Jump to content
Ggd07

Honda Civic след Градушката

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте, от 8-9 месеца съм собственик на Honda Civic 6-та генерация '99 фейслифт.

 

Също така съм от много скоро в София и имам огромни щети от днешната градушка по автомобилът и нямам автокаско. Незнам кои сервизи са читави в околността.

 

Има ли шанс някой да ми даде съвет как мога да действам в тая ситуация защото просто незнам какво да правя вече. Предполагам нов капак/стъкло ще е най-доброто решение? Даже нямам напредстава как един бояджия може да оправи тези "кратери":

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=B157F0B3AFE181BE!14985&authkey=!ABLs1SFjL4C9VjQ&v=3&ithint=photo%2c.jpg

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=B157F0B3AFE181BE!14983&authkey=!AGcIyD8M8QjeYUA&v=3&ithint=photo%2c.jpg

 

Някой препоръчителен сервиз?

Редактирано от Ggd07

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов капак и толкоз ;) Ще ти излезне по-евтино от изчукване и боя.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малее, то направо ви е смазало.. чак тъжно ми става. Дано не се случва на никой. И успех с оправянето !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм пострадал. Чух за някъв сервиз зад хотел Плиска в който изправяли с някакъв вакуум. Не съм сигурен дали ще могат да я направят както си е в оригиналния вид. Звъннах на този от сервиза, в чужбина бил но каза, че именно това правили, изправяли тенекии без да се налага боядисване. Аз съм скептично настроен но ще му звънна понеделник. Прдполагам, че няма да е много евтино.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен и тавана е с над 200 дупки и май е за смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре изправяне с вакуум, от колкото кит но едва ли ще е ефтино, все пак си е много труд. Моя сивик също е с пукнат преден прозорец и капак и таван леш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пратете снимки след сервизирането , да  се види ефекта от тези вакууми, магнити

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изправянето без боядисване до колкото разбрах от застрахователя е 3 часа на средно голяма дупка=60лв и ако излиза повече от смяна с нов таван или панел,няма смисъл колата да влиза в този сервиз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен и тавана е с над 200 дупки и май е за смяна.

Само не ми казвай, че чисто новото CR-V e станало на решето :cry:

Колеги пожелавам ви скоро да се справите с щетите и никога вече да не се случват такива работи :cry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

,
едно от решенията . Редактирано от fenabg
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може ли инфо за сервиза  зад хотел плиска за вакумното изправяне, какво ще кажете за карбоновото фолио за тавана?????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Според вас кое е по-добре - да дадем колите си на доверене сервиз (който има каско) и там предполагам ще ги китосват до безобрази и после боя или да пробваме варианта с вакума.

 

Но да не се получи после - хем да сме били на вакум ( и да не е станало както искаме - т.е. да личи) и да трябва да ходим пак на сервиз за боя. С две думи: double work/double pay

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега преди месец купи ново ЦР-В ...

Разбрал се е да му сменят тавана и капака - режели, заварявали.... дали Бултрако ги прават читаво тези неща?!

 

 

Някой да знае къде освен в Кобра може да продават предни стъкла за Сивици?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Магнум 07 мисля беше фирмата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

координати някакви?! излиза ми фирма за хладилно обороудване в гугъл... http://magnum7.bg/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това е трудно за поправка, килограми кит и дни работа.

Все още се чудя коя опция за ремонт към каско да избера.

Моля за съвет !

http://prikachi.com/images.php?images/642/7460642v.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/660/7460660p.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/663/7460663d.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/665/7460665M.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/666/7460666J.jpg

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веси, за съжаление наистина е пострадала доста. :(

Интересно е, че най-сериозните поражения /на доста коли го забелязвам - включително и при теб/ , са точно на панела над вратите.

Не знам какво да те посъветвам, но ако аз бях на твое място, бих си сменил предния капак с нов, или втора употреба / ако намеря на по прилични пари/, за панелите над вратите и тавана - първо изкарване на вдлъбнатините колкото е възможно, след което , малко кит и боя.

Но не прибързвай с решението и не гледай да я оправяш по най-бързия начин, защото сега по сервизите е лудница и ще гледат да претупват, колкото се може повече коли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съчувствието, Емич!Гледката е неприятна.Спестих Ви огледалото.Няма да бързам с ремонт, но...Тайно се надявам за нов таван, капак, огледало...Не знам, не вярвам на доверените им сервизи ( Армеец ). Имам майстор, който ще гиоправи, но се притеснявам, дали този избор няма да повлияе върху оценката.Поръчка на детайли и т.н.Извинете ме за въпроса..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Можеш с фактура да ти ги изплатят, т.е. провери дали имаш тази опция, но мисля, че щом имаш право на доверен сервиз го имаш и това. Аз така направих последният път и отидох в мой си сервиз.

Иначе ужасна работа просто. Все си поватарям, че са просто ламарини, но като стане нещо такова и се чувствам супер тъпо :(

Редактирано от Imst

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Интересно е, че най-сериозните поражения /на доста коли го забелязвам - включително и при теб/ , са точно на панела над вратите...

Не е интересно, логично.Тази страна, сниманата, бе посока С-З. Щети има по калници и врати, но на фона на другото си мълча.Моля, колеги от София, които вече са минали през оценка с каско, да споделят.Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

0888341420 Янко

 

Човека е от Карлово и се занимава със автостъкла - днес ходих да ми сложи мойте предно и задно. Много точен пич, вярно малко е далеч, но разходката си струваше.

 

Относно сервизите, ако мен ме пита някой - не бързайте. Заведете си щетите и изчакайте да премине лудницата. Ще бъдете претупани или ще чакате много дълго време. Сложете си липсващите стъкла, щетите заведени един път, имат доста голяма давност във времето за по спокойни времена и разумни решения

 

Успех на всички пострадали

Редактирано от frisko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,някой чувал ли е за сервиз,който да ползва вакум при изправяне на тенекиите?Аз знам само две технологии:обратен чук и технологията на Пейнтфил,второто не мисля,че в нашия случай е удачно,защото се плаща на вдлъбнатина и ще излезе.......!

Ето някакъв вариант,ще падне бая играчка,но ако стане ще спести една камара пари и може да си го правим сами:http://www.youtube.com/watch?v=a9qr61C54uY&feature=related

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,някой чувал ли е за сервиз,който да ползва вакум при изправяне на тенекиите?Аз знам само две технологии:обратен чук и технологията на Пейнтфил,второто не мисля,че в нашия случай е удачно,защото се плаща на вдлъбнатина и ще излезе.......!

Ето някакъв вариант,ще падне бая играчка,но ако стане ще спести една камара пари и може да си го правим сами:http://www.youtube.com/watch?v=a9qr61C54uY&feature=related

Поръчал съм такава играчка и в събота ще е при мен. Имам две коли да изправям и ще пробвам как е и върши ли работа.

Веднага ще кача снимки и отзиви щом се заема.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Пичове,някой чувал ли е за сервиз,който да ползва вакум при изправяне на тенекиите?Аз знам само две технологии:обратен чук и технологията на Пейнтфил,второто не мисля,че в нашия случай е удачно,защото се плаща на вдлъбнатина и ще излезе.......!

Ето някакъв вариант,ще падне бая играчка,но ако стане ще спести една камара пари и може да си го правим сами:http://www.youtube.com/watch?v=a9qr61C54uY&feature=related

Поръчал съм такава играчка и в събота ще е при мен. Имам две коли да изправям и ще пробвам как е и върши ли работа.

Веднага ще кача снимки и отзиви щом се заема.

 

Сподели какъв е резултата. На клипчето изглежда работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Разбира се. Върши ли работа, всички столичани пред нас и ги почваме, че ми се реве като си гледам Жипката.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да ввърши работа, аз смятах да си купувам но се отказах ( съмнява ме лепилото да държи), това е с лепило а не с вакуум. А няма ли да е по добре, сваляне на тапицерията и избутване от долу, това мисля да пробвам. Където позвошява разбира се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Според вас кое е по-добре - да дадем колите си на доверене сервиз (който има каско) и там предполагам ще ги китосват до безобрази и после боя или да пробваме варианта с вакума.

 

Но да не се получи после - хем да сме били на вакум ( и да не е станало както искаме - т.е. да личи) и да трябва да ходим пак на сервиз за боя. С две думи: double work/double pay

 

Ами ... ето още информация по този въпрос: http://informiran24.net/informiran/%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D1%82-%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B5-%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF/

 

 

 

 

При мен и тавана е с над 200 дупки и май е за смяна.

Само не ми казвай, че чисто новото CR-V e станало на решето :cry:

Колеги пожелавам ви скоро да се справите с щетите и никога вече да не се случват такива работи :cry:

 

Ами след като тавана ще е нов се сещай за какво иде реч, без да коментирам огледала, стопове, фарове и т.н. .

 

Имам чувство че сме във война с бомбандировки - преди Силистра, после София, сега Ловеч ... а нашето ПВО спи !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвам темата, да задам въпрос свързан с приятел, пострадал от градушката / СРВ-1 ген./.

Има поражения по ламарините и счупено челно стъкло.

Днес си купи оригинално челно стъкло /втора употреба/, но няма идея къде да го монтира. По големите сервизи е наплив и едва ли ще му обърнат внимание в момента.

Ако знаете, дайте телефон или координати на някой майстор, който може да смени челното стъкло?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На мене ще ми коства 400-500лв ремонта + ново стъкло + премахване на "дупките" + боя. (Без предния капак..). Немога да си намеря преден капак за Facelift..

Препоръчаха ми "Кар Сървиз" които имат връзка с различни сервизи. Ще видим какъв ще е резултата.

 

Да не говорим че всички са надули цените в момента специално да ни е гадно още повече.. :  )))

Редактирано от Ggd07

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,ще е полезно ако някой вече си е отремонтирал градушковата кола да сподели къде я е правил,как е направена и на каква цена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвам темата, да задам въпрос свързан с приятел, пострадал от градушката / СРВ-1 ген./.

Има поражения по ламарините и счупено челно стъкло.

Днес си купи оригинално челно стъкло /втора употреба/, но няма идея къде да го монтира. По големите сервизи е наплив и едва ли ще му обърнат внимание в момента.

Ако знаете, дайте телефон или координати на някой майстор, който може да смени челното стъкло?

 Моето ми излезе 180лв с монтажа в нас. На лични ще ти дам тел. утре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обещано.

Далаверата с ''машинката'' работи учудващо добре. Никога няма да постигнете резултат като на оригинално прав детайл, но на 90 процента нещата стават. Няма поражения по лака. При първа възможност ще сложа снимки.

Според мен за 21лв. с доставката си е чудесно.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обещано.

Далаверата с ''машинката'' работи учудващо добре. Никога няма да постигнете резултат като на оригинално прав детайл, но на 90 процента нещата стават. Няма поражения по лака. При първа възможност ще сложа снимки.

Според мен за 21лв. с доставката си е чудесно.

Имаш ли в комплекта течност за разтваряне на силкиона?Ако има пише ли какъв е разтвора?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Не човек, не ти трябва. Въртиш си и като изправи детайла то само ле отлепя. Явно неможе да опъне на обратно ламарината и се предава точно когато трябва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли дал информация от къде я поръча на тази цена?

 

 

Според мен за 21лв. с доставката си е чудесно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обещано.

Далаверата с ''машинката'' работи учудващо добре. Никога няма да постигнете резултат като на оригинално прав детайл, но на 90 процента нещата стават. Няма поражения по лака. При първа възможност ще сложа снимки.

Според мен за 21лв. с доставката си е чудесно.

 

Колега,

Верно може да споделиш от къде си закупил машинката, и може да направим направо обща поръчка. Аз и предполагам доста хора от пострадалите ще ти бъдат благодарни.

 

Поздрави,

Радко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам в продавалника са напускали много такива джаджи на цени от 15 до 25 лв,имат си в комплекта и пистолет за топъл силикон.Ако му се занимава на колегата Ass.... да каже неговата каква е,защото явно работи,за мен 90% изправяне е идеално,аз после ще я боядисвам и ще се изпъне останалото с кит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е с пистолета в комплекта. Откъдето и както го намерите, можете спокойно да си поръчате.

Предупреждавам, че е играчка и отнема време. Предполагам, че на повечето от вас дупките са големи като моите, и някои от тях ще се наложи да се изправят по 2 или 3 пъти. 

Съвет: Оставяйте силикона да изсъхне поне 3 минути.

Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...