре боята. Цвета си има лека разлика, но разни специве викат че металика на японките е труден за нацелване!Аз лично не бих се върнал там защото ме замотаха малко, а ги предупредих, че колата ни трябваше адски много.Правил съм вратата на моята Хонда в сервиз Тринити и съм много доволен от тях. Едни "ячки" момчета са, ама коректни - добре работят и в срок.Дано да няма следващ път, ама ако има съм в Тринити, препоръчвам го и на вас - зад хотел Феста Барчело на бул. България са... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за кой град става въпрос, че нещо не намирам...П.П.: Дам, въпрос на два клика беше да разбера, че става дума за голямото село - София.

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Честно казано беше добре боята. Цвета си има лека разлика, но разни специве викат че металика на японките е труден за нацелване!

И са им скъпи частите :);) Значи,ако бояджията знае какво прави няма трудна боя.Това все едно слаб е..ч да се оправдава,че пат..та му е малка. Едно време правих мойта при един в с.Кладница,ама спука лака.Сега тая на жената при един до нас-е ако искаш ми вервай няма разлика.Той ми каза,че било и на основа въпрос и на све.Са ако си про ще я познаеш,но трудно.... От опит знам-чуя ли"ще го нагласиме"."ще го оправиме"-бягам направо като дявол от тамян :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в Русе има едни такива нинджи дето само серат по колите на хората,дори са от клуба. Всяка кола от тях излиза "перфектна" и после хората сами си ги осират по техните думи.Аз направих грешката да им се доверя да ми боядисват колата боята ми се лющеше на места още когато я взех но по техните думи аз съм я лющел нарочно за да не им дам всичките пари.Месец след боядисването на задните вежди си изби ръжда,иначе ползвали момчетата от "скъпия кит".Освен това имаше доста "пропуснати болтчета",нещо и ключалката на багажника не бяха успели да монтират като хората.:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

necentrovaniq- си прав колега!има бои които са "трудни", ако някой ти казва, че не е така просто не е в час!Сивия металик, както и голяма част от перлите правят разлики. Какъвто и да е майстора, каквато и техника да използва някои перли или металици немогат да се издокарат.Променливите при едно боядисване са страшно много и често невъзможни за корекция.Ще ти дам пример:една кола се пръска цялостно с перла, след като изсъхне сваляш единия преден калник и отиваш с него до срещуположния заден панел, сам ще установиш, че има разлика защо?! сам си отговори :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не карам хонда от много отдавна и се извинявам, че вадя толкова стара тема. Пострадах от този сервиз Топес и понеже при търсене в Гугъл излиза тази тема, смятам, че ще помогна на други хора в бъдеще да прочетат повече мнения за сервиза, събрани на едно място, независимо от марката на колата.

 

Колата ми пострада миналата година при градушката. Беше на по-малко от година към момента, лизингова към Райфайзен Лизинг, които работят само с Уника (и още някаква друга компания, която забравих), не мога да се сетя с точност, но каското беше около или над 1600лв - първо каско на чисто-нова кола. Исках да я правя в Лазурит, които са ми правили много качествено предишни коли, но за съжаление Уника не работят с тях, така че реших да мина по фактури. Когато дойде време за ремонт Лазурит ми обявиха висока цена на ремонта, която Уника не се съгласи да поеме, така че след почти цяла година почнах отначало и в крайна сметка приех да поправя колата с възлагателно писмо към доверен сервиз и по препоръка на някакъв човек избрах Топес, които отлагаха ремонта на няколко пъти и в крайна сметка извършиха ремонта през октомври тази година. Ремонтът отне 5-6 седмици. По всички пребоядисани детайли има нещо като пъпчици по боята, все едно има прашинки падали по боята, а на няколко детайла има грозно разтекла се боя. На възражението ми за разтеклата боя получих следното "успокоение":

 

- Хубаво да има разтекла се боя - означава, че не сме пестили боя... 

 

Това ще го оставя без коментар. Разбрали сме се с тях да си оправят бакиите, но трябвало да мине поне месец, защото все още била мека боята, за да оправят разтеклото се с пастиране. За пъпчиците не знам дали ще минат с пастиране, но както и да е. Освен това при разглобяването на задния багажник бяха направили доста поразии: емблемата ми служи и за отваряне на багажника, бяха я обърнали наобратно (емблемата се натиска в горната си част, където хлътва, а долната изпъква и става като дръжка, с която се повдига багажникът, а като е наобратно, няма с какво да се повдигне багажникът...), бяха накривили повечето щипки на корите, които в крайна сметка не бяха влезли в съответните дупки и така корите едва се държаха, бяха разкачили кабела за антената... Всичко това съм си го оправял самичък няколко часа. Признавам им, че предложиха да ремонтират всичко това, но предвид качеството на работа, предпочетох сам да си го оправя. Признавам им и че предлагат да си оправят некачественото пребоядисване, но за мен като цяло е неприемливо който и да е сервиз да смята ремонт за завършен и да предава кола на клиент в такова състояние на боята.

 

Имайте го предвид.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аман от некадърни майстори! В ръцете на "майстор" или "лекар" ме пази Боже да не попадам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го и другото. Добри бояджии трудно се намират. Лятото ходих при възможно най-добрите тук- работят качествено. не чупят щипките, обаче... като си я прибрах, бронята беше ужулена и то доста :))) Същият такъв случай, в друг добър сервиз, ужулване от другата страна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично ползвам услугите на един бояджия на средна възраст, който работи в един гараж, по желание може и в камера. 2 коли до сега ми е боядисвал частично и съм супер доволен. Преди това съм ходил по по - лъскави места с реклами и големи думи ''ще стане кукла'' ''няма да си я познаеш'' и освен по голямата цена боядисването им беше под всякаква критика. Ако някой от София иска, да ми пише на ЛС да му дам номера.
Също и да споделя с вас. Никога не ходете в SIGI тунинг на Горубляне, след 1 година лайстните и спойлера имаха нужда отново от боядисване, да не говорим колко лошо бяха облепили колата.
:)

Редактирано от B.Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...