Jump to content
karchoto

civic 1.8

Recommended Posts

Здравейте колеги. От 1 седмица се сдобих с honda civic aerodeck 1.8 .Всичко беше наред и един ден забелязах че задната скорост не влиза .Нито на запален нито на изгасен мотор.Другите скорости си влизат даже и без съединител когато е изгасена колата.Някой има ли си представа от какво може да е? Масло има във скоростната кутия и изглежда добре.Има ли нещо  да се регулира по лоста или нещо подобно. Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко с чалъм влиза задна,палиш,минаваш през първа или втора и без да пускаш съединител вкл.задна.Проблема е в липсата на синхронизатор, мисля.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм правил точно Аеродек 1,8.....но виж под въздушния филтър или кутията му трябва да са жилата и включвателя.Почисти ги внимателно и напръскай с течна грес,огледай гумените тампони.Някой да ти включва скоростите ,а ти наблюдавай жилата каво правят...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като не включи, мръдни 3см. колата напред или назад и пробвай пак!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как назад като не влиза?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно проблем с предавателната (скоростната) кутия. Чува ли се шум при движение на някоя от предавките?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох всичко от тука писаното пробвах и пак не става.Имам чувството че не отива съвсем на дясно лоста. А 5 скорост влиза а задна нали е срещу нея

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги отново. Днес разглобих скоростната кутия и установих къде е проблема. Изронена е муфата( или както се казва ) на задната скорост и малко от синхронизатора.Прилагам снимки на повредените части . Моля ако някой има решение  да помага.

 

post-27626-0-48093000-1469738724_thumb.jpg

 

post-27626-0-60776600-1469738743_thumb.jpg

 

post-27626-0-37837200-1469738764_thumb.jpg

 

post-27626-0-96694000-1469738782_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей

 

разреши ле се проблема?

При мен 1-ва излизаше и смених цялата кутия,по-евтино излиза 

При старата ми "англичанка", задната влизаше трудно и се чуваше хъркане,но проблем не ми бе правила

 

Поздрави

Редактирано от i.iliev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсих тука там и не намерих такава муфа.Повиках неволята и с помощта на Иван фена , който ме посъветва да взема една диамантена пиличка и полека и внимателно си оправих зъбите на муфата и сега кутията е събрана и всичко е наред .Благодарности на всички които се отзоваха.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...