Към съдържанието

FR-V - Мек педал на спирачките
След смяна на спирачна помпа, без течове, няколко обезвъздушавания

спирачка спирачна помпа обезвъздушаване мек педал на спирачката FRV

• Не можете да пишете в тази тема
2 отговора на тази тема

#1 kckfm

kckfm

Новак

• Член
  • Pip
  • 4 Мнения:
  • Кара:FRV
  • Място:Варна

Публикувано 16 февруари 2017 - 16:52

Привет на всички,

Нов съм във форума и това е първата ми тема. Благодаря на всички, които ще изчетат следното:

Информация за автомобила
  • Марка: Honda
  • Модел: FR-V
  • Година на производство: 2005г.
  • Гориво: Бензин
  • Двигател: K20A9
  • Серия: 6MT | 2.0Comfort, 2.0Executive

Проблем
  • Педала на спирачките е доста мек. Кракът ми трябва да натисне педала с около 2-4 сантиметра повече, за да приложа нужното спирачно усилие.
  • Без голямо усилие се натиска до долу (мокета), при запалена кола, на място.
  • Има голям празен ход.
  • Може би е проблем: На празен ход, загряла кола, напомпвам спирачката. Оборотите се вдигат от 750-800 на 1000-1100 за секунда и пак се връщат на 750-800.

История
  • Преди 6 месеца
    • заден десен спирачен апарат задържа. Механик (т.н. майстор) сервизира и всичко беше наред.
  • Преди 2,5 месеца
    • смяна на същия заден десен спирачен апарат с употребяван, в добро състояние.
    • смяна на спирачен маркуч, заден десен с употребяван, в добро състояние.
  • Преди 2 месеца
    • Педала на спирачките потъва и е нужно кракът ми да прави по-голям ход, за да спира колата, така както трябва. Стана доста зле, налагаше се да спирам с напомпване. Тогава напомпването действаше, но само за конкретното натискане.
    • При оглед от механик не се намериха течове. Открил е въздух при обезвъздушаването. След процедурата педалът се държа добре, стегнато. Потъването бавно прогресираше и за 10 дни, отново същото. Следващите 20 дни обезвъздушавах 2 пъти и сменях цялта течност 2 пъти (BF Ultra DОТ4). Отново кратка промяна и пак същото.
  • Преди 2 седмици
    • Решихме, че е спирачната помпа и я подменихме с нова, както съм описъл по-горе.
      (Мое наблюдение: чаках спирачната помпа около месец, ден преди да я сменя, ми се стори, че педала леко се беше втвърдил, сякъш беше малко по-добре, хващаше долу, но не се налагаше да спирам с напомпване.)
    • Спирачката се подобри чувствително, не се налага да напомпвам, за да спирам добре. Но дори и след смяната, веднага пробвах и пак можех да натисна педала до долу (на празен ход).

Текущо състояние
  • Педала бавно, прогресивно омекна. Да, много по-добре е след смяната, но не както трябва да бъде. Сравних със същата хонда преди няколко часа.
  • Колата спира.
  • ABS се задейства когато трябва.
  • VSA системата се задейства, когато трябва.
  • Няма светещи лампи по таблото, които да индикират проблем.
  • Подравняването на педала е в нормите
  • Имам разпечатка от резултатите на спирачното усилие на всички колела (измерено на пункт за годишни прегледи). Всичко е в норми.
  • Няма течове по системата.
  • Нивото на спирачната течност е винаги едно и също (малко под максимума).
  • Предни дискове(45251-S7A-E10) и предни накладки(45022-SJF-E00) - сменени пред 1 година (нови, оригинални, Honda).
  • Задни дискове - оригинални Honda (не са нови).
  • Задни накладки - сменени преди 1 година (нови, Ferodo).
  • Спирачна помпа (Break Master Cylinder) - сменен преди 14 дни (нова, оригинална, Honda).
  • Не се втвърдява при напомпване.
  • Не потъва, когато стоя на светофар и държа спирачката продължително.
  • Механникът не е забравил уплътнението на старта помпа, като е монтирал новата (да се получат 2 уплътнения и удължен път на буталото).
Моля за помощ, тъй като моят механник не може да ми помогне.
Благодаря!
СК

-----
На тези, на които им е нтересно: http://simeonkartov....l/HONDAESM.HTML
Работи само през Internet Explorer.
  • 0

#2 dandilov

dandilov

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 245 Мнения:
  • Кара:Civic MB2 1.4i Fastback D14Z4
  • Място:София

Публикувано 17 февруари 2017 - 09:07   Най-добър отговор

Според мен е въздух в спирачната система!

Имай в предвид, че системата се обезвъздушава доста трудно (упорито), заради блока на ABS-а, и задължително със специална машина, която подава спирачна течност под налягане в казанчето на помпата! Иначе е почти невъзможно...

Блокът на ABS-а задържа въздух и докато не се изкара тоя въздух от там, педалът ще потъва, оборотите ще играят и т.н.

Аз го играх това "хоро" миналата година, когато смених спирачните маркучи.

Успех!

• 2

#3 kckfm

kckfm

Новак

• Член
  • Pip
  • 4 Мнения:
  • Кара:FRV
  • Място:Варна

Публикувано 17 февруари 2017 - 17:19

Привет,
Проблемът е решен .
Благодаря на @dandilov!
Обезвъздушиха упорито и педала отново е твърд, и както трябва.
Поздрави!
СК

Този пост е редактиран от vesivanova: 17 февруари 2017 - 22:52

• 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com