Jump to content
Version84

Свързване на Лед дневни светлини

Recommended Posts

Здравейте,В много теми се обсъждаха дневните лед светлини със всичките им плюсове и минуси,не е много ясно дискутиран обаче монтажа и по точно ел.частта при свързването на лед фароветеНякой може ли да даде схема и кратко описание за свързване на два лед фара, които да светват при включването на габарити,да изгасват при включване на къси и да светват при натискането на бутона активиращ задният габарит за мъгла.Благодаря !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=345127&start=0 Това е препратка от vwclub, схемата е проста и е като свързване на газова уредба.Един въпрос- защо са ти при габарити и заден халоген?Правиш си ги да се пускат автоматично и да се гасят при габарите. По закон не трябва да караш на дневни и къси едновременно. Или едното или другото.Какви дневни взе и от къде и за колко пари ако не е тайна? Може и на лично да ми отговориш. Редактирано от barsi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз онзи ден монтирах тези.Плюса и минуса се свързват директно към акумулатора и светлините светват след запалване на двигателя. Сигналния го свързах за предпазителя на късатата светлина на един от фаровете, който е след релето им, понеже габарита ми е постоянно захранен и трябваше ако искам drl-a да е свързан за него да прекарвам кабел до купето, някъде след ключа. Сега след включване на късите led -овете намалят светенето си на 30%. Недостатък на модела е (ако мога да го нарека недостатък), че светват и като се включи централното. :)Много добре паснаха, тия дни ще им ударя една снимка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за схемата и отговорите.Не искам да ми светят късите + дневните,нямам намерение да причиня нещо такова на останалите по пътя.Просто се чудех как да ги ползвам евентуално и при мъгла,но да не усложнявам картинката,схемата която е посочена във VW форума изглежда изчистена.Понеже не съм много добър по електротехника имам още няколко въпроса.Какво е точното название на това реле, т.е като отида в магазина какво търся?Как да позная кабела обозначен на схемата с "+12V след запалване"?Относно фаровете.Поръчах ги от ebay.com за 10лв с безплатна доставка,това е и реалната им цена.В българските сайтове направо се уливат като искат по 100лв за същитеhttp://www.ebay.com/itm/110840919569?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649Пише,че си имат Е-сертификат и обозначение,чакам да пристигнат всеки момент и ще потвърдя.

Редактирано от Version84

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала на колега, полезно линкче. И аз си ги поръчах.Ех този е-бей... Уж съм временно безработен, а си поръчах за 30 кинта неша, които в БГ са 150 :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=345127&start=0 Това е препратка от vwclub, схемата е проста и е като свързване на газова уредба.Един въпрос- защо са ти при габарити и заден халоген?Правиш си ги да се пускат автоматично и да се гасят при габарите. По закон не трябва да караш на дневни и къси едновременно. Или едното или другото.Какви дневни взе и от къде и за колко пари ако не е тайна? Може и на лично да ми отговориш.

защо решихте че не може вечерно време да светят дневните? Вградените дневни светлини си светят с късите, най много се затъмняват при пускане на мигач... за да се вижда мигачът но това зависи предимно от позицията на дневните в фара или бронята. в закона пише че през денят си длъжен да караш с дневни или на къси... ама за вечерта не пише нищо... само за халогените пише

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Version84,може ли да ми обясниш как по-точно свърза http://www.ebay.com/itm/110840919569?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 с колата си. На дъното на кутията има обяснение да свържа червените кабели на 2те лед лампи, а черните да включа в " - " на акомолатора. Цял ден се мъча и цял ден нищо не става . Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега ! Връзването е лесно като цифровизацията  :D. Ако може да се разчита на снимките от ebay и написаните по-долу инструкции черните се връзват към минус, а червените към някой плюс в кутията с бушони. Трябва да намериш обаче плюс, който идва след контакт за да не светят нон стоп. Пробвай първо на едното LED-че с черния на минус, а червения на плюс директно на акумулатора за да видиш дали въобще работят. Ако има и трети кабел (обикновено бял) той играе ролята на прекъсвач - връзва се на габарит или къси и като се включат основните светлини наколата LED-а загасва.

Успех !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Бих искал да се допитам до разбиращите повечко от ел инсталации.Свързаха ми DRL модул на дългите, работи си перфектно, като единствения проблем е, че когато ползвам свтлинния клаксон (пресвяткване с дългите) освен дългите на 100% се активират и късите (ксенон). Днес огледах къде са закачили различните кабели но не си го обясних защо се получава така. Моля за малко support от вас.Прилагам снимки на бушоните, диаграмата за бушоните за да се ориентирате и имструкциите за инсталация на модула.Много ми е интересно и този кабел долу в дясно на бушониерата защо е боднат там, това трябва да е бушона за srs-a.Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Редактирано от xaxo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно защото са го ползвали за + след подаване на контакт и ще им служи за измерване на напрежението след запалване.

В документацията ще отговаря на СИН 0.5мм2. Проследи снопа и виж какъв цвят са удължили, но най-вероятно е това.

 

ПП. Все си мисля, че това на снимката е доста кофти монтаж. Но все пак майстори са го монтирали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и на предните ми автомобили беше с тоя кофти монтаж, но нямаше проблеми. Знам че не е качествен. Въпроса е мога ли при пресвяткване да направя така, че късите светлини да не се активират?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема ще използвам тази.

Някой има ли си на идея,защо като си монтирах лед светлини тип ангелски очи ми трептят когато работи двигателя и как може да се оправи това?

Вързани са директно на захранването на габаритите.

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колегата хахо,

 

Това което описваш е функция на модула за дневните светлини. Нарича се Easy Strobe (Улеснен светлинен клаксон), един вид екстра. Това което трябва да направиш е: Да си намериш упътването на DRL модула и да прочетеш как да го препрограмиш така, че тази функция да се деактивира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колегата хахо, Това което описваш е функция на модула за дневните светлини. Нарича се Easy Strobe (Улеснен светлинен клаксон), един вид екстра. Това което трябва да направиш е: Да си намериш упътването на DRL модула и да прочетеш как да го препрограмиш така, че тази функция да се деактивира.

Благодаря ти! Сега нямам време, но weekenda ще го разцъкам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не намерих инфо DRL модула да има easy strobe функция. И в нета не откривам, в случай че има, как би могла да се изключи. Все си мисля че е нещо от свързването, не както и да го мисля откривам нещо погрешно свързано. Нека някой по-запознат с токовете ако има да се включи. Пак уточнявам проблема - карайки си с активиран DRL (дългите светлини на 30%) когато пресвятквам от лоста освен дългите на 100% се вклчва и ксенона на късите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е RDL модула?

 

Аз на две коли имам Smart DRL и се държи точно по същия начин с фабричните настройки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Smart e, 4 се води или нещо от сорта, не ми е много комфортно това с пресвяткването.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Smart e, 4 се води или нещо от сорта, не ми е много комфортно това с пресвяткването.

http://smartdrl.com/SmartDRL6v4.pdf Аз тук го виждам това "Easy strobe". И наистина го дават заводски да е активиран. Дано ти помогне това, свиркай като го пробваш : )

Редактирано от Dragijev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е Easy strobe. Easy Strobe го описват по следния начин "при светещи дневни светлини, при издърпване на лоста на светлинния клаксон последват 2 къси и 1 дълго премигване". Тук става въпрос единствено за дългите светлини, което е ок. Това съм го имал на предходните си автомобили и работи точно по този начин.

 

Моя проблем е че издърпвайки лоста, или задържайки го дръпнат, съответно премигват или светват и късите. Разбирайте че в такова положение светят дългите на 100% заедно с късите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, "Хахо" не се шашкай това си е фабрична работа. При мен без ДРЛ модул със стоков вид при издърпване на лоста за светкавицата се активират и късите(ксенона). Също съм се удачавал защо са го направили така като не ползвам ксенона да се включва излишно само да му намаля живота. Доскоро и поздрави.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не бих го предположил, че фабрично е настроено така. Глупаво ми се вижда. И това направено от самите хора вградили и оригинален ксенон... сами си прецакват продукцията.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо до е глупаво. Нали като изгори ще си купиш нов. Пазарна икономика.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...