Jump to content
kvd74

Вадене на резервен ключ от червения.

Recommended Posts

Възможно ли е? Днес купувах един катинар и попитах ключара,колко струва направата на авто ключ за моята кола.Показах му моя/черния/и му казах че е с чип,отговори ми 30лв.,което ми се стори добра цена,даже заготовката е със същата форма,без Н-то.И понеже имам и червен,ме интересува от него може ли да се направи редовен ключ и как става,или не?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,червения ключ се използва САМО при необходимост от добавяне на нови ключове към паметта на имобилайзера, както и за изтриване на съществуващите от паметта му, т.е. използва се само за обучаване на имобилайзера. Препоръчително е да не се правят опити да се "пали" колата с червения ключ, защото всички предварително прибавени към паметта на имобилайзера ключове ще бъдат изтрити! Не трябва да се забравя и че за обучаване на имобилайзера е необходим освен червения ключ и спец. апаратура на дилърско ниво или екливалентна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно че не трябва да пробвам да паля с червения,но не ми стана ясно,ако ми изчезне черният ключ и отнеса при ключар червения,ще може ли да ми направи по него друг работещ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Накратко не може. Направи си резервен ключ от черния да ти е мирна главата Публикувано изображение Между другото когато купих колата няколко пъти пробвах да паля с червения, понеже нямах представа за какво е, но нищо не се случи, но трябва да се внимава все пак, предполагам.

Редактирано от SandokanD14

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ясно че не трябва да пробвам да паля с червения,но не ми стана ясно,ако ми изчезне черният ключ и отнеса при ключар червения,ще може ли да ми направи по него друг работещ?

Колега, ако ти изчезне черния ключ, с червения ключ и съответната апаратура /Honda PGM Tester, HDS или др./ може да се изтрие от паметта на имобилайзера кода на загубения ключ /всеки ключ има уникален код/, съответно да ти програмират друг /да вкарат кода му в паметта на имобилайзера/. Имобилайзера поддържа до 5 ключа с различни кодове. Може да се клонира всеки един от тези ключове при ключар колкото си искаш пъти, т.е. да се клонира не само самия ключ - черния ключ /master key/, но кода му. Посления похват се използва в случаите, когато липсва червения ключ /learning key/. Редактирано от SR-71
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се клонира всеки един от тези ключове при ключар колкото си искаш пъти, т.е. да се клонира не само самия ключ - черния ключ /master key/, но кода му. Посления похват се използва в случаите, когато липсва червения ключ /learning key/.Ясно,значи да си извадя сега от черния ключ дубликат,е по-лесно и евтино от това да си имам работа някога с червения ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомени от преди година и половина в Бултрако - Пловдив ми казаха цена около 80 лв. за друг черен оригинален ключ /но само ако имам червен/. Без червен ключ сумата беше мисля над 600 лв. - отново на същото място. Надявам се да съм бил полезен с информацията :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото и разясненията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може и аз да попитам нещо имам и червен и черен ключ обаче на черния някъде му е паднал чипът а със червения не мога да паля може ли да запаля със червения по някакъв начин ? Също и ако някой ако може да ми каже къде в София могат да ми направят нов ключ на някаква приемлива цена ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С изгубен чип си като без ключ,и минаваш на варианта препрограмиране обяснен от колегата в пост #5 http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=86607&view=findpost&p=1057355279

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...