Jump to content
dechoo

Ще трябва ли да сложа смазвачка за клапаните?

Recommended Posts

Хора имам Хонда CR-V модел 1999г. с двигател 147 к.с.Ще й слагам газова уредба и някои майстори ми казват че трябва да има смазвачка за клапаните, някои ми казват че не е задължително и искам да ви попитам вие дали имате такава смазвачка или ако нямате дали ви оказва проблеми хондата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нея без нея все тая. Моята имаше, но я махнах. Цаката на ЦР-Вто е реглаж на клапани на всеки 10-15к километра след като сложиш газовата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям по-горното мнение, с още една препоръка - да не се кара с бедни гориво-въздушни смеси. Т.е. правилна регулировка на ГИ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен няма смисал от тази работа с нея и без нея все тя .. и мн ми интересно как щте достига масло до изпускателният клапан, но все пак незнам лично мое мнение;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята има монтирана, но по мнение на газаджии - неправилно монтирана :shock: Отделно, това животно смучеше лубриканта като жадна камила. Една проста сметка показа, че ако продължа да наливам масло, за времето за което би трябвало да ми прегорят клапаните, ще съм изхарчил пари като за цял двигател :tooth: Затова му завих кранчето и минах на варианта с регулиране на клапаните...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реглажа на клапаните е препоръчителен на всеки 20 хил км без значение на какво гориво е колата.А смазването на клапаните е добре да се комбинира с магнитния наколенник на д-р Ливайн :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
 

според мен няма смисал от тази работа с нея и без нея все тя .. и мн ми интересно как щте достига масло до изпускателният клапан, но все пак незнам лично мое мнениеПубликувано изображение/>

Не се възпламенява толкова лесно...малко като маслото при двутактовите.

 

Моята има монтирана, но по мнение на газаджии - неправилно монтирана  :shock: Отделно, това животно смучеше лубриканта като жадна камила. Една проста сметка показа, че ако продължа да наливам масло, за времето за което би трябвало да ми прегорят клапаните, ще съм изхарчил пари като за цял двигател  :tooth: Затова му завих кранчето и минах на варианта с регулиране на клапаните...

Вероятно е била вакуумна и не регулирана. Настройва се на загрял двигател, на обороти без никакви консуматори, на всеки 5-10сек. по една капка и повече НЕ СЕ ПИПА.

Електронната също се регулира. Има едно тримерче на ел.модула със различни позиции за съответните конски сили - показано е на кутията.

Реглажа на клапаните е препоръчителен на всеки 20 хил км без значение на какво гориво е колата.
А смазването на клапаните е добре да се комбинира с магнитния наколенник на д-р Ливайн :D

Реглажа съвсем не е на 20хил. километра! На HONDA Legend KB1 например е на 120хил. ;) по книга.

20к. за пропан бутан е добре.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да подкрепя легендата - аз чух друга теория.  :tongue1:

Понеже температурата на горене на газта е по-висока от тази на бензина, а и газта гори по-бавно и има още пламък при отварянето на изпускателните клапани, метала при леглата се износва по-бързо с течение на времето. Всичко добре дотук и си е така, но като този вещ фен ми каза, че това масло, не че смазвало, но понижавало температурата на горене, докарвайки я до тази при бензин, някак си не си го представих как тези капчици отвреме навреме ще подкрепят теорията...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Реглажа съвсем не е на 20хил. километра! На HONDA Legend KB1 например е на 120хил. ;) по книга.

20к. за пропан бутан е добре.

 

Съвсем на 20 е по книга за CRV и някои други модели :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвори си сервизното ръководство или книжката на колата и прочети кога се прави реглаж. На мен (сивик 7г) ми го дават като задължително на 20к км... Така, че сам си направи сметка дали трябва да се прави реглаж. Тези мазила и т.н. ми се струват вятър работа. Мнението ми е, че един ден сегментите ще сдадат багажа (няма вечни неща), а гумичките на клапаните трябва да ги смениш някой ден (скоро чух нещо от сорта на всеки 200 000км). 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реглажа съвсем не е на 20хил. километра! На HONDA Legend KB1 например е на 120хил. ;) по книга.

20к. за пропан бутан е добре.

 

 

Погледни пак в книгата, защото след 120хил може и да е късно за регулиране и да е време за смяна. На тоя LEGEND клапаните се проверяват и ако трябва се регулират на 45хил км. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Реглажа съвсем не е на 20хил. километра! На HONDA Legend KB1 например е на 120хил. ;) по книга.

20к. за пропан бутан е добре.

 

 

Погледни пак в книгата, защото след 120хил може и да е късно за регулиране и да е време за смяна. На тоя LEGEND клапаните се проверяват и ако трябва се регулират на 45хил км. 

 

Да, вярно е колега на 45k e. ;)Не знам защо се бях заблудил отначало...както и да е.

След проверка на 24хил. на газ със електронна смазвачка, резултата е повече от добър - клапаните не бяха мръднали от реглажа (съвсем малко някои), при положение, че не са оставяни по-хлабави.

Та ..айде нема нужда да ми обяснявате как нямало ефект ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И след 70 000 на газ без смазвачка пак не бяха мръднали! 

Та ..айде нема нужда да обясняваме...:)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че хората реват за реглаж на 15-20к, а ти ако искаш карай и по 170 000 без реглаж. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, аз ги гледам на всеки 30-35 000! И за сега не мърдат. Ти ако искаш и на 5 000 ги прави!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл, оправи си настройките на газта. Много е вероятно да е от това.

Щом се налага слагай "смазвачка" и смазвай джобовете на търговците...

Редактирано от mirott

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то аз съм с течна фаза и настройката е едно към едно с бензина,тъй че повече от това здраве му кажи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...та ще слагам и аз "такъва апаратъра"

Шега е нали!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шега е разбира се, днес съм в добро настроение и затова,А че ше му сложа на мотора омаслител то е ясно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то аз съм с течна фаза и настройката е едно към едно с бензина,тъй че повече от това здраве му кажи.

Понеже и аз съм в настроение днес, първо да ти кажа : вземи наистина си оправи настройките, при течната фаза те трябва да са малко по добре отколкото на бензин, а при теб са еднакви .. :P

А  относно  "смазвачката", по добре си смени гумичките на клапаните с някои китайски, :lol:  така поне наистина ще има смазване и на изпускателните клапани, защото маслото влиза през водачите и се стича по стъблото на клапана, без да изгаря в цилиндъра ..

От това по хубава смазвачка, здраве му кажи .. :tooth:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаххаха, е не, чесно, за тва не се бях сетил колкото и чувство за хумор да имам :tooth:  още на следващия реглаж ще изчопля моите гумички, и направо без тях , хубаво да олива масло по клапаните да ги хлади :tooth:  Направо ми оправи настроението хахаха.....

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...