Jump to content
ceco_accord

Акорд 7 -профилактика външно каре

Recommended Posts

При смяна на гумите видях омасляване на лявата полуоска. Маншонът бе здрав, но вътрешната скоба - хлабава. Не знам колко време е било така, но реших, че не е на добре (бях преглеждал колата след големите снегове). При пролетния оглед открихме и луфт в долните предни шарнири, та реших интервенцията да е едновременна. Карето бе свалено, измито, смазано и монтирано обратно. Смазката бе чиста от мех. примеси, но за влага не знам. Следите от експлоатацията са доста по-видими, отколкото всъщност са - виждал съм и доста по-вкопани пътечки. Не знам дали е оригиналното, надписи не видях, с изключение на щамповано в дъното на чашата 49. Маншонът със сигурност не е оригиналният, съдейки по формата му.

Като превенция мога да споделя, че Хондите ми никога не са стояли паркирани с извит волан и че относително редовно проверявам маншоните и скобите им. Предните 2 още са с оригиналните си карета, а последната, комай вече не е :).

post-1741-0-16008900-1491827887_thumb.gif

post-1741-0-13012800-1491827908_thumb.gif

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това каре скоро ще почне да трака! Колега, каре не се мие, нито разглобява. Така всяка съчма си е направила леглото с различно износване. Казвам го от личен опит и този на майсторчета. :)

 

Изпратено от моят SM-G388F с помощта на Tapatalk

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не познаеш, че иначе "вместо да изпиша вежди, ще съм си избол очите". Съчмите бяха идеални, но минималните вкопавания имаха разлика във формата на петната. Не знам дали тук са знаели за това, но ако се разтрака ще пиша. Ако малцината знаещи споделяха, нямаше да има мнозина патещи.

Редактирано от ceco_accord
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да си изключение. :)

 

Изпратено от моят SM-G388F с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата от година и нещо вече не е моя, но карето още си е на нея - 56 месеца след случката. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...