Jump to content
Иван Тихомиров

Покупка на Honda Hr-v

Recommended Posts

 Здравейте, бъдещи колеги.

Преди време със съпругата ми решихме да сменим Нашата Тойота Авенсис с Хонда. Първоначално се спряхме на Сивик 8, но бяхме разубедени, че не става за условията в Русе ( сняг и доста лоши пътища ). Затова се отказахме от Сивик-а и започнахме да се колебаем между Hr-v i Stream. В крайна сметка се спряхме на Hr-v най-вече заради по-добрата проходимост. В тази връзка имам голяма молба към колегите от София, Плевен и Бургас - във всеки от тези градове има по една обява в Auto.bg, която ми харесва. Молбата ми е следната - ако някой колега от въпросните градове има физическата възможност и необходимите технически познания, да отиде и провери на място дали наистина съответните екземпляри си струват по-нататъшното усилие. Обявите са следните: за Плевен - сива Хонда, цена 6350 лв., фирма продавач Dekardi Pleven - 0877992015, за София - синя Хонда, цена 7450 лв., тел. 0888700794, за Бургас - сива Хонда, цена 7499 лв., продавач - SWISS AUTO Бургас, телефон 0893629900. Въпросът е дали описанието в обявата отговаря на действителността, и дали има неща, които се виждат само на място и са спестени. Благодаря предварително на всеки отзовал се. Моля пишете ми на лични. Предупреждавам, че може да се забавя с отговора, защото не всеки ден имам достъп до Интернет.Хубав ден на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари си взимш Цербер 2000-2002 (Црв) и приключва дилемата

 

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ви посъветвам да се посъветвате с колегата Markony в Русе за критерии, модел, обслужване, газифициране и др. въпроси относно евентуалната покупка :)

 

http://forums.hondabg.com/index.php?showuser=1082

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

             За обявата от Бургас- не е активна ,още аз като търсих Харви преди 6 м. човека от автокъщата каза че го е е продал отдавна и е изтрил обявата.

             Успех в избора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иван се посъветва с мене още преди месец.Сега въпроса е някой колега да погледне въпросните колици от обявите,пък после ще имам грижата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне да имаше линк на обявите. Търсих плевенската обява, но не я открих. Обаче попаднах на този екземпляр със CVT кутия и ако е и в техническо състояние, както е визуалното, според мен ще си заслужава.

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21472118508723004&slink=g62ulp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Колеги колата от Плевен е с цена от 5850 в mobile.bg.Ще се опитам да пусна линк, но не съм сигурен, че ще успея:)http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21476541235308108&slink=g67cky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Колеги, здравейте отново. Изпращам 5 линка за помощ - 1 за Плевен, 1 за Видин и 3 за Пловдив. Моля всички с Hr-v от съответните градове при желание и малко свободно време да погледнат колите от съответните обяви, за да знам дали си струва да ходя да ги гледам на място.Задължително трябва да се провери дали наистина има 4х4 и дали всичко по колата работи и е наред.

 За Плевен - http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21476541235308108&slink=g7gq0v

 За Видин - http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21470322124373582&slink=g7gq0v

 За Пловдив - http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21477472101863982&slink=g7gq0v

                     - http://www.cars.bg/c1847410

                     - http://www.cars.bg/c1866085

Благодаря предварително на всеки отзовал се.Моля пишете на лични.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто визуално най-готино ми изглежда тъмно зелената от Пловдив.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 За Пловдив - http://www.mobile.bg...82&slink=g7gq0v днес минах  от там и хвърлих един бърз поглед колата от вън е без забележки ,от долу не забелязах да има ръжда освен на гърнетата, наистина е 4х4 ,предните под калници бяха като чисто нови , капака на картера и около скоростите е леко омазнено ,гумите са хубави и четирите ,салона го гледах през прозореца много е добре няма протрито или скъсано ,волана е много готин но ми направи впечатление че дръжките за отваряне на вратите от вътре ,някой бутони и лостове са много протрити ,бръкнах и в аспуха има черно но не ми се видя мазно .Според мен колата е хубава и си струва по обстоен преглед.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Начка.Чернилка винаги има ,то никой не си купува Харви да го държи в гаража.Сети ли се да видиш под капачката на маслото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минах на бързо и направих само оглед от вън чорбаджията само ме погледна и въобще не дойде ,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях обещал че ще погледна и зененото харви в петък ама не се сдържах от това хубаво време и излезнах да разходя мотора до Труд да го видя .Колата от вън е много добре за годините си има няколко дребни ожулвания и на няколко места отлюпен лак ,тези ролбари много я отварят но в ъглите на бронята под предните фарове малко стой отворено може би от претягане .Колата е с 16" лети джанти с прилични гуми даже и резервната е 16", стой по височко точно като джип,от долу няма ръжда все едно че е италианка само погледнато от зад на задния мост няколко педънца.Вътре салона е много добър само дръжките на вратите са протрити повечко ,багажника няма кора и е доста захабен(надрано по страничните кори) забелязах че няма прибиране на огледалата но има подгряване на огледалата .Двигателя е чист работи добре но маслото е много старо и беше малко над мах ,има сервизна книжка последно с била 2014 в сервиз и тогава е сменяно маслото на 134000 пише да се смени на 150000 а сега колата е на 154000 ,сложено е motorex 10 \40 може би наистина е на две години и на 20000 км ,аспуха е черен и малко мазен ,отворих и капачката на маслото вътре ми се видя чисто ,не разбрах какво да гледам вътре.Като цяло колата ми хареса само маслото ме съмнява да ли няма да го гори .Това е от мен ,ако има нещо питай

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да пиша че цената е 6450

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, че няма прибиране на огледала, а подгрев. До сега не бях виждал ХР-В с подгрев на огледалата. Тая функцийка доста ми липсва. Ще взема да си поръчам един комплект реотани и ще направя няква схема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък схема.Дублираш релето на задния подгрев..

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих взел някоя доста евтина и бих подготвил останалата част от заделените пари за основен ремонт. Така в крайна сметка получаваш напълно работеща кола за парите си. А hr-v като я стегнеш после трудно ще влезе в сервиз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Аз също се оглеждам за едно по-малко братче HR-V....

Какво се гледа при покупка? Имам някакъв опит от CR-V, предполагам че има разлики...?!

Някой да е срещал по-подробна тема/ категория ?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наблегни върху двигател и ходова част, също така аз бих предпочел бензинка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знае ли някой дали избива често ръжда на задните калници.... видях на няколко от Германия боята беше напукана от ръжда, Тука в София харесах няколко вариянта, мосля да ги обиколя тези дни:

1. http://www.cars.bg/c1978244

2. http://www.cars.bg/c1970725

3. http://www.cars.bg/c1959602

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

стигнал съм до покупка на нова кола и въпреки, че гледам и други , най ме влече конкретната Хонда.

Въпросите са ми много , но понеже продължавам с четенето на вече изписани неща, ще задам само два :):

 

Дали някой случайно е попадал на тази обява http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11474563139012969&slink=1rr2b6 , гледам старичка е (обявата). Ще се радвам на мнения по написаната информация , а ако някой е търсил и е минал през тази кола - още по-добре.

 

Другият въпрос е малко по-общ, до колко е нужно да закарам колата (преди покупка) в специализиран Хонда сервиз? Могат ли да я вържат към компютър и на други места , да измерят компресия и каквото там е нужно в други сервизи или е силно препоръчително да е в конкретен сервиз? Понеже имам познати с Хонда , съм останал с впечатлението, че хубавите/известните сервизи са все претоварени.

 

Благодаря за вниманието :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,

изникна ми нов въпрос , той всъщност си е много важен, но аз не съм опитен с колите, нито пък с покупката им.

Моделите преди 2003 имат ли някакъв съществен недостатък, който да е решен в тези с новия външен вид?

Като цена нещата вървят към по-стария вариант, но ако има някаква разлика, освен че по-старите са си по-стари и повече карани?

Ако е обсъждано и не съм го видял, ще се радвам все пак към някакви насоки, какво и къде да търся.

Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, май, освен, че можеш да попаднеш на не ви-теков двигател, няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Обмислям да продавам Lexus-а и да си взема още една Хонда, този път HR-V, доста добре ми пасва на желанията, но каква е возията на тази машинка. 4-ри-врата ще си я търся, мисля че ще окаже някакво влияние по-дългата база.

И .. евентуално Б16ка влиза ли в коша (питам за всеки случай, ако нещо...) ,че тези 105-125 коня някой ден ще ми омръзнат? Предполагам. Макар, че идеята е да си бръмча по планини и язовирчета на газчица и да си спя в нея.

А да, отзад седалките стават ли равни, като се пуснат ?

 

Какви са минусите, според вас, на моделът ?

При 120-140км/ч как се държи? На какви обороти е? И колко харчи?

 

Мерси. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писано е доста. Возията е спортна, до колкото позволява високата база. С малко модификации се преустройва на по-меко окачване, търсено за оффроуд.

Няма разлики в къса-дълга база. Има разни тунинг проекти и турбини даже...чиста гъзария, купето изобщо не е подходящо за голяма мощност.

До 130 е добре, нагоре е страшно без сваляне и втвърдяване. Оптимално 4500. Средно 10/100 газ или 8-9 на бензин.

 

Б16 можеш да сложиш, предполагам с преправяне...там има раздатки, опорни лагери на полуоските.. други изпускатели. Други тампони също.

 

Приеми го като Сивик, с просвет една педя....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Свалят се облегалките и става равна отзад , но е доста къса. Не е като да се спи в нея. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,

изникна ми нов въпрос , той всъщност си е много важен, но аз не съм опитен с колите, нито пък с покупката им.

Моделите преди 2003 имат ли някакъв съществен недостатък, който да е решен в тези с новия външен вид?

Като цена нещата вървят към по-стария вариант, но ако има някаква разлика, освен че по-старите са си по-стари и повече карани?

Ако е обсъждано и не съм го видял, ще се радвам все пак към някакви насоки, какво и къде да търся.

Благодаря.

 

Да си отговоря сам, виж, че някой друг се заинтересувал.

Една разлика, която открих. От края на 2000г. започват да ги правят с нов стандарт за диагностиката - OBD2. Това дава възможност за закупуване на много различни варианти за любителски диагностични инструменти - отделни устройства, към компютър, към телефон, с кабел, безжични.

При стария вариант - OBD1 - това, което съм открил за момента, е едно българско у-во, което се намира само 2ра ръка и едва ли вече има поддръжка за него и някакви полу-професионални, които са само за компютър, т.е не са удобни да си следиш разни показатели, в движение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За недостатъци - няма. Има доста "екстри" , след 2000 год и фейслифта. Добавено е впръскване на въздух за оптимизиране бензиновата струя. Малко втвърдено окачването. Тапицерията е нова..нещо като плюш, броните и маската са други. Крилото на тавана е със стоп.

Буксата има разлика...3 /16 пина, но старото Еку поддържа ЕОБД на 16 пиновата букса, иначе Хонда протокола е еднакъв и на двата варианта.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за разяснението. Темите, на които попадам по въпроса, са на съвсем друго ниво. :)

 

Буксата има разлика...3 /16 пина,но старото Еку поддържа ЕОБД на 16 пиновата букса,иначе Хонда протокола е еднакъв и на двата варианта

Все пак, още едно уточнение, това означава ли , че с един преходник от 3 към 16 пинова букса нещата стават абсолютно еднакви и всеки инструмент би прочел еднаква информация, и от хрв '99, и от хрв '01, примерно?

Благодаря за разяснението, темите на които попадам по въпроса са на съвсем друго ниво. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами всичките скенери ...3 на брой са ми професионални и полупрофесионални, и не мога да кажа как се държи един ЕОБД скенер, като примерно ЕЛМ327 на 3-пинова букса, но тук, някой от колегите ще каже.

 

От към фирмена диагностика са абсолютно еднакви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...