Jump to content
Pantev

Въпрос относно драскотини по боята?!

Recommended Posts

Здравейте колеги, на братовчедка ми колата я надраха яко и като цяло си е за боя! Някой драскотини ще изчезнат с пастиране,но други не. Та въпроса ми е да ли ще може да избегнем боядисването на целия детай с този метод?! http://chipsaway.bg/index.php . Дали някой е ползвал услугите на тези момчета? Иначе изглежда яко, тия дни ще се обадим да проверим за цените,че тия бояджии с 120 лева на детайл работа,направо не си е работа!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ги чувал тези, колега, но на мен (а и вероятно и на останалите) ще им бъде интересно ако споделиш цени и евентуално дали си доволен ако ще им ползваш услугите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Вариант е да си вземеш коректор лошото е ,че са само основни цветове(освен ако няма нововаведения), но зависи и какви са драсконите каде се намират иначе може да стане грозничко ;)

Редактирано от Balinkata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми изглежда доста интересно. А само в София ли го има??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И във Варна и Бургас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, на братовчедка ми колата я надраха яко и като цяло си е за боя! Някой драскотини ще изчезнат с пастиране,но други не. Та въпроса ми е да ли ще може да избегнем боядисването на целия детай с този метод?! http://chipsaway.bg/index.php . Дали някой е ползвал услугите на тези момчета? Иначе изглежда яко, тия дни ще се обадим да проверим за цените,че тия бояджии с 120 лева на детайл работа,направо не си е работа!

Много подробно си е дадено всичко и на практика изглежда лесно! Но,никои не споменава за цената на тази услуга??? Мога да кажа че всеки кадърен автобояджия може да направи същото,но проблема не е при частичната поправка а е в магазините които правят боите на колите! Аз от 16 години съм в занаята и ме боли много главата от скапаните магазини,които на 10 коли ,5 осират от към цветовете.А ако не се направи същата боя ,това което е показано никога няма да стане.... Ще стане едно голямо леке и ще много по-грозно от сама черта !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не казаха нищо за цена на тази (новос)!!!!!! според мен така се правят коли за продаване а не лични .но това е мое мнение неангажиращо .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно цените - от другите форуми :

От ауди - http://audibg.com/fo...showtopic=66566

 

Кофти момента естествено е цената. За моята драскотина, казаха 170лв, защото колата била до 5 години. Ако е над 5 години 110лв. Не разбрах как определят цената, но дойде една жена която я сметна. Ще поразпитам подробно

Ох аз имам толкова много по цялата ми кола те ако са ти искали 170лв за 2 сантиметра аз сигурно трябва да платя 2 бона за да ми я направят като нова... добре, че не съм маниак като тебе Публикувано изображение и съм се примирил, че в София кола втора ръка няма как да е перфектна въпреки, че и аз понякога искам колата ми да свети от всякъде...

От фолксваген - http://www.vwclub.bg...p?f=13&t=208216 - основно крайно негативни мнения за работата им

От део форума http://daewoo-chevro...php?f=45&t=4480 - Mpower84 написа:

Колеги получих отговор от хората: ">Здравейте,За автомобили до 5г. за отстраняване на драскотини на един детайл цената е 170,00лв. За автомобили над 5г. - 110,00лв. Моля заповядайте на място. Работното време е от понеделник до петък от 8:30 до 17:30.

От алфа форума - http://www.alfaromeo...?t=52706&page=2 "

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ми то маи????? цял детаил120 черта 110

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо, ама то зая тия пари по добре да си я боядисаш направо :blink: Ако решиш да я боядисваш ми пиши на лично да те пратя при едни момчета дето работят много добре и взимат нормални пари ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Xa!!! 110 лв. .......... ами то за чертички като тази,ако ти правя 2-3 детаила може да станат и за по 80-90 лв. на детаил,което си е направо ефтино в сравнение с тяхното!!! Пък за мен няма значение на колко години е колата,ако ще и на 3 месеца да е!Щом работата се базира на някакви чертички,значи може доста по-ефтино да я направя от 110 или 170 лв. на детаил! Според мен темата се обезсмисля колеги!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да цените са точно такива каквито постна колегата от другите форуми! 110 лева взимат ако ще и 10 см да е чертата! Аз не съм бил там, братовчедката е ходила! Ама като цяло си е куца оферта при положение,че бояджията взима 120 лева на целия детайл те за 10-15 см 110 лева. Може би това се прави както каза някой колега да се замаже положението набързо! Та с две думи няма да им се ползват услугите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто квото и да правят на тия цени няма никакъв смисъл.За новите коли 170 лева, сигурно заради новата боя на водна основа, само дето бояджията взима 30 лева отгоре максимум.Само разликата е че за 200 лева си имаш чисто нова боя, а за 170 лева имаш нещо дето не знаеш колко време ще трае.Колегата по-горе много добре каза че темата се обезмисли вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолеги,не се заблуждавайте че като е водна боята става много по-скъпо!Ако с ацетонова боя се взима средно 120лв. на детаил,то с водната е наи-много 150,естествено ако детаила не е много повреден,че да иска 1-2 кг. кит! Но даже и тогава това е разликата в цената и то главно заради камерата ,която е задължителна за водната боя,а за ацетона не е!!! Нека си рекламират хората! Единственото което е по-добре в тази реклама е че го правят по-бързо с лампите за подсушаване които използват и колата може да се направи за един раб.ден! А при обикновенни условия си отиват 2 дни!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелят ми е работил в Чипс Ауей в Лондон и каза че тази техника е голяма простотия.Както каза колегата всеки по-кадърен бояджия може да го направи това.Като са бачкали в Лондон са го правили това,но след 2-3 месеца се скапвало ... По добре да се направи детайла както си му е реда...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ас сащо се занимавам професионално с автобояджиство от 15 години и нетиго препорьчвап частичното боядисване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото преимущество би могло да бъде краткото време (ако наистина ставаше за часове, не за дни). Доколкото чета преписката от другите форуми обаче това не е така - били много заети и затова държат колите по повече от 1 ден. В такъв случай наистина цялото упражнение се обезсмисля тотално...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стара тема от нафталина, но за да не отварям нова реших да пиша тук.

Оня ден, както си карам и някакви камъчета отхвърчаха от пътя и бая силно се чу прас - спирам, гледам на шофьорската врата, над дръжката ето това:

 

http://prikachi.com/images.php?images/60/9198060L.jpg

 

Имам и други такива по предния капак от камъчета. Боядисването на цялата врата не е опция за мен. Просто не си заслужава за такова нещо да го правя.

Не мога да преценя колко е дълбоко, но някой занимавал ли се е, има ли начин да оправи или поне да се заличи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Липсват слоевете боя и лак. Това което се вижда е грундът. Лошото е че е вертикална плоскост. Боята трябва да е много гъста и да сложиш малки капчици с тънка тел или четчица. Дори и цветът да е същият наситеността на металик частиците и релефът ще издават мястото. Може да пробваш със сребрист тънкописец. По-лесен вариант, но пак без 100% съвпадение. Не съм професионален бояджия, но предният ми Акорд бе такъв цвят и съм импровизирал на своя отговорност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да сложа малки капчици от същия цвят, пак ще изпъкват релефно отгоре и ще си личи, че е мацано отгоре, нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, колкото и да се стараеш колега при нанасянето винаги ще личи. Аз си взех от Англия оригинална боя в малки шишенца, със супер професионално направени апликатори(малки клечки, като за зъби с краища за фина  апликация). играх си няколко дена - всеки ден по един много тънък слой и така и пак стана релефно и си личи. Въпроса е кое повече ще те дразни, да си седи така или да си играеш да го намацаш :)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...