Jump to content
Stefan Milev

Странен звук в H22A2 на prelude 4 генерация

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

имам един въпрос относно един prelude с двигател H22A2. Приятели искат да си купят въпросния автомобил със не малко забележки, но най-вече странния звук на двигателя. На мен ми пратиха едно видео със това, което се чува. Добре е като си го пуснете със малко по-силен звук, че иначе трудно се чува проблема. Най-вече на празен ход се чува.

Аз след като го чух не знам какво да мисля и за това бих искал повече хора да го чуят и да дадат мнение за звука.

Колата е обявена за 1100 евро. Освен двигателя предното и задно стъкло са за смяна, фарове за полиране и тем подобни, но това са лесно решимите проблеми. Купето като цяло по думите на приятелите ми е в много добро състояние а пробега е 145 000 км., което не е вярно най-вероятно.

 

Слагам видеото тук и се надявам да чуя повече мнения за да се вземе решение. 

 

 

 

Мерси на отзовалите се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На задрало бутало прилича, начална фаза.

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чувам по-скоро виещ аксиален лагер или лагер по кутията... ако става въпрос за този шум де...(може и някоя ролка по ремъците да е, но понеже снимащия е застанал до кутията).  Двигателя си работи равномерно на празен ход...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом цената е толкова ниска, то е ясно че има и проблем. На всичкото отгоре проблемът се чува...но само може да гадаем какъв е. Така или иначе ако вземе колата, и отвори мотора...кажи му да си приготви още поне 500 евро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На задрало бутало прилича, начална фаза.

 Начална фаза на глупости ! 

Стефчо  бе я нека сложат фил. кутия и тогава да снимат и кат я помпат така нищо няма се чуе . Има едно ''щракане'' според мен ако съм слушал добре , но бих се насочил в тиквата аз.

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тиквата друг път...

Усили си звука!!!  :music:

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми я обясни тогава на всички какви са симптомите на задрало бутало?Че и на мен ми е интересно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Тракането е най отчетливо при работа на двигателя на празен ход. При вдигане на оборотите се засилва честотата на тракането и след 2500оборота изчезва. Когато е загрял двигателя до работна температура почти изчезва, но не нацяло."....

 

Колеги гадаенето приключи. След операцията ми прималя Публикувано изображение . Надрани 1 и 3 цилиндър, като на двете бутала полите все едно със шкурка са търкани Публикувано изображение ."

 

П.П. Всеки чува нещо различно и не пише, не смее или не разбира... Кога ще се разбере какво му е на мотора, ако не се купи и отвори? ...Никога!

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Какво за началната фаза s.s.d.d? :) От кога цитатите се превърнаха във конкретен отговор, чиста монета за даден проблем по слух? Могат да са няколко неща, не повече /супер отговор по слух/.

Към Stefan - ако държите на екземпляра толкова много вземете го. Сваляте още от цената, като изтъквате защо, защото има за какво! ще има разходи докато колата стане надеждна да се кара. По - евтина кола няма защо да е по-евтина, освен ако няма защо! Ако купувача не си предвижда разходи по отваряне на мотор да се насочи към друга кола. Бройките все пак не са като на NSX, намират се варианти.

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах точно въпроса?!?

От кога скапаните цитати не са отговор?!?

Тая тема е отдавна за коша.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Съвсем добронамерено ти съобщавам, че цитатите по разни форуми не могат да се приемат като матрица за диагностика на даден проблем, само чрез аудио/видео фаил. Някакъв ориентир е, но нищо окончателно.

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...