Jump to content
Guest Martinez

Изчезна ми парното

Recommended Posts

Guest Martinez

Колеги, Изведнъж, изчезна топлият въздух от парното. Двигателя загрява както трябва, но топъл въздух не идва. Вчера вечерта имаше днеска няма. Като цяло колата загрява малко трудно, но това го отдавам на якия студ. Двайте съвети, че в този кучи студ навън, май ще се движа с 204.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Да не ти се е счупила клапата :) Ходи при Омбре да погледне , че на Шътълите и CRX 2 генерация имат някакав такъв проблем :) А за да загрееш и ти и двигателя ти по-бързо пускай от начало да ти върти вътрешен въздух - така от собствените ти изпърения и от нагревателя ( мисля че си има и отделно нагревателче ) ще се стопли вътре купето и двигателя по-бързо ще загрее също ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

Не знам дали се е счупила, но когато премествам на топло се чува как някъде зад барчето се преместват някакви неща и звука на идващия въздух става друг.П.П Двигателя току що пое едно шише антифриз. Дали има нещо общо?

Редактирано от Martinez

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Има да :) Май не си проверявал скоро за антифриз :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

Има да ;) Май не си проверявал скоро за антифриз :P

Точно това е странното, че съм си проверявал за антифриз и си имаше. Май нещо изчезва някъде ?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

Новото е, че вече не иска и да загрява двигателя. Просто не знам вече какво става?Помагайте

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

Новото е, че вече не иска и да загрява двигателя.

Термостат?! :P;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

Еми може и така да се окаже ;)Прави каквото си иска. Ту загрява нормално, ту иска да прегрява, ту въобще не загрява :P Направо полудявам вече !И това започна да става откакто оправих един маркуч- този дето идва от радиатора към двигателя. Беше се скъсал точно при скобата и след като го изрязах и наставих започна да прави тези мизерии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Еми може и така да се окаже :PПрави каквото си иска. Ту загрява нормално, ту иска да прегрява, ту въобще не загрява ;) Направо полудявам вече !И това започна да става откакто оправих един маркуч- този дето идва от радиатора към двигателя. Беше се скъсал точно при скобата и след като го изрязах и наставих започна да прави тези мизерии.

Предполагам си обезвъзду6ил системата след смяна на маркуча?? ;) Двигатела ти не загрява или стрелката стои залепнала долу??И на мен ми бие на термостат ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

Стрелката стои залепнала долу. двигателя загрява когато си поиска. Не съм обезвъздушавал. Маркуча просто го дръпнах малко по-напред. Гълта и доста антифриз ?!?, който не изтича от никъде?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

Стрелката стои залепнала долу. двигателя загрява когато си поиска. Не съм обезвъздушавал. Маркуча просто го дръпнах малко по-напред. Гълта и доста антифриз ?!?, който не изтича от никъде?

:P Да не отива в маслото?! Колко много антифриз гълта? Недей ми говори, че ми навяваш лоши спомени с моята гарнитура ...Багай при майстор - не се ослушвай!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

Стрелката стои залепнала долу. двигателя загрява когато си поиска. Не съм обезвъздушавал. Маркуча просто го дръпнах малко по-напред. Гълта и доста антифриз ?!?, който не изтича от никъде?

:P Да не отива в маслото?! Колко много антифриз гълта? Недей ми говори, че ми навяваш лоши спомени с моята гарнитура ...Багай при майстор - не се ослушвай!
КОя гарнитура?Недей така, че лятото сменях гарнитури ;) Редактирано от Martinez

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

А най-идиотското е, че сега като се прибирах към нас всичко си беше ОК - загря си както трябва, парното си бачкаше ?!!??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Venom_ALIEN

абе пи4 има6 възду6ен балон в системата наи-вероятно според мен обезваздо6и си системата и може да се оправи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Venom_ALIEN

ако не е това събираи пари4ки за6тото няма да излезе ефтино каквото и да е друго :P пожелавам ти късмет

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

ако не е това събираи пари4ки за6тото няма да излезе ефтино каквото и да е друго :P пожелавам ти късмет

Kaк се обезвъздушава?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Venom_ALIEN

пи4 стра6ен фен съм на хонда само4е о6те нямам такава но проблема съм го 4увал при много коли.по4ти сигорен съм 4е е това но как се обезваздо6ава то4но о6те не знам питаи по големите разбира4и от форума

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Venom_ALIEN

а и във форома ве4е има ремонтна книга ако се за4ете6 трябва да го пи6е някаде .Абе според мене не6тата 6те се оправят след обе. за тва не се ппритесняваи много много :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

а и във форома ве4е има ремонтна книга ако се за4ете6 трябва да го пи6е някаде .Абе според мене не6тата 6те се оправят след обе. за тва не се ппритесняваи много много :P

Дай Боже да си прав. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dominic

Колегите са прави - или:1. Термостат2. Обезвъздушаване3. Запушване на малкия радиатор вътре в купето при вентилатораза третото между другото - ми се случи да видя 3 такива случея за 1 месец.Запушват се тръбичките, понеже има боклуци и ръжда. Сваля се радиаторчето и се промива с пароструйка или т.н.Ако обикаля накакъв боклук в системата може да засяда някъде по радиаторчето.ПРОВЕРИ СЛЕДНОТО:Ако пипнеш тръбите които влизат в радиаторчето и са горещи, обаче ти духа хладко в купето - значи радиаторчето е запушено.Лошото е, че не мога да те ориентирам къде ти е точно радиаторчето. (сравнително малко е - около 30см. дължина на 20 см. височина).Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

Утре съм при Омбре и ще видим какво ще излезне.Дано да не е нещо яко сериозно. Ама май ще е.Мерси на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest raldo

Аз имах същия проблем оня ден.Проблема се разреши като източих един литър от системата и долях с концентрат.Не ме питайте какво му е било на радиаторчето :P;) ,ама щом се оправи от концентрата,значи не е било от термостат.А интересното е ,че не ми замразваше двигателя ,а само радиаторчето за парното.П.П.Това с замразването стана,защото ми се наложи да пренощувам в Севлиево.Беше някакав кански студ и виелица,просто не можех да продължа за София.А през нощта,както разбрах на другия ден била паднала температурата до -25.Вече ще си правя охладителната течност за -40.Та провери дали не е итвоята болка подобна.Успех.

Редактирано от raldo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

Аз имах същия проблем оня ден.Проблема се разреши като източих един литър от системата и долях с концентрат.Не ме питайте какво му е било на радиаторчето :blink:;) ,ама щом се оправи от концентрата,значи не е било от термостат.А интересното е ,че не ми замразваше двигателя ,а само радиаторчето за парното.П.П.Това с замразването стана,защото ми се наложи да пренощувам в Севлиево.Беше някакав канси студ и виелица,просто не можех да продължа за София.А през нощта,както разбрах на другия ден била паднала температурата до -25.Вече ще си правя охладителната течност за -40.Та провери дали не е итвоята болка подобна.Успех.

Кажи ми от къде точно източи и направи обеьвъдушаването?Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest raldo

Ами не съм обезвъздушавал,поне не съм целял това.Може да звучи лаишки,но е така.Просто разхлабих скобата и извадих маркуча,от който излиза цикъла на охладителната течност от двигателя и влиза в радиатора(не радиатора за парното де :blink: )и източих около литър в един съд,след това сложих маркуча обратно(няма нужда да ти казвам за скобата) и налях 1 литър антифриз.Мисля,че ако сложиш малко повече не е страшно.Все пак имаш разширителен съд.P.S.Мисля,че ще е разумно да затоплиш малко антифриза преди да го сипеш.В смисъл,ако работиш при топъл(не напълно загрял) двигател да не сипваш студен антифриз и обратно да не ме псуваш после ;) .Казвам ти,че това подейства при мен,може при теб да е нещо друго,но ако пробваш това поне няма да се страхуваш,че ще прецакаш нещо.Пък е и по-евтино от какъвто и да било друг ремонт.Дано да ти помогна.Пиши после какво се оказа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

Значи, вчера вечерта откачих един от маркучите за вода, който влиза в изпарителя на АГУ-то защото той е най-високо и източих известно количество течност. След това го върнах обратно и долях отново течност. Запалих и всичко си загря както трябва - и двигател и парно и всичко.Тази сутрин обаче отново същия проблем - неще и неще. Лошото е, че така не мога да стигна и де сервиза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dobromirski

Като гледам май само сутрин ти го прави, така че преди да запалиш отвори капачката на радиатора и погледни вътре течност ли има или каша :)Ако всичко е наред направи следният тест ! Палиш, изчакваш малко да загрее и караш с мръсна газ на по-високи обороти. Слизаш и поглеждаш дали извърга антифриз от капачката или дали е олято покрай нея. Ако е така....бегай сменяй термостата и ако не се оправи....следващата стъпка е гарнитура, но за съйаление не е нито една от тези които ти си сменял май :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

Като гледам май само сутрин ти го прави, така че преди да запалиш отвори капачката на радиатора и погледни вътре течност ли има или каша :)Ако всичко е наред направи следният тест ! Палиш, изчакваш малко да загрее и караш с мръсна газ на по-високи обороти. Слизаш и поглеждаш дали извърга антифриз от капачката или дали е олято покрай нея. Ако е така....бегай сменяй термостата и ако не се оправи....следващата стъпка е гарнитура, но за съйаление не е нито една от тези които ти си сменял май :)

Не е течност а е каша!Дори и с мръсна газ на високи обороти стрелката си е залепнала за пода, но парно има.Колата вече е при Чичо Доктор (разбирай Омбре) и днеска вечерта ще разбера диагнозата, а надявам се и да си я закарам у нас :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Lusi

Ей, това че не е течност а каша не е добре, тя се опитва да замръзне. Това че нямаш парно само сутрин (когато е най-студено) показва че имаш антифриз, но за по-високи градуси от тези който бяха тази седмица. Най-вероятно някъде по системата замразва и прави "тапа". Не знам как е при този модел, но ако парното ти е на втория кръг на охлаждането е нормално да нямаш парно а колата да загрява нормално. Ако термостата не е наред и не отваря със сигурност ще прегрее, дори и на този студ ако караш в задръстване или на високи обороти и ниски скорости. Ако Това че стрелката не се отлепя от нулата може да е от датчика за температура, просто да е повреден. Тогава е вазможно и термостата да не отвори, просто защото системата си мисли, че температурата на водата е нула. И от там да идва и проблема с парното. Кажо, PLS какав е бил проблема, любопитни сме. Аз сащо скоро имах проблем с температурата, но беше еднократно и не се повтори повече. Колата загря много при температура на въздуха отвън -20 градуса и без да съм я юркала. Имаше и парно и антифриз и перката работеше, но колата загря. Прибрах се веднага и от тогава (вече една седмица почти) няма проблем. За мен още е мистерия от какво се случи.Чакам с нетърпение да разбера какво и е било на твоята кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

Явно се опитва да замръзне а може би и на места вече е успяла :)Утре ще разбера дали има някакви поражения. Да ви кажа много се притеснявам дали не се спукала глава или нещо такова.Стискайте палци да не е...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Lusi

Какво каза майстора? Не ми се вярва да е спукала глава или нещо подобно, дори не вярвам да е прегряла. Остави парното и уреда за температурата. Ако е от датчика, то просто не показва на таблото. Ако е от термостата значи, че не отваря вториа кръг, но на този студ ще ти показва постепенно вдигане на температурата, ако е от антифриза е достатъчно да отлееш малко от течноста (1-1.5 литра) и да долееш концентрат. Но вннимавай, ако е "тапа" тя запушва част от охладителната система, не вдигай много оборотите и най-добре долей антифриз (концентрат) когато колата е загряла достатачно (когато всичко по парното и температурата кояти ти показва таблото е наред). Прави си експерименти само ако си сигурен, че мотора е под 100-110 градуса. Ако се съмняваш че е повече просто я остави на специалисти, те най-добре ще ти кажат какво и е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

Ако се съмняваш че е повече просто я остави на специалисти, те най-добре ще ти кажат какво и е.

Това съм направил :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

най-добре долей антифриз (концентрат) когато колата е загряла достатачно

Колежке, не са много добре тези експерименти - охладителната система по принцип е под налягане, и ако се отвори капачката на радиатора при работещ двигател следва гейзер, и можеш да останеш без част от лицето или ръцете си!Антифриза по принцип не замръзва, а кристализира, става на люспи, но не прави блок лед - става като киша, като разбит лед в коктейл.А и дори да замръзне, не е толкова страшно, понеже не се разширява толкова, колкото чистата вода. Проблема после идва от водната помпа, като не може да завърти в този лед, и къса ремъка!Термостата по-често блокира в отворено положение (не затваря добре) и по-рядко в затворено. Пък и като блокира в затворено, колата прегрява, виждат се парата и съответно термостата се сменя. Докато не добре затварящ термостат трудно се диагностицира. Тогава дори и хладна, водата циркулира през радиатора, и двигателя много трудно загрява. И уреда си показва точно.Това също се диагностицира лесно - запалете на място колата, и изчакайте стрелката на уреда да отлепи от нулата. Тогава угасете двигателя, и пипнете радиатора. Може да е топъл единствено горният маркуч, и то до там, където влиза в радиатора. Ако и радиатора е топъл, значи термостата стои отворен.Може да усетите кога отваря термостата - тогава радиатора започва да се загрява - и да видите на уреда при каква температура е това

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Lusi

Колежке, не са много добре тези експерименти - охладителната система по принцип е под налягане, и ако се отвори капачката на радиатора при работещ двигател следва гейзер, и можеш да останеш без част от лицето или ръцете си

Не съм се изразила правилно, исках да кажа че може да долива концентрат когато течността не е замръзнала, но не и когато е съвсем вряща. И също съвета ми беше да си прави подобни експерименти само ако колата не загрява повече от колкото трябва или проблема е само в парното, но в никакъв случай ако се съмнява в нещо по-сериозно.

Антифриза по принцип не замръзва, а кристализира, става на люспи, но не прави блок лед - става като киша, като разбит лед в коктейл.А и дори да замръзне, не е толкова страшно, понеже не се разширява толкова, колкото чистата вода. Проблема после идва от водната помпа, като не може да завърти в този лед, и къса ремъка!

И тук май не сам си написала мислите правилно :wub: Антифриза не замръзва и това е основната причина да се намира в охладителната система. Но ако там има повече вода от колкото трябва тогава найстина може да се получи тапа. Тогава проблема не е че може да се спука нещо, а че течността не се движи и не си върши работата (да охлажда). Виждала съм прегрял мотор точно по тази причина. Но май в случая не е това. Скоро ще реазберем каква е била причината. Извинявам се за лошо написаното мнение, следващия път ще внимавам повече:hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Извинявам се за лошо написаното мнение, следващия път ще внимавам повече:hondarulez:

Няма проблем, пак заповядай :wub:То и аз не четох много внимателно, за което се извинявам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

хаха :hondarulez::wub::( ам нямам думимога само да ви се радвам :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

Развръзка (благополучна):Оказа се, че двигателя беше замръзнал. Причината най-вероятно е лош антифриз (освен ниските температури). Слава на Бога нямаше сериозни поражения освен издухан термостат ;). Сега всичко работи на 6 благодарение на Омбре и Боги ;)Благодаря на всички, които се опитаха да помогнат, както и на тези които го направиха ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Lusi

Радвам се че всичко е ОК. Дано още дълго да си караш колата без никакви проблеми (дори и такива)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще повдигна темата, нищо че е дърта, ще е актуална винаги :)

 

На колата от подписа ми (англ6ген.) сутринта не подкарах парното. Запали при -15С и докато оставя малката на яслата стрелката си отиде на мястото, но парно не се появи. Поиграх си с ръчките но уви. Докато оставя жената нна работа гледам че мотора загрява, а парното си духа студено... :(

Спрях и вдигнах капака - радиатра загрел, че и капачката пуснала водица. Пипам термостата - пари. Пипам маркучите за парното - няма никой. Та явно е запушено от ххх, и тяма топло в него.

И сега въпроса ми е дали да пробвам го ОТПУша като ливна малко гореща вода през решетката зад капака?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога последно си сменял водна помпа? Отвори радиатора и виж дали и колко антифриз ще поеме.

Наблюдавай си стриктно температурата, защото ако има теч от помпата, който се забелязва трудно по обясними причини, в един момент температурата ще скочи бая рязко. Липсата на парно е стандартна в такива случаи - въздухът в системата не топли, но и не охлажда!

 

Пожелавам бързо отстраняване на проблема, че времето не лъже с температурите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога последно си сменял водна помпа? Отвори радиатора и виж дали и колко антифриз ще поеме.

Наблюдавай си стриктно температурата, защото ако има теч от помпата, който се забелязва трудно по обясними причини, в един момент температурата ще скочи бая рязко. Липсата на парно е стандартна в такива случаи - въздухът в системата не топли, но и не охлажда!

 

Пожелавам бързо отстраняване на проблема, че времето не лъже с температурите!

помпа не съм сменял, не е губила мн течност досега. оставих я днес на слънце и се върнах с шише концентрат. не пое много, но то и кръга още не е отворил.

приятно ме изненада че взе да духа топло след като я подкарах пак. температурата по датчик си е нормална и не е скачала нагоре, но не съм я много карал засега. предполагам тр загрее добре да отвори кръга с охл.радиатор и видим дали се обезвъздушава и дали навсякъде върви водата нормално..

 

ще пиша пак..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...