Jump to content
mvarbanov

Диагностика за Хонда Джаз в Пловдив

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам лек проблем с Джазката. Когато ускорявам, понякога колата придърпва, за секунди. Смених свещите без резултат... Сега се съмнявам в работата на бобините.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минах през същия проблем, ходих и на диагностика до Ст.Загора, стигнахме до запушени газови пътища на ЕГР клапана, днес я закарах за чистене, ще видим тези дни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега mvarbanov,

 

Ако имаш нужда от бобини, при мен имам и се намирам в Пловдив. Ако желаш да се видим, пиши ми на лично телефона си,да ти се обадя.  :)

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минах през същия проблем, ходих и на диагностика до Ст.Загора, стигнахме до запушени газови пътища на ЕГР клапана, днес я закарах за чистене, ще видим тези дни.

ЕГР клапана не оказва влияние при ускорение. Запушен или незатворен ЕГР влияе на празния ход, преходния режим и моторна спирачка.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нужна ми е диагностика, за да се разбере коя от бобините е проблемната. Ходих на Елкон, закачиха я и казаха, че всичко й е наред. Изкараха всички бобини да ги огледат визуално за нагар, но нямаше. И остана така положението...В интерес на истината, в скоро време не ми е правила този номер с придърпването при ускорение.

А какво прави колата при запушен или зацапан ЕГР клапан? Благодаря. Отправлено с моего iPad, используя Tapatalk.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика при запушен ЕГР и запушени пътища на ЕГР, както и ако ЕГР клапана не може да се затвори и седи леко отворен.

Когато е запушен, общо взето няма проблем, докато киреча не почне да се кърти и пада върху клапаните. Тогава просто губиш компресия за момента на 1-2 цилиндъра и двигателя прекъсва.

При частично отворен ЕГР, заради мръсотия , която му пречи на движението, се връзват накъсо изгорелите газове и входящия въздух.

Това води до неравномерна работа на празен ход, опити да гаснене, намалена мощност и повишена температура, водеща до детонации.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрвей колега,

 

Можеш да провериш като изключиш буксата на ЕГР клапана и да покараш така. Така може да провериш дали имаш проблем с него. :) Моля, ако греша, по - опитните колеги да ме поправят. :)

 

Христос воскресе!

 

Весели празници на всички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля за съвет, ако някой е минал по този път, същите са симптомите , като колегата пуснал темата, в ниските обороти придръпва за секунди, това го прави от 3-4 месеца. Ходих на диагностика в Ст.Загора, нищо не откриха, чистих ЕГР-ра и газовите пътища до блясък, няма оправяне, всеки ден го прави , когато си поиска , стана досадно вече , не знам към кое да се насоча. Свещите са на 20-25 х.км, нови ги сложих НЖК от САЩ ги доставиха , тук от форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, при мен имаше прекъсване, даже със светване на check engine. Оказа се, че една бобина ми е прекъсвала. Относно високите цени на свещите реших да мина на евтиния вариант - френски НГК , доволен съм. Качвам снимка на пробиващата от време - навреме бобина. https://goo.gl/photos/9SmicCDs1dq6BWSm6

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полезна снимка, колега !  :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Днес ми пристигна диагностика на Delphi, така че ако някой има нужда от съдействие може да ме потърси :) Намирам се в Пловдив

 

Поздрави на всички !!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...