Jump to content
Rensyn_baby

Honda Jazz с газов инжекцион

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Много се извинявам , ако доблирам някоя от темите, но не успях да намеря във форума нещо подобно на моя проблем. От близо година съм горда собственичка на Honda Jazz 1.2. газов инжекцион(марка eMeR) ,внесена от Италия. Обслужена бе напълно заедно с диагностика на газовата. След няколко месеца започна да прехълцва на газ, светна чек лампата- грешката , която отчете беше "бедна горивна смес".Бяха нагорели две от бобините, които се смениха естествено. Проблема продължи.Ходих на диагностика  за газовата уредба в Стара Загора , Хасково и в Пловдив в сервиза на Хонда. В Хонда-сервиза направиха диагностика на колата без газовата като казаха ,че работи безупречно. В крайна сметка се наложи  да сменя за 2-ри път свещите, като за кратко време проблема изчезна , до преди 3-4 дни. Пак започна да прехълцва, този път обаче не само на газ, но и на бензин. Бобините се свалиха и се почистиха , нямаше нагорели.В Стара Загора смениха поне 5 софтуера за диагностика на  тази газова уредба и нито един не тръгна. Незнам вече какво да правя и къде да я закарам да я погледнат. Никой не ми казва от какво може да е проблема-от самата кола или от газовата. Моля за помощ!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е като се кара на газ.Един съвет премахнете газовата и си оправете колата.

  • Нагоре 4
  • Надолу 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не е точно така , има си коли които си варвят на газ с години и нямат проблеми . И моя сивик откакто е на газ веднъж съм сменял свещи и като цяло не е същия както преди , но олекна на джоба което е и идеята. След като е изписало бедна смес , пробваха ли да я повишат .На някои места така я настройват бедна за да дава нисък разход ,което обаче се отразява на свещи и т.н.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, газовата с-ма има в повечето случаи два филтър които трябва да се сменят на определ пробег. Също така самите инжектори не са вечни, а щом колата е внесена с газ се предполага че доста е покарана. Възможно е проблема да е иммено от инжекторите. Продължавай да търсиш газаджия който да я закачи и да погледне как са дюзите. Според мен е възможно колата да трупа грешни от газовата с-м, след което да бърка  работата и на бензин.Не е лошо да се регулират и клапаните. Това което пиша са разсъждения на Неспециалист. !!!

 

Съвета ми е да намериш читав диагностик.....твърдения от рода на махни газовата и няма да имаш проблем са мека казано несериозни...

 

Поздрави

Редактирано от Mad`Head
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Други джазки на газ във Форума ? Интересува ме за мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с ZAVOILI и при мен светва чека с грешка - бедна смес , тъста ми е с BRC и при него светва но по рядко 

 

колата на газ си върви идеално  градско гори около 8 зимата и 7,5 лятото  извънградско 6 -6,5 със скорост около 100 км , при по висока се покачва разхода 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е като се кара на газ.Един съвет премахнете газовата и си оправете колата.

Някакво обяснение за това мнение или работим в Лукойл?.При правилен монтаж и правилна настройка чека не светва.За всичко останало е виновен инсталатора.Хващайте го за ушите да си оправя бакиите.Имам 4 Хонди  на газ и чека ми светва само ако скъсам ремък/верига ....

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 
Невъзможен монтаж,но перфектен къс газов път.
 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме засилиш към Русе да си газифицирам джазката, май ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Носи си работни дрехи,че при мен клиента участва в монтажа :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Markony,това е много крайно изпълнение,да вземеш да я махаш тая газова уредба,както каза колега по-горе! :yes:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги има приятел който си кара джаза с обикновена газова инжекция на Ланди Ренцо Омегас така е взе внос до момента при всякакви натоварвания никакво светкане на чека  и сипва газ от където му падне така че чека говори много за инсталатора колко се е постарал 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги, сдобих се с Jazz 1.4-2009 и много бих искал да попадна на читава газова инсталация. Дали можете да ме посъветвате къде мога да намеря сервиз за това в София.

За да не ми се налага да пускам подобни теми и аз след време. :)

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е па ей го човекът Ivo Lenkov в София.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги дайте някой майстот в София, който може да закачи въпросният софт. ЕМЕР и да оправи инжекцион със сходен проблем. Благодаря предварително !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

София като гредам е греда. 
http://autogasbulgaria.com/index.php?route=information/contact 

http://www.autogasmarket.com/contacts

Това е на първо четене . Обаждаш се и питаш, но това е някаква световно неизвестна за нашите ширини марка като гледам. 

Варианта, за който се сещам е да се сложи нов инжекцион. Фобос, примерно, като трябва вече монтажника да види и прецени дали само компа да се смени или и рейка и изпарител и ключе... Цена- както се разберете и установите, но при 800лв цена на цяла газ не вярвам да е много. 

Все пак съм само потребител и нека се изкажат и компетнтните лица. Аз бих изхвърлил тоя ГИ, да не кажа, че изобщо не бих си внесъл или купил кола с газ, но станалото- станало и трябва да се намери изход на ситуацията. 

Редактирано от barsi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук :Да съживим поредния мъртвец

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги, смятам да монтирам газов инжекцион на моя Джаз. И аз, както всички предполагам, започна чуденото къде да стане това. Раззвънях няколко телефона на сервизи в страната и стигнах до извода, че Хондите са по-капризни от другите коли. Намерих един сервиз в Ст.Загора и там момчето ми обясни, на пръв поглед доста начетен беше, че ако сложа нисък клас газова, след 30 000км потъвали клапаните, защото били алумини ли, нещо си.. С две думи, газта ги изяжда, трябвало по-скъпи инжектори или нещо от сорта. Та идеята ми е, ако има някои запознат по темата, ще съм му благодарен, ако сподели.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети мнението над твоето. Ако всичко е настроено/направено както трябва, нищо няма да потъва.

Редактирано от vesivanova
Предходното мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз съм с Jazz 2005 1.3 83кс, с ел. жило, сложих газов инжекцион на брц в Пловдивското БРЦ, в жк Тракия, за 1450лв. Колата върви перфектно, сервиза беше перфектен. В цената влиза монтаж на бутилката на мястото на бандажната гума, зареждане на газ от мястото за бензина, омасляване на клапаните и най-здравите инжектори. Събраха ми 40л бутилка с работен обем 32л и ми я уплътниха с фибран от долу, и багажника е все едно цял, без някъде нещо да надига. За джазаджиите от Пловдив го препоръчвам БРЦ сервиза за газ. Това е от мен!

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Ако всичко е настроено/направено както трябва нищо няма да потъва.

 

Да прочетох я, мисълта ми е трябва ли задължително да се монтирва тази система за омасляване на клапаните, там кадето ще монтирам аз, във вторник, ми казва момчето, че не е необходимо. Инжекторите, които ще ми слага са някави, предпазвали от потъване на клапаните. Звъннах на друго място да питам за таз система за омасляването на клапаните, казаха ми че за джаза трябва да се монтира. Звъня на друго място, пак ми казват, че може без нея. Объркан съм, дайте мнения за системата за омасляване, някои които е на ясно по темата! Благодаря. Редактирано от vesivanova
Поне 20 грешки; по-лесно се оправят, отколкото повдигат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо задължително. Всичко е по желание. Из форума преобладава мнението, че тази с-ма е излишна и не ефективна. Пак казвам, при добра настройка би следвало да нямаш проблеми. За инжектори, които да предпазват клапани не съм чувал. Гледай да е висок клас ГИ, при възможност с ОБД, кадърно монтиран и това е. Важно е колата да е напълно изправна на бензин, за да се получат нещата и на газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам мнение за LPG Tech. Сега гледам, че заливат пазара. Минус е, че няма ОБД. Полска с-ма, нисък клас. Дано позволява фини настройки. Имай предвид, че след монтажа не е нормално по таблото да светят чек лампи, каквото и да ти разправят. И моля пиши на кирилица, че така е много зор четенето. Все едно да пишеш по стената с ла*на - чете се ама е грозно. Успех с монтажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да споделя за монтажа на моя акорд 7 2,4.

Доверих се на сервиза ланди ренцо в Пловдив, сложих най-високия клас ГИ, с ОБД и ми беше обяснено, че по принцип ГИ е настроен след 4000-5000 оборота да впръсква малко бензин, за да предпазва клапаните, но освен това по мое желание ми монтираха и тази система за мазане на клапаните. По принцип съм много доволен от монтажа, работят много чисто и се стараят да скрият система колкото е възможно. С изключение на един проблем, който имах и няколко пъти посещавах сервиза, но момчето което ми монтира ГИ е много отзивчиво и се стараеше да реши проблема възможно най-бързо.

Единствената ми забележка е, че смених здрави бобини, по тяхна препоръка, а не излезна проблема в тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам мнение за LPG Tech. Сега гледам, че заливат пазара. Минус е, че няма ОБД. Полска с-ма нисък клас. Дано позволява фини настройки. ....

Не бих казал, че е нисък клас, да без обд е, била много прецизна ми казва момчето, нямало да имам никви проглеми. Пък за писането наистина е като лайно, ама като съм свикнал и сега ми дава отражение, като пиша на кирилица, хаха. Ще споделя мнение, след като го монтирам и покарам малко. Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не бих си купил кола нов внос на газ!!! Като се има предвид разхода на джаза и цената на качествен газов инжекцион + рисковете при монтажа, предпочитам да карам на бензин. Между другото, доста от хондите, внесени от Италия, с газова след време започват да дават дефекти. Вероятно е заради качеството на газта, което не ме учудва. После проблеми с настройката и най-вече липсата на коректен софтуер. Също така е ясно, че за да е газифицирана такава икономична кола е покарана мноооооого километри. Та относно газа и нафтата, хммм........айде няма нужда!!! Не упреквам по никакъв начин хората, избрали да ползват синьото гориво. Всеки сам си прави сметката естествено. Моята кола харчи 8-10 градско бензин (не е джаз) и това не ме притеснява ни най-малко.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейге.Незнам дали е за тази тема, но някой може ли да ми препоръча добър сервиз за инсталиране на газов инжекцион за Хонда джаз

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашко търсиш - сервиз Дина 13.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сервиз къде се намира в Монтана ли?

 

На 24.08.2015 г. at 23:41, drumhead написа:

Привет колеги, сдобих се с Jazz 1.4-2009 и много бих искал да попадна на читава газова инсталация. Дали можете да ме посъветвате къде мога да намеря сервиз за това в София.

За да не ми се налага да пускам подобни теми и аз след време. :)

Благодаря предварително!

Здравейте. Бихте ли ми казали евентуално в кой сервиз сте си монтирали газова уредба на хондата и доволни ли сте

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, s.s.d.d. написа:

Сашко търсиш - сервиз Дина 13.

Този сервиз къде се намира в Монтана ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой дали знае добър сервиз за хонда джаз загазови уредби но в София? Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 27.03.2020 г. at 18:39, s.s.d.d. написа:

Сашко търсиш - сервиз Дина 13.

Малко стара тема, но сега попадам на нея.

Подкрепям с две ръце! Ако го бяхме намерили по-рано нямаше да берем ядовете дето берем все още с ГИ монтирана при " единствения, най-добрия във Враца" ( Елена Газ - при СБА). Прословутия "Кебапчето" в Монтана също вече може пасти да яде пред това момче. Младежът е супер отзивчив, внимателен, не си придава важности, директно казва "Това мога и ще го направя" или най-искрено ти казва " С това не се наемам", по тъмни доби да му звъннеш с проблем винаги подава ръка. И още нещо, съвсем немаловажно, цените му са ПРИЕМЛИВИ, никакви " ама то ся тва трябва да смениш, онова ще ти сменя, онова се счупило". Преглеждат в сервиза на баща му, казва ти какво и що, какви пари и колко време,без шикалкавене. Иначе Сашо само с газовите се занимава и сам си поема отговорността, гаранция и всичко. Яд ме е още, че се набутах с камара пари уж за много качествена ГО във Враца, а се оказа някакъв Франкенщайн, дето после Сашо се хвана за главата как да го оправя без да се налага да почва от нулата. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, предстои ми да монтирам газова уредба на Джаза, 1.4 83 к.с.

Вариантите са два:

1. Полско КМЕ-1200 лв

2. БРЦ- 1600 лв

Предварително взех свещи Denso Iridium IK20TT, за да сменя старото NGK, което на 4к километра почна да прави цигании.
От сервиза ми казаха, че тези свещи не били за тази кола и да си сложа по каталог.

Иридиума също стават за джаза, но не знам дали ще окаже влияние на газовата.

Някой кара ли с тези свещи и да каже дали има разлика при газта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно!

Това се едни от твойте свещи.

https://www.denso-am.eu/catalog/pv/120218/part/IK20TT

Перфектен избор и за газ.

Разковничето е да са оригинални! Иначе ще се вкараш в много драматичен филм.

Успех! :thumbs1:

 

П.П. Все така не мога да проумея, защо още има хора, които слагат газова уредба на такъв икономичен двигател?!? Щетите по двигателчето, на джаз-а, не могат да се "избият" от разликата в цената на горивото... :dunno:

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 @dandilov  Сигурен ли си, че не се избиват, щетите. Аз мисля, че и колата се избива, зависи от километрите. Имам познат с Джаз от 8г. на газ, но метан. Сега пък я заменил уредбата на същата кола с пропан/бутан. Има навъртяни 250 000км. за 8-те години.

 

За мен БРЦ си е по-марка, иначе и монтажа е, даже, по-важен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Off Topic

@kvd74 Разбира се, че зависи от километрите, но я го питай колко масло му гори? И сменял ли е клапани? Ремонт првил ли е някакъв по двигателя за това време? И в какво състояние му е двигателят сега? Ама честно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

Off Topic

Щетите по двигателчето, на джаз-а, не могат да се "избият" от разликата в цената на горивото...

 

  На това ти отговорих по-горе, сам си направи сметка.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя Джаз го карам от 2010 г и съм минал на газ около 270000 км . Колата е внесена от Италия с монтиран там ГИ БРЦ . Щети по двигателя нямам . Не гори масло . Мисля , че си заслужава да се сложи газ ако се кара много .

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...