Jump to content
skarlet71

Предстояща покупка на Сивик 1997 година

Recommended Posts

Здравейте!

От около два месеца търся кола и най-накрая седнах и покарах тази, в която се почувствах у дома си. Както казват хората:"Познах си я".

Искам да се консултирам с вас, т.к. знам, че мога да разчитам на мнението на притежатели и любители на хонда.

Автомобилът, който харесах няма външни забележки, няма видими удари. Не са сменяни стъкла, дори и предното си е оригиналното. Няма и винетка, т.е. си правя изводите, че е бръмчало предимно градско.

Салонът е перфектен, климатикът работи.

Колата е с АГУ, не знам колко време е карана на газ.

Цената, на която ми я дават е 2 700 лв. Първоначално искаха 3 400, аз отказах. Пазарих се за 3 100 лв., но не се съгласиха. Две-три седмици по-късно те ми се обадиха да питат дали я искам.

Колата я продава частно лице, чрез наш общ познат от дилърска компания за продажби на коли. Не е пусната в обява. Твърдят, че докато е стояла при тях са сменили ремъци и ролки.

Продава я, защото си е купил друга кола.

 

Въпросите ми са:

Това добра цена ли е за такъв автомобил?

Какво да очаквам като предстоящи разходи? Как са цените на частите, какви проблеми са характерни за този мотор и кола като цяло? Четох за някакви тампони, че се късали, но на тази кола май са здрави.

Нещо друго да гледам ли и какво?

Също така е доста ниска, на джанти 13-ки е. Мога ли да сложа 14-ки и да я повдигна малко?

 

Благодаря предварително на всички за отговорите!

Редактирано от skarlet71

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обслужване и части са на стандартните цени,мотора си е малък и доста икономичен,върви прилично.Аз в момента карам поло 1.4 и го сравнявам с на приятел хондата ,която е пак 1.4 - е...къса ми гъзеца,не мога да го стигна.

Късат се големи задни тампони,последно мисля бяха около 30-35 лв оригинални за бройка.Закарай я при някой да я огледа за ремъците и ролките,може да те лъжат.Иначе ангренажно обслужването като части струва около 120-130 лв с отстъпки ако ползваш.Прегледай шасито за ръжди по задните вежди и праговете - там са най-често.Едни мотор 2ра употреба е 200 лв цял,а скоростна кутия от 80 до 120 лв.Ако има климатик провери дали ще включи компресора или натисни иглата на тръбичките да видиш дали има налягане.

2ра употреба АГУ с поставяне струва 200 лв,части за АГУ са евтини,хубав изпарите е към 100 лв ,ремонт на изпарител около 50 лв 

Ако колата няма фрапиращи ръжди и има климатик цената е ОК,ако няма климатик зависи вече колко е запазена

Редактирано от Nile

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ще ти дам няколко теми, тъй като скоро обсъдихме въпросната дискусия:

 

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=95845

 

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=95660

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежка съм  :whistle:

 

Колата има климатик и той работи, проверихме го. Майстор каза, че въпросните тампони са здрави.

 

Исках най-вече за цената да знам, дали е реална.

 

Отивам да чета въпросните теми, благодаря за линковете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се Колежке :)Цената е добра, но трябва да се погледне технически как е, салона дали е запазен и мотора в какво състояние е и дали има ръжди. Докато не я закараш на познат/приятел майстор, който да потвърди, че ролките и ремъците са сменени - не вярваш.

 

Иначе ако е така, както казваш - взимай я.

 

Относно джантите - без проблем може да сложиш 14ки - заводски излизат с такива :) Това, че е ниска е възможно да е от спортно окачване, ако е слагано такова.

 

Успех с количката.

Редактирано от Gugoj

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изведнъж толкова да бутнат... Намирисва! 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познавам човека (дилъра), който я е взел и я продава. Между колегите си и клиентите се слави с доверие и добро име. Предполагам, че действителния собственик на колата е купил нов автомобил от дилъра, а стария, т.е. хондата е оставил на бартер, като е доплатил разликата с новата кола. Поне така знам, че процедират.

Явно дилъра е решил да си "освободи" парите. Вероятно все пак ще има някаква печалба от цялата работа.

Тази кола като я гледах първия път я карах на майстор и ми казаха че е добра. Утре пак ще отида с майстора, като и той ще се качи да я кара и да я огледа по-подробно.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или са я "обрулили"... Което става с 99% от колите като пристигнат в БГ. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Обрулили"? Подменени части ли имаш предвид? Това няма ли да се види при огледа? Все пак вече веднъж сме я гледали и не беше с "напудрен" двигател. Ако сега има разлика ще се види.

Дали CD-то си е на мястото ще видя утре.

 

Колата не е нов внос.

Редактирано от skarlet71

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия коли ги следя от супер много време, цената е напълно нормална и няма какво да ви притеснява. Особено ако няма хубави гуми и джанти е напълно обяснимо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите са зимни и ще изкарат сезона. Джантите са метални 13-ки. Не ми харесват, но ще ги мисля напролет.

Имам гуми на джанти 14-ки от фолксваген голф. Има ли шанс да паснат? Имам и джанти от нисан.

Тези от голфа са с 4 болта, като на хондата, но не знам какво е разстоянието. На нисана май са с 5, значи не става.

 

Познат с хонда сивик 1993 г. кара с джанти от фолксваген пасат. Затова питам де, дали и моите ще станат. 

Редактирано от skarlet71

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обрулили ще рече:

Свалили дждантите, щото от тях ще вземат 150-200лв.

Свалили CD-то и го заменили с нещо да свири. 

Свалили катализатора щото и той около 80-100лв. 

Подменили газовата бутилка с някаква колкото да излезеш от автосалона.

Сложили уж нов акумулатор... Ама нейния е бил по-добър и по-нов.

 

Всеизвестни са автоджамбазите и номерата им... Примера с бутилката съм го виждал с очите си. Българска работа...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя още на първия оглед си беше с гадни метални джанти 13-ки. Имаше и CD, но не съм опитвала да го пусна. За другите неща не знам.

Тези не са автоджамбази, а дилъри на известна марка автомобили. Дано не се занимават толкова на дребно.

За да се види дали има катализатор ще трябва да се качи на канал. Ще видим какво ще каже майстора утре. А относно бутилката и акумулатора май няма как да се разбере.

Редактирано от skarlet71

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Влизам да се похваля. Вече съм член на вашият клуб. Купих МПС.

Колата е Хонда Сивик 6-та генерация, 1997 г., 1.4 куб., хеч с 3 врати, японска сглобка с двигател D14A4, с АГУ. Оказа се, че е 90 к.с

Беше подробно огледана, вкл. и на подемник. Няма никаква ръжда. Сменени са ангренажен и пистов ремък + ролки, масло и маслен филтър, някакъв тампон на предна дясна гума. Няма течове на масло.

За нея платих 2700 лв.

Естествено няма как всичко да е хубаво. Чак като се прибирах видях защо всъщност са склонили да ми я дадат на тази цена. Предното стъкло е ударено от камък и има "точка". Не се знае кога ще "тръгне". Мисля да отида да я напълнят с течно стъкло, пък колкото се закрепи.

Оказа се, че джантите ми от голфа идеално пасват на хондата. Та се оказах с два комплекта джанти със зимни гуми- 13-ки и 14-ки.  :rolleyes: 

 

Какво ще кажете, удачна ли е покупката ми? Тези двигатели правят ли някакви съществени проблеми, като повишен разход на масло, например?

 

Та така, ако може да ме насочите към търновската група  :) 

Редактирано от skarlet71
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!Много добра изненада,че вместо 75к.с. колата е 90к.с.Да,джантите на Голф с 4 болта са 4х100 също,но твоите гайки са сферични и е добре да си намериш конусни за тези джанти.Стъклото според мен не е проблем и не е нужно да се занимаваш с него за момента.Ще останеш доволна от покупкта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гайките на хондата са като петоъгълник или шестоъгълник, не съм сигурна, не ги загледах чак толкова. А какви са били на голфа не знам.

Малко ме притеснява, че ауспухът е черен и леко мазен. Това може ли да означава, че гори масло? Разтърках чернилката с пръсти и като че ли се разнесе без да мазнее, но понеже нямам база за сравнение не знам дали е наред. Пръстите ми останаха черни де.

Утре ще ще я пробвам по някой баир, че предишната ми кола така я "излових".

Няма да мога да спя сега заради тази мисъл дето ми се заклещи в главата.

Редактирано от skarlet71

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина си колежка - много поздрави за техническите наклонности, които имаш!  Покарай колата малко и тогава споделяй. Едва след известно каране след смяна с подходящото масло споделяй такива притеснения, защото може и нищо да и няма.

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам една глава за портване, на 1.4 - ако искаш да помогнеш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежка съм, но покрай перипетиите с колите ми съм понаучила това-онова.

За съжаление маслото е прясно сменено, така че доста ще трябва да покарам, докато намалее на щеката.

Какво е портване, не знам , ама с удоволствие бих научила  :tooth:

 

Кое е подходящото масло? Те са налели някакво, тубата с остатъка е в багажника, утре ще видя какво е.

И да ми кажете какво масло да купя за скоростната кутия, нали трябвало да е някакво специално, по-рядко. Май трябва да се долее. Или се сменя? Не знам.  :blush1:

 

 

Допълвам:

 

М-дааммм, ако правилно съм разбрала главата се портва, точно на двигателите на 6-то поколение хонда, за да се увеличат конските сили от 75 на 90?

Редактирано от skarlet71

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май съм изтърсила глупост, ама все пак само бегло хвърлих поглед в нета  :shy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колешке много безаварийни и радостни моменти ти пожелавам с Хонделата.Масло за скоростите ще си купиш от Хонда-MTF-3Масло за двигател Мотул 6100 10W40Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

 

Някой знае ли от къде в Търново мога да купя въпросните масла?

И маслото в скоростната кутия сменя ли се, или просто да долея?

Редактирано от skarlet71

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Мотула почти във всеки магазин за авточасти ,а за МТФ от Бултрако ( в търново май няма представителство ,така че по интернет най добре да се поръча)

Редактирано от jorko82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колежке,със здраве да си я караш и много безаварийни километри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, чакаме снимки :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ако нямаш проблеми със скоростите не е нужно да бързаш със смяната на маслото.Аз над 80 хил. съм минал и си работят перфектно.А за другото не е задължително да е Мотул може и друга марка 10W40 или пък пълна синтетика някое ако не го пипа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежке снимки ще имали да и се порадваме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита да ти е колата... Маслото на скоростите по книга се сменя на 60 000км,аз бих го сменил.

Само не мога да разбера за толкова стара кола и то сивик,как е възможно някой да даде толкова пари? Спокойно се купува истински автомобил като Ауди А8,Бмв 7-а серия или Е класа мерцедес... Явно все още джамбазите продават с надценки по 400 процента и има кой да купува... Наскоро купувах VTI в перфектно здраве от германия 2000-а година за 340 евро тоест 670 лева... Единствената забележка бяха неработещи задни ел прозорци.

Редактирано от Civic Owner

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който може да отиде до Германия да си купи е ОК, ама аз не мога и затова взех "стара", но в перфектно здраве колица.

 

Снимки ще има по-късно, на колата де, моя снимка - нъцки  :whistle:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

...да бе ама да подържаш тия истински коли няма нищо общо с едно сивиче!То не е само да я купиш нали?Като почнеш да му сменяш гуми,обслужване,разхода на гориво и др. ще трябва пари за няколко сивика :)

Редактирано от Еди Ведър
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Civic Owner, не желая да се надхващам за това кое, колко и как. Така че моля, нека всека се радва на колата си.

Не ми разваляй удоволствието аз да се радвам на моята.

Не желая да се надхващам за това кое, колко и как. Така че моля, нека всека се радва на колата си.

 

И не ме подценявай, нищо че съм жена, наясно съм с цени и на консумативи, и на части.

 

Моята хонда си я взех обслужена, с нови гуми и без нищичко, което да има нужда от ремонт. От мен ще се иска евентуално да сменя спирачното масло. И да карам, и да й наливам предимно газ, щото нали....има си сложена уредба, няма да бръмча на бензин  :yes:

 

Колите, които си ми изброил са с доста по-скъпа поддръжка, и е неизвестно на какво щях да попадна, колко ремонти да му престоят и едни минимум 400 лв. задължителни за смяна ремъци, ролки и масла.

И сигурно обслужването им е без пари и не им се налива гориво. С вода ли вървят или са със слънчеви батерии?  :pirate:

Редактирано от skarlet71
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен! Много безаварийни километри и да и си я караш със здраве! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Девойката си купила кола, не и се е нарадвала още и веднага някой да я захапе...

 

Честито колежке, много емоции с нея. Няма да съжаляваш, убеден съм.

 

Owner, първо ми прави впечатление, че за 42 мнения си натрупал минус 10 точици. Извода го оставям за теб.

Тия " истинските " коли, дето си изброил, ... за 2 700 ли ги купуваш и тях или си пишем ей така, колкото да не...

Оставям пак на теб да сметнеш сумата от едно ходене до Германия с всичките му разходи - пише се с главна буква, да знаеш, ... обикаляне за читава кола и докарването и до състояние на движение по пътя. Плюс газта.

Може да споделиш резултата после, ако искаш де...

 

п.п. И аз чакам " нъцки ", ... опа,  снимки  де...  :punk:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимки ще има след като мине баня спортягата (май все пак колата ми е мъжка :tongue1:  - това по повод темата с имената на колите ни). Че се оказа, че на черното калта дооооста си личи, а напоследък кал по улиците в изобилие 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си караш Сивичето с здраве и акъли ще остарееш в него с усмивка  :yes: а "истинските коли" остави ги на "истинските пичуи"който купуват каска на цената на апартамент :) 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен , да си караш колата с удоволствие и винаги с усмивка и много безаварийни километри :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не мога да разбера за толкова стара кола и то сивик,как е възможно някой да даде толкова пари? Спокойно се купува истински автомобил като Ауди А8,Бмв 7-а серия или Е класа мерцедес...

За толкова стара кола, но в добро състояние цената е много добра. Изброените "истински" автомобили са от друг клас, предназначени за хора с друга ценностна система, която предполага повече задволанно мръщене, отколкото безгрижна радост от шофирането. Която и от трите германки да се вземе за подобна сума ще е поредната салма, попаднала в ръцете на фен на показността. Отделно като стане дума за първото пълно обслужване след покупката по-добре да мислиш за отърване...Това са все коли, които са проектирани така, че постоянно да си обвързан със завод-производител, докато ги притежаваш и нищо друго.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ме разбирате избирателно. Няма как 2700 лева за 17 годишна кола да е добра цена,камо ли за сивик хечбек с 1.4 моторче. Просто НЯМА как. А за факта,че е тоя 17 годишен автомобил е''обслужен'' това го оставям без коментар.В такова твърдение може да вярва човек който или не е имал повече от 2-3 коли и няма никакъв опит,или просто не го интересува,че кара развалина. Аз обслужвам колите си веднага след покупка по следния начин.С покупката се купуват 4 нови гуми,нови чистачки,дискове и накладки отпред и отзад,спирачна течност,масло скорости,масло и филтър двигател,поленов филтър,горивен филтър,въздушен филтър,ангренаж и ролки+водна помпа и антифриз,+ремък алтернатор,термостат според зависи къде е заврян и така... Аз обичам да карам автомобили а не развалини и компромиси с поддръжка не правя. А за това,че сте фанатици и за вас друго освен Хонда няма го оставям без коментар,имал съм Фолксвагени,Аудита,Опели,Пежа,Рена,Сааби,Ситроени,Волва,Роувъри,Сеати,Шкоди,Фордове,Бмв-та,Тойоти,Исузута и тн....А съм купил и препродал поне 200 автомобила... Няма смисъл да се изброява,ама факт е едно,винаги след покупката колата трябва да си се обслужи качествено,особено ако се кара сериозно и искаш да е надеждна. Има и други автомобили които са доста добри,но не са хонда. Всеки един автомобил ако го гледаш качествено си върши работата.  Да обслужена,ама ремъка е сменен преди 4 години и то без помпата,обслужена ама антифриза е на две години,обслужена ама спирачната течност е  черна станала... Обслужена ама въздушния филтър е на 15 000км... Това не е обслужена кола. Обслужена кола никой не продава. Случва се изключително рядко и говорим за автомобили до 2-3 годишна възраст! Обслужен автомобил купих само веднъж,беше 3 годишен и причината за продажбата,бе покупката на чисто нова кола от собственичката,буквално ОБСЛУЖЕН преди 2 седмици. Или просто моята представа за обслужен автомобил е различна от вашата? А какво можеше да си купи колежката за тези пари ли?

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11418573003388644&slink=8calvg

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11418142174230254&slink=8can1p

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11416138734311390&slink=8cam5v

 

Да,бенца има един калник за смяна и това е! При тези коли хем поддръжката е ЕВТИНА,не е по-скъпа от на Сивика,нито пък се чупят повече,оставяме настрани факта,че първоначалното обслужване е и по-евтино понеже и АНГРЕНАЖЕН КОМПЛЕКТ не се сменя! Като изключим волвото. Ама сега ще кажете,такъв клас кола не и трябва,нищо че се поддържа за същите пари(който поне малко разбира или е имал,ще потвърди,че е така). И ще сте прави! Да погледнем в класа на сивика...

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11419010030378347&slink=8cam8v

 

Какво имаме тук? Железен двигател,който с чип става 145 коня спокойно,и е 10 пъти по-приятен за каране от сивика,също толкова нисък разход,по-солидно направена кола,НИКАКВА ама абсолютно никаква ръжда не може да съществува тук... Има и бензинови варианти на посочените от мен в същия ценови диапазон... Поддръжката пак е супер евтина на това ауди... Но да се върнем на сивика... Има си предимства колата,надеждна е,нисък разход и тн,също както споменатите от мен,НО никаква,ама никаква пасивна безопастност,с тази консерва ако те прасне някой с 60 км в час и си труп... Ще кажете,ама тя ще бръмчи градско-да се надяваме,че е така... Колата е добра-спор няма,имам си един сивик и си го карам наред с другите ми автомобили... НО,да твърдите,че 2700 лева за 17 годишен сивик,който дори и не е нов внос а е търкалян по родните дупки кой-знае колко време... То това не е,мнение на здравомислещ човек... Не ви знам какви пари изкарвате,но без да се хваля,или нещо подобно,аз взимам по около 5500 на месец... За мен 2700 лева за такова нещо е супер висока и нереална цена,не съм толкова богат,че да купувам такива коли на такива цени... Може би колегите изказали се,че цената е добра изкарват по 15 000 на месец-даноо да е така,ама то на чужд гръб и 100 тояги са малко. Най-важното е колежката да се радва на това което има,защото това няма цена! И най-важното е човек да не повтаря грешките си! Сивика си е добра кола,но на тези години,такава модификация,да се дадат тези пари търкалян тук.... Съжалявам-бъдете реалисти!!!  Сега очаквам да ми нацъкате още минусчета и да се опитате да ме убедите,как след като е хонда то и на 30 години да е,то 2700 лева е видиш ли супер цена...  Да,автомобила сигурно си е струвал покупката и дано да не създава проблеми на собственичката но НЕ И НА ТЕЗИ ПАРИ. 

Редактирано от Civic Owner

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...