Jump to content
mom4i74

Суап на H22A7 от Акорд Type R на Прелюд сьс H22A5

Recommended Posts

Здравей колеги:) Искам да слагам H22A7 на местото на H22A5 в коша на Прелюд 5 серия. Вьпросите са ми има ли разлика в окабеляването? Акорд Type R има ли ELD контрол ?Буксите на компютрите еднакви ли са ? Прелюда е ОБд А2 или Б2 ....непомня точноВ общи линии това ме интересува ?Двигателя от Акорда го взимам сьс компютьра ,имобилайзера ,ключа . Ако се сетите за някакви различия кажете .Благодаря на всички отзовали се !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

До тука разбрах че Прелюда ми е с ОБД2А а Акорда е с ОБД2Б и ще трябва преходник.Акорда има кнок сензор за разлика от Прелюда и ще трябват 3 допьлнителни кабела да се пуснат. Акорда няма и IAB клапите в смукателния колектор.Ако има още неща казвайте.

Редактирано от mom4i74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми направиха цялата инсталация наново от ОБД1 към ОБД2а, без преходник със презапояване на кабелите и слагане ориналната букса към новия комп.На Симеоновско шосе се намира сервиза.Целия процес на новия мотор в коша,+ кутия и пълно севрвизиране-ремъци, водна помпа,ролки,външни семеринги на кутията , свещи, реглаж клапани, нов антифриз+ преправяна на инсталациатаза 3 дни. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко пари излезна това удоволствие ако не е тайна за да имам представа ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

~850, цена за мен.Струват си до стотинка :)/>/> и съединител въртяхме,от една кутия на друга.частите бяха от менПри теб изходящия колектор от аccord-a може и да опира в гредата долу

Редактирано от Staykov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колектора няма да ми опре но двуцевката ще я преправям или ще си направя нова от нерьждавейка. И трьбите назад трябва да ги сменя сьс вьтрешен диаметьр 60 мм. Неприятеното е че бях предвидил и купил мека врьзка нерьждавейка ,трьби и колена на 57 мм а с тоя двигател вече няма да са ефективниПубликувано изображение Ще трябва на ново да взимам мека врьзка трьби и колена с диаметьр вьтрешно 60мм вьншно 63мм.

 

Твойте трьби колега Стайков бяха 60 вьншно до колкото помня .

 

Това са неща които не ме плашат. Единствено за ел инсталацията малко ми е притеснено защото нямам схемата на Акорда още.

Редактирано от mom4i74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой колега дали няма схемите от Акорд тайп R?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A ако някой каже и модела на компа ще сьм много благодаренн.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря колега Стайков !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко схемиpost-1924-0-59402300-1372008926.jpgpost-1924-0-24056400-1372008908.jpgpost-1924-0-47818800-1372008962.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Най-добре, дай 50 лева, за да не стават грешки, ще ти трябва и за по-късно....http://www.ebay.co.uk/itm/380658855285?ssPageName=STRK:MEBOFFX:IT&_trksid=p3984.m1432.l2649сега съм му предложил 10 пунда, може и да се навие....This seller is currently away until 07 Jul, 2013. If you make a purchase, there may be a delay in processing your order.

Редактирано от Staykov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mom4i имам manual за Accord Type R така че ако почерпиш едно "3 в 1" ще ти го запиша на диск и ще ти го приложа към двигателя Публикувано изображение

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маняк , ще почерпя не само 3в1 :) Дали можеш да ми го пратиш по скайп че докато сьм в камиона да не скучая а да го разуучавам и видя всички разлики за да ми е по лесно при суапа :) Немога да ти пращам лични и за това ти пиша тука. Скайпа ми е mom4ilski_bgМного благодаря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...