Jump to content
tanas4o_

Прахоуловители за задни амортисьори

Recommended Posts

Здравейте,

 

може би отварянето на нова тема не е правилната идея, но има ли някой сред нас на които са му се чупели прахо-уловители (Dust cover) ( ех, че завъртяно звучи) на задните амортисьори?  Става въпрос за позиция 13 на схемата по-долу. Вижда се и на снимката, че са стоели изкривени и са опирали (търкали) в амортисьора.... За мен има само едно обяснение за това им положение и то е разкрачена задница.......  Как се лекува това е споменато в друга тема, подложки, тампони и т.н.

Много странно. Задницата беше разкрачена миналата година (десния прахоуловител опираше в амортисьора, скърцаше и после се счупи естествено. В един сервиз го смениха с оригинален и подмениха тампоните (позиция 12 според мен на чертежа) с по-високи такива. Гумите се прибраха чувствително в горната си част, задницата се изправи, новия прахо-уловител пак не стоеше добре (леко изкривен) но не опираше никъде. И така една година. И сега левия счупен, а десния - след дъжд особено, скърца като за световно и ме изнервя максимално.

 

Обобщено, дали разкрачената задница е причина за чупенето на тия пластмаси???

 

post-16000-0-79868800-1501701376_thumb.jpg

 

 

post-16000-0-59612200-1501702534_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Довечера ще погледна...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабричен дефект.Теоретично би трябвало всичко да е наред.НО

Пружината ляга върху гумен маншон,който няма заготовка за края на пружината.За 100к км си е направил място,но края на пружината е доста остър и натиска пластмасовото легло на маншона само в една точка.Като резултат маншона -също пластмасов се изкорубва и почва да трие в етикета на амортисьора.

Решението не съм го измислил още,но единия маншон беше спукан,а втория си го счупих собственоръчно,докато сглобявах пружината.Самата пластмаса се е опекла и е станала крехка.Отделно долната подложка на пружината 19 беше износена-там където се събира кал и пясък на първата долна витка. Цената в Бултрако е умопомрачаваща и реших временно проблема с 2 слоя термошлауха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сърдечно благодаря за усилията и разяснението. Понеже при мен се забелязва корозия по амортисьорите и пружините са омекнали, най-вероятно ще се сменят и двете, но не съм се решил дали да взема цял комплект оригинални, както е на чертежа по-горе срещу 450 лв за страна, или ще са само пружини заедно с тампоните.... Трябва още инфо... Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АМортисьорите би трябвало да са ти здрави.Газови са и ще познаеш веднага, като ги разкопчееш. Амортисоьора....телена четка, ъглошлайф с шурка, ръздопреобразувател Вюрд, 2 ръце боя-като

нови.

На долната витка термошлауха 16мм .Режат се парченца по 30 мм и се оформят като трапец.Иначе не може да се наниже термошлаухата. След това втори ред с термошлауха 20 мм, пак по същия метод на монтаж,като се застъпва долния ред през 15 мм.Нагряване с пистолет или сушоар.Термошлауха -по един метър от модел стига точно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема: 

Когато взех колата, един от малкото и кусури бяха скъсани прахоуловители отпред. Смених ги комплект около 50 лв. (разбира се не оригинални, но и оригиналните очевидно бяха скъсани доста бързо). Сега гледам че пак са скъсани - след около 9-10 месеца и 18 000 км по късно. Имате ли този проблем? Оригиналните са около 200 лв компелкта, но очевидно и те се късат бързо. Като цяло дори скъсани, амортесьора не се вижда, защото си стоят сгънати. Вижда се само ако на ръка ги дръпна или вдигна колата на крик и колелото увисне. Притеснявам се да не влиза мръсотия и да се скапе амортесьора. Обръщали ли сте внимание дали и вашите се късат бързо? Ако знаете откъде да си взема такива които издържат дълго?  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато събирах мнения преди да купя моето ЦРВ това го дадоха като основен проблем. И то не толкова като проблем, а като консуматив, който се сменя по спомен на около 30 000км. Аз смених моите при първоначалното обслужване /преди около 33 000км/ и от тогава не съм ги гледал. След месец- два ще сменям тампони и ще ги видят и тях. Предполагам, че ще са за смяна. До колкото са ми казвали каквито и да се сложат ефекта ще е един и същ, поради което ще слагам по- евтини.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз скоро се сдобих с моето ЦРВ и първото, което смених заедно с накладките бяха предните прахоуловители, защото старите почти ги нямаше, бяха станали на отделни пръстени,  а от едната страна в противоударния тампон се бяха натъпкали доста парчета гума от прахоуловителите, че едва ги извадихме. Сложих евтини - двата за 50 лв.,ще видим колко ще изкарат.

Редактирано от a.aleksandrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, да повдигна темата и аз.

При мен проблема също е в предните прахоуловители, смених ги преди година и половина и след скромните 20000 км., вече са на рингчета. Въпроса е дали само сме чували че оригиналните се късат бързо или наистина е така. Защото в противен случай със слагането на зимни гуми, ще трябва и подмяна на тези прахоуловители. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за статистиката - предни прахоуловители - сменени веднъж за почти 10 години и 170к км. Сложих някакви алтернативни, не оригиналните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях,че и моите предни прахоулавители са скъсани. Това са едни гумички продълговати като хармоника, които покриват амортисьора нали? :) Бихте ли дали съвет от къде се купуват , нужно ли е да са оригиналните,приблизителна цена  и смяната им спешна ли е. Планувал съм смяна на консумативи другия месец. Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са само напукани е желателно, но ако са скъсани, с дупка е задължително да се сменят.

Влиза прах и вода, поврежда стеблото, и семеринга на амортисьора, и започва да тече.

Нямам идея, откъде да ги купиш в България. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.autopower.bg/прашник-амортисьор-febest-hshb-refl-is29502777.html    Това дали ще стане ?

Редактирано от Искрен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще стане, гледай задължително да има захващането за пружината, че има универсални без това и е кофти. Както изглежда този на снимката.

Оригиналните са 90-100 лв бройката. Аз съм с такива. Трябва да са по-добри. Ти си прецени. От половин година ги карам, не мога да кажа колко ще изкарат.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като ми смени прахоуловителите Слави ме посъветва, да предупреждавам като се мие колата да не пръскат с пароструйката към маншона. Аз започнах да я мия на четки, резултата е че в момента (след почти две години от смяната им) изглеждат като нови.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

като тотален новак, може ли да попитам, изисква ли много работа смяната на тези така наречени "прашници"! В смисъл, ако няма друг проблем по ходовата част, заслужава ли си само заради тях разглобяването!....смятам да откарам колата за смяна на горивен филтър и масло на скоростна кутия, та дали да го съчетая и със смяна на прахоуловители!......мисля да ползвам услугите на ЮбиКо.

 

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на прахоуловителите е като смяната на амове, минава се през същата процедура. 

Ако са скъсани, ще влиза прах и мръсотия и амортисьора ще си замине по-бързо, но пък ако си с оригиналните, надали има остава още много живот, така че най-добре сменяй всичко. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, Krasimir St. написа:

Здравейте,

като тотален новак, може ли да попитам, изисква ли много работа смяната на тези така наречени "прашници"! В смисъл, ако няма друг проблем по ходовата част, заслужава ли си само заради тях разглобяването!....смятам да откарам колата за смяна на горивен филтър и масло на скоростна кутия, та дали да го съчетая и със смяна на прахоуловители!......мисля да ползвам услугите на ЮбиКо.

 

Благодаря предварително!

Еми работа си е , но в Юбико ще ги сменят бързо и безпроблемно, защото си разбират, имат условия и инструменти.

Е ще трябва да ги питаш  и колко ще ти вземат, но ако амовете са ти здрави, им смени само предпазните маншони  и не се занимавай с глупости.

Също помисли, дали от тях ще взимаш тези прашници (където цената ще е доста по-висока) , или ти ще им ги занесеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

благодаря за отговорите Ви!

питах днес кое колко ще струва и:

смяна масло скоростна кутия (автоматик) - 230
прашници - 118x4 оригинални ; (40х4 не оригинални)
бензинов(горивен) филтър - 280

....."лекинко" ми идва нанагоре, но ще го преспя и утре май ще се обадя на човека да поръча частите!

ПП: до колко знам ЮбиКо работят само със собствени части!(от тях се печели, но не ги упреквам...)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И 4-те ли са птецакани - обикновено се скапват предните, така че виж. 

И какъв е тоя скъп бензинов филтър? 

И това до колкото се подразбира, са цените на частите само май. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

118лв. за една гофрирана пластмаса,която доказано сдава багажа бързо.Луда работа.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен оригиналните с поръчка от Англия са около 30-тина лири. Говоря за предните. За задните има комплект на Фебест и цената беше добра.  Аз карам с такива отзад вече 3 години. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Слави ми смениха предните прахоуловители за около 140-150лв.  /всичко с работата/ за един предиобяд беше готова, още не са мръднали - вече 2 год. Но си мия колата на четки или предупреждавам като я мият да не насочват пароструйката към маншончетата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Quote

И това до колкото се подразбира, са цените на частите само май. 

Да, това са цени за частите......благодаря за съвета, ще погледна дали и 4-те са за смяна.....

Quote

118лв. за една гофрирана пластмаса,която доказано сдава багажа бързо.Луда работа.

Напълно съм съгласен, ама явно без тях не може! :(

Quote

Но си мия колата на четки или предупреждавам като я мият да не насочват пароструйката към маншончетата.

Благодаря за съвета, ще го имам в предвид!

Quote

При Слави.......

Може ли да попитам това колега от форума ли е, сервиз или...... !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Krasimir St. написа:

Може ли да попитам това колега от форума ли е, сервиз или...... !

 

Сервиз в Овча купел. 

В темата има контакти. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 12/19/2020 at 2:36 PM, niksi said:

 

Сервиз в Овча купел. 

В темата има контакти. 

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой има нужда от смяна може да я извърша с негови или закупени от мен части :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...