Jump to content
boqnkov

Тресе при тръгване на първа с повечко газ

Recommended Posts

Колеги от какво може да е това? Като тръгвам на първа с повечко газ цялата предница ми се тресе много. А да не говорим подам много газ и пусна съеднителя... Някой да е имал подобен проблем или да даде съвет?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай някои теми за съединител.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или тампоните на носачите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз предполагам ,че е съеденител+износен притискател и маховик.Буксува ли съеденителя колега ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не съм усетил да буксува. Тресенето не е като по чакъл например , а е много отчетливо и с голяма амплитуда на вибрацията. Да речем 3 - 4 пъти в секунда. Идеи как да разбера, кое от изброените е без да ходя на майстор, защото ще се почне едно лъгане и мажене.... ясно ви е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това тресене,ако се получава само тогава когато казваш,е мн вероятно да е от това,че превърта гумите мн леко дори подскача цялата предница и на мен ми се е случвало,но от първа на втора каот я изрежа.Ако имаш чувството,че цялата предница подскача и ще ти падне таблото,значи е от това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тресене се получава от износен съединител,но тогава се тресе цялата кола и се осеща че е от него при потегляне с повече газ и полу съединител това почти изчезва ако е от него... тресене също може да има от тампони на двигател, но ако не е тресене ами удар може да е от карета вътрешно външно, разбит деференциал и т.н.п.с. това е само когато тръгваш ли, обесни ако има някакви други работи който се получават при този симптом, когато караш на 1ва ,да преминеш от по висока на 1ва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това тресене,ако се получава само тогава когато казваш,е мн вероятно да е от това,че превърта гумите мн леко дори подскача цялата предница и на мен ми се е случвало,но от първа на втора каот я изрежа.Ако имаш чувството,че цялата предница подскача и ще ти падне таблото,значи е от това.

Именно. При този симптом според мен не всичко що е Хонда трябва да сменя съединители...

Дано е от това при колегата и да няма проблем.

boqnkov, покарай малко на сухо и в по-топло време, и на сух асвалт по същия начин:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, колеги ще пробвам и ще експериментирам утре и ще напиша. От първа го прави много, но от първа на втора не съм обърнал особено внимание. Много благодаря на всички отзовали се. А относно това че ако е от съединител при тръгване с много газ и леко отпускане на съединителя точно обратното - имам чувството, че таблото ще ми падне.

Редактирано от boqnkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно аз не съм разбрал правилно, искаш да кажеш когато дадеш газ на колата и тръгнеш рязко и гумите боксуват предницата ти се тресяла ? Ако е това.... виновни за амортисиорите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се получава така колеги... Когато тръгна с много газ цялата предница почва да подскача и таблото започва да трака много силно / сякаш някой го удря с юмрук/ :D .Също го прави и като сменя от 1ва на 2ра * отново с много газ* .Но интересното е ,че не го прави винаги.И съм забелязал ,че този проблем го имам само през лятото....

Редактирано от vi4o0o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямаш ли този проблем ,когато е мокро навън или по точно асвалта на който си избуксувал и това тресене се получава... това е единствено от амортисиори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди известно време случайно попаднах на нещо писано във тази връзка тук във форума, но нещо не ми се отдаде да го намеря точно сега. Всъщност го има не само в една тема.Днес ми се случи нещо подобно - на излизане от бензиностанция от плавно подаване на газ до към 4500об/мин рязко стъпах на педала... Получи се въпросното разтрисане, но по-скоро се дължи на вид гуми, колко е мокро, колко студена е настилката и гумите, вид окачване! но за проблем - не вярвам :D Достатъчно е навън да е +5 градуса, сухо, и всичко си е по старому. Само с изключение, че хубавото ускорение си е запазена марка на лятото :D :D Нека все пак колегата пише как е след каране на сухо, до колкото е възможно в това време :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съединител 100% имах същия проблем с Голф след смяна на съеднител,оказа се че е фалшив.Мисля че има нещо общо с пружините на диска.Но трябва да си сигурен че не е от превъртане на гуми.

Редактирано от pano

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се получава така колеги... Когато тръгна с много газ цялата предница почва да подскача и таблото започва да трака много силно / сякаш някой го удря с юмрук/ :D .Също го прави и като сменя от 1ва на 2ра * отново с много газ* .Но интересното е ,че не го прави винаги.И съм забелязал ,че този проблем го имам само през лятото....

Дам...и при мен е същото - сигурно е щото и мойта е d15b2 червена....:DИ аз съм се чудил що е така, ма още върви...съединителя е здрав, качвам я на бордюр без проблем, в байр си върви, значи не боксува...сигурно щото е много лека колата и ако има повечко грайфер гумата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Д15-ка не тресе , сигурно защото е черна :lol: .Имах преди време подобен проблем , при мен се оказа първо поизносени гуми, и второ леко счупени предни пружини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не мисля че ми е износен съединителя, защото и аз без проблем си качвам бордюри и нагорнища. Тресенето се получава леко, сякаш без да буксуват гумите, а забуксуват ли и гумите става страшното... Не знам... попрочетох нещо за НЕРАВНОМЕРНО ИЗНОСЕН СЪЕДНИТЕЛ , но все си мисля че проблема не е в съединителя. Така и едно свястно тръгване не мога да направя. Коли по 60 коня ме изяждат с парцалите. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам абсолиутно сущия проблем кат пила гуми и кат почнат леко да загряват(да захапва по добре) и почва да подскача цялата предница един приятел ми каза че е от опуснали амортисиори,даите мнения?!? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не четете ли... казах ви това идва от амортисиори.... какво точно е износено неможе да се каже защото амортисиора си е читав като го свалиш или на стенд като идеш... но когато боксуваш се тресе предницата.... дори и като слагаш от 1ва 2ра пак парви така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лукчо беше писал някъде за подскачането при отпускане на съединителя настрани :cool: , що не потърсите - няма връзка със съединителя, гуми и каквото там си мислите. :D

Редактирано от sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също се получава нещо подобно,при тромаво потегляне(един вид тръгване без газ поема без никъв проблем),при по рязко поемане и задържане тип полусъединител,независимо в коя предавка се получава лаг при който все едно си нямам поплусъединител,или другия вариант почвам да подксачам тропам и гореописаните ситуации. При мен съединителя е нов. Идеите който имам са: неравномерно износен съединител,евентуално скъсан демпфер на съединителя... няма друго кво да е. тампоните на мотора са друг тип тресене,както и какъвто и да било вид тампони по окачването. Амортесьорите са чисто нови конита със се пружините и там не виждам да има проблем. Пробвах две три ходни на приятели,при тях няма такова нещо. Явно е,че проблема идва при съединителя. Най-съм склонен да вярвам на онова обяснение дет ми даде един познат монтьор за скъсана пружина на съединителя.. Но както и да го погледна единственото куцо нещо е,че малко е кофти в градски условия.. просто иска рязко потегляне.. без опити за полусъединител независимо в какви условия,ниски или високи.. докато не пребоксува нема го сменям. А някой ден като сменя,ще пиша дали проблема се е оправил. Интересно, но при мен предавките във високи обороти влизат като в масълце.. докато на приятел японски хеч за 2-3 км ръчка три пъти изчегърта на умиране от първа(прекъсвач) към втора...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... снощи, като се мъчих да изляза с колата от един сняг т.е. поледица, имах голям проблем, защото съм с летни гуми, и то изтъркани. Трагедия... Както и да е. Като подавах леко газ, гумите буксуваха много, все едно съм във въздуха, т.е. върху двигателя и по - точно върху съединителя нямаше никакъв товар, и това тресене го правеше отново, което ме ме води на мъсълта ,че не е съеднинител.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиди на стенд да ти проветят амортисиорите, когато са заминали това нещо което отписваш се получава и предницата подскача имаш чустовто предните гуми се мърдат назад напред ,а гумите се въртят така всеедно недостигат много обороти за да се въртят вързо и оттам идва това тресенеп.с. голямо изказване казах, дано ме разбереш ... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ооо и при мен го има този проблем с тресенето и сякаш ще се разпадне таблото .получава се при подаване на повече газ и пускане рязко съединителя и се проявява най-вече при мокър асфалт.ще се наложи да си проверя амортисъорите ,но няма да е сега че съм закъсал с парите.ще следя темата с итерес .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се е случвало веднъж, мисля че беше мокро и отпуснах рязко съединителя на ниски обороти при бая подадена газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен си е от мокра настилка и гуми - не вярвам да е от съединител или амортисьори . Преди карах един котурник (пасат) дето на всяко кръстовище с много газ винаги превърташе и тресеше като за световно (...съединителя му беше чисто нов ) -това е само когато е мокро . Според мен не трябва да се шашкаш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От амортисьорите е,на 100%,ляв ми е изтекъл и като превърти лява гума започва да се разпада колата докато не пусна газта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е съединител при vw е съвсем различко возил съм се карал съм и знам. При vw е само претрисане от съединителя а хондите почват да скачат целите предници имам 3 и трите го правят това от време на време когато я настъпваш от място. Забелязъл съм също че го правят когато теренът е по неравен като грапъв асвалт и тнт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен понякога се получава както казвате все едно ще ми се откачи таблото , но при мен се оказа че е от джантите и гумите бяха много напомпани :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм за амортисьорите или счупена пружина едно от двете ако е износен съединителя той ще боксува

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де ,ако е от амортисьорите не трябва ли да тресе винаги когато тръгваш с повечко газ? Защото примерно при мен тоя проблем се появява лятото . Примерно от 10 пъти само 1 започва да тресе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен тресе така но само когато съм със зимните гуми на мокър асфалт,като сложа летните пак го прави но те са rainsport-мокри гуми и имат уникално сцепление на мокро,така че според мен си е от гумите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди известно време случайно попаднах на нещо писано във тази връзка тук във форума, но нещо не ми се отдаде да го намеря точно сега. Всъщност го има не само в една тема.Днес ми се случи нещо подобно - на излизане от бензиностанция от плавно подаване на газ до към 4500об/мин рязко стъпах на педала... Получи се въпросното разтрисане, но по-скоро се дължи на вид гуми, колко е мокро, колко студена е настилката и гумите, вид окачване! но за проблем - не вярвам ;) Достатъчно е навън да е +5 градуса, сухо, и всичко си е по старому. Само с изключение, че хубавото ускорение си е запазена марка на лятото ;);) Нека все пак колегата пише как е след каране на сухо, до колкото е възможно в това време :)

и не достатъчна мощност ако си с по широки гуми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чел отговорите на колегите, но от опит със същия проблем ти казвам: провери си гумите и джантите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм имал 3 хонди до сега... и трите го правят този номер. Последната е автоматик и пак - на сухо с много газ не тресе а ПОДСКАЧА предницата преди да захапе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от какво може да е това? Като тръгвам на първа с повечко газ цялата предница ми се тресе много. А да не говорим подам много газ и пусна съеднителя... Някой да е имал подобен проблем или да даде съвет?

колега и аз имам същия проблем.английски сивик 2000год.смених тампони на двигателя, стабилизираща щанга, накрайници и пак си тресе.не мога да си обясня защо става така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах го проблема

 

почти се реши след ремонт на едната помпа на съединителя и смяна на другата (протече).

А след няколко месеца смених и съединител - беше напълно износен. Може би при не добре работеща хидравлика на съединителя се е износил по-бързо не знам... но след като смених и съединителя, пу-пу, не се е случвал този ефект.

 

Интересен детайл - при студена кола не се получаваше. Само при загряла и лятото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цък по темата.

От прочетеното в тази тема,май найстина проблема идва от амортисьорите и омекнали тампони на двигателя!Аз също имам този проблем и явно ще трябва да влизам в бокса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...