Jump to content
sttekata

Монтаж на GPS за проследяване на автомобил

Recommended Posts

Здравейте,

 

Купих си GPS за проследяване на автомобил с вграден G-сензор за алармиране на проблем/аларма и се чудя къде да го монтирам.

GPS работи със сим карта и спрямо клетките изпраща данни ако се прави мониторинг.

Консумацията му на ток е 0,2мА (поне така го дават) и се свързва към акумулатора, защото няма вградена батерия.

 

Мислех си за монтиране при плафона над шофьора (там където е жабката за очила), но някой може ли да ми каже

дали там има винаги захранване +12В (дори и при заключена кола) и може ли да кажете как се разглобява плафона+жабката за очила?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има захранване при заключена кола. Нямаше ли нещо с вградена батерия поне 5-10часа да изкара след премахването на акумулатора или викаш такива са си. Аз имам приятел който си купи такова нещо и накрая незнам защо но не го монтира. Ако се справиш свиркай да му го гепя и да сложа и аз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

Кажи от кой кабел да хвана 12В , че аз хванах от най-левия (кафевия кабел) и като вържа GPS люка спира да работи.

 

DSC_9130.jpgimage hosting 10mb limit

 

Моля ви кажете към кой кабел да се свържа за +12В без да има после проблеми.

Като замерих , че и на оранжевия има +12В и на още някой беше... , но не ми се рискува да не стане фал, както стана с кафявия...

 

Благодаря!

Редактирано от sttekata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам само че има ток :)само виш колко дърпа когато е изгасена колата да не стане фал. Аз като си купувах вгрсдената навигация за колата имаше мнение за вариант в който ГПС не се гаси и за 2-3 дни ти пада акумулатора. При мен се оказа че не е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз ти го казах това :) Така ми сваляше акумулатора на Нисана.

Тук го дават 0,2мА, което е доста малко...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля някой да сподели дали може да взема +12В от въпросния оранжев кабел или да я махам от там и да я слагам под волана?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , свързах го и го сложих в жабката за очила. На гърба и с поялника пробих една малка дупка през която прокарах двата кабела.

Устройството е при очилата ми.

Захранване взех от захранването на плафона - това е било един кафяв кабел в букса с 3 пина (реално се ползва пин 1 и 3, а втори е празен).

Там има винаги +12В.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, щях да ти предложа по-добро място (ще го запазя по очевидни причини), но ти вече си направил. Защо питаш във форума? Вземаш мултимер, пускаш го на 20V прав ток и замерваш не на контакт дали има постоянен +. Минусът е лесен.

Както и да е.

На кой портал праща координатите? Да не си намерил някой безплатен?

Редактирано от bbozhanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записвам се да следя темата.

Дайте повече инфирмация: 

модел 

цена

Ползва ли GPS спътници или позиционира по кетките на GSM 

антена трябва ли да се изкара и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записвам се да следя темата.

Дайте повече инфирмация: 

модел 

цена

Ползва ли GPS спътници или позиционира по кетките на GSM 

антена трябва ли да се изкара и т.н.

Моят е TK-103B. Не е читав, защото няма един режим, наречен sleep. При този режим се изключва GPS чипа и GSM модула когато колата е в покой и не настъпи някакво събитие (отваряне на врата, подаване на контакт, падане на напрежението на батерията и т.н.). Консумацията пада от около 70mA ток на около 20mA. Като добавим малкия акумулатор на бензин нещата отиват на 2,5г нов акумулатор.

Затова търсиш някой, който има подобна функция. Важно е!

 

Ползват се и GPS спътници, и GPRS локация. В зависимост от това как си го настроил или какъв обхват имаш на дадени места. Антенката е отново скрита, с магнит и се лепи към неблагороден метал :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, щях да ти предложа по-добро място (ще го запазя по очевидни причини), но ти вече си направил. Защо питаш във форума? Вземаш мултимер, пускаш го на 20V прав ток и замерваш не на контакт дали има постоянен +. Минусът е лесен.

Както и да е.

На кой портал праща координатите? Да не си намерил някой безплатен?

портала е www.gps903.net имаси акаунт по IMEI номер и парола на гпс тракера.

Там се следи всичко по автомобила.

Така е с мултицета и го вързах на един кабел с постоянно напрежение и като затвори всичко цъкам люка и Цъ... не работи!

После се усетих , че може да го вържа на плафона

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Аз също проучвам въпроса със закупуването на такъв тракър за автомобил. Някой има ли опит с модел, който е с отделно захранване с батерия като този например? Не е нужно да се свързва с акумулатора на колата, но пък трябва да се следи нивото на батерията :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тема. Мен ме интересува дали някой си е направил труда да проучи въпроса за SIM карта с данни с покритие поне в целия ЕС? От догодина (на лято) роуминга за дейта трябва да падне, но дотогава?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, това е много добра идея за DIY проект и с удоволствие бих се включил :)

Съответно ще си го програмираме както искаме, ще си пуснем наш си сървър, не някой китайски...

ID-та, бази данни. Текущо местоположения и история, възможности бол :)

 

https://www.cooking-hacks.com/projects/arduino-realtime-gps-gprs-vehicle-tracking/

 

Миниатюризацията е най-големият проблем :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още си мисля да скрия старият си телефон някъде в колата - при промяна в позицията ще изпраща данни, но ще трябва да зареждам всеки ден батерията :D Това с ардуино е добър вариант и с удоволствие бих се включил :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Аз също проучвам въпроса със закупуването на такъв тракър за автомобил. Някой има ли опит с модел, който е с отделно захранване с батерия като този например? Не е нужно да се свързва с акумулатора на колата, но пък трябва да се следи нивото на батерията :)

Да, макар и не същия модел. Но предназначението на тези не е да се ползват от собственика на колата. Мисля, че е по-добре модела да е с автономно захранване+ допълнителна батерия, но не чак с такъв капацит - да прави устройството обемисто и да го оскъпява допълнително. А иначе сим - картата не покрива нищо, трябва само да има роуминг пакет за съответната държава, "покритието" се осигурява от гугъл ърт. От телефона влизаш в съотертната платформа и като се логнеш виждаш където е устройството. Машинката може да се настрои да ти праща гпс координати и под формата на смс. Допълнително изпраща и сигнал когато батерията й падне и когато самата тя падне или някой я свали от колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2 дни съм с монтиран GPS тракер, като самия тракер го купих от приятел за 50лв (ако някой иска такъв да ми пише на лично съобщение).

Самия тракер работи изключително добре и стабилно (не губи сигнал.

Направил съм го през 7 сек да качва информация, има задаване на зони (примерно ако ги напусне или навлезе сигнализира на пощата с e-mail).

Взел съм прима с интернет 100мБ на месец (3лв) и това е по подръжката му.

Има ЛЕД индикация за сигнал от ГПС, свързан към тел.мрежа и захранване.

 

Сървъра за GPS е безплатен и може да се подържат до 5 устройства на 1 акаунт, но ако е бизнес акаунт до 300 клиента.

На картата се вижда време, скорост, спирки, паркинг .... всичко....

 

Ако някой иска също може да му го монтирам (за София)...

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте ,че портативен заглушител GSM/GPS се продава свободно по 70-80 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е Маркони, но има си настройка ако загуби GPS сигнал сървъра да те информира, т.е. като загуби сигнал за повече от 2 мин (така съм го настроил, но може и 1 мин) значи има нещо и слизам да видя какво става, примерно виждам колата я няма звъня на 112 и обявявам колата за открадната. Не че ще стане чудо, но пак е нещо, а за 2 минути няма да са далеч...

 

Другото , което е по всяко едно време имам реално измерени км, скорост, къде си бил и т.н. т.е. ако след месец ми дойде акт за скорост поглеждам

къде съм бил тогава с колко съм карал и ако не е така предоставям доказателство и ако трябва ще оспорвам в съда....

Просто за 3 лв на месец мисля , че няма какво да се чудя да го слагам ли или не :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е Маркони, но има си настройка ако загуби GPS сигнал сървъра да те информира, т.е. като загуби сигнал за повече от 2 мин (така съм го настроил, но може и 1 мин) значи има нещо и слизам да видя какво става, примерно виждам колата я няма звъня на 112 и обявявам колата за открадната. Не че ще стане чудо, но пак е нещо, а за 2 минути няма да са далеч...

 

Другото , което е по всяко едно време имам реално измерени км, скорост, къде си бил и т.н. т.е. ако след месец ми дойде акт за скорост поглеждам

къде съм бил тогава с колко съм карал и ако не е така предоставям доказателство и ако трябва ще оспорвам в съда....

Просто за 3 лв на месец мисля , че няма какво да се чудя да го слагам ли или не :)

Здравей!

Имам го същото но още не съм го инсталирал.Искам да попитам от къде му правиш всички тези настройки и как е положението със консумацията на ток?

Има ли такъв sleep режим за който споменава колегата bbozhanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това харчи 0,023A, което е супер малко и не се притеснявай.

Настройките са през СМС-и с парола.

Няма слийп режим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...