Jump to content
LUCIFER

ЗДРАВЕЙТЕ - проблем с отчитането на температурата

Recommended Posts

Здравейте, имам проблем с показването на температурата .

Смених датчика и таблото, но стрелката не мърда. След това прозвъних кабела от датчика до буксата на купето - добре, но вътре до таблото няма никой. Интересува ме дали минава през компютъра и къде да търся проблема.

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, още с първото мнение ми изхаби червения химикал :D Моля те постарай се да има по-малко грешки със следващото мнение. И не засилвай следващата тема където ти падне (в случая Сивик - общи дискусии).

Сигурно вече си разбрал, че сменяне на части без да имаш отправна точка само тежи на джоба.

 

http://www.wedophones.com/Manuals/Honda/Honda%20Accord%201994%20-%201997%20Service%20Manual.pdf

Ето едно ръководство - вътре има информация, диаграми.

На страница 23-144 има тестове. Gauge Test е за таблото. Следвай инструкцията буква по буква. ECT Sending Unit Test е за датчика.

Ако имаш трудност да си го преведеш кажи.

 

Проверил ли си бушон №1 в купето?

Проследи ли си кабелът да не окъсява някъде, изолацията да е нарушена?

 

Вариантите са:

1. Имаш гръмнал бушон - ама тогава няма да ти работят и други неща по таблото, часовника ...

2. Лош датчик - но ти вече си го сменил

3. Стрелката - сменил си таблото, но това не е гаранция

4. Кабелът е прекъснат или дава накъсо някъде

 

Сега видях, че в това ръководство го няма 20T2N дизела на Rover, принципът трябва да е същият, но нека колегите да кажат.

Друг вариант е форумът на Rover.

Редактирано от dindin
Информация за грешен двигател

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
LUCIFER

Датчиците там са два, един за таблото, другия до него за ЕКУ. Ти кой от двата смени?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за грешкитеТази хонда я карам от 2 месеца и не съм я ровил още. Просто нямам време. Смених датчика, който е на термостата.Друг не сам пипал,а що се отнася до бушоните в купето може да е смешно, но не ги намерихамо прегледах тези под капакаъбота ще  имам време и ще опитам аз си мисля, че кабела ми прави проблеми,а  не сам гледал къде е другия датчик  само този видяхлагодаря! Ще пиша събота вечер.

Редактирано от Markony
Малко правописни грешки,но имаме напредък!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LUCIFER

Датчиците там са два, един за таблото, другия до него за ЕКУ. Ти кой от двата смени?

 

само 4е друг до него не виждам и проблема си остава

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

LUCIFER

Датчиците там са два, един за таблото, другия до него за ЕКУ. Ти кой от двата смени?

 

само 4е друг до него не виждам и проблема си остава

 

Другият датчик е отдолу,но има и два на радиатора те създават други проблеми ;) Ако имаш възможност сменяй всички! От моето не знание преди време щях да прегрея двигателя на Шипка. Смених всичко дори и термостата и засега нямам проблеми( да чукна на дърво ;) )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...