Jump to content
Mitev

Загубен ключ и дистанционно за ЦР-В

Recommended Posts

Здравейте колеги, загубих си ключа и дистанционното за Хонда ЦР-В първа генерация имам само червения ключ който отключва дава контакт но до там. От къде мога да си купя дистанционно и да ми направят ключ. Благодаря предварително!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дистанционно - кофти работа. По-добре нова аларма. За справка- най-близкия алармаджия.За ключ - ходи до автоключар. Там знаят какво да правят.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автоключар колега , имам и познат...50 лв струва дубликат , 150 да ти направят нов ако нямаш никакъв и си се заключил и си го затрил.Това беше като го питах информативно преди няколко месеца.Където и да идеш или те да дойдат при теб , по-читавите ключари си знаят работата.Не е фатално :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако все още не си намерил дистанционно - отиваш в първата автоморга и за 10 лева си вземаш дистанционно -ако искаш и две си вземи , само че трябва да имаш работещ ключ инъче не знам как ще си вкараш дистанционното в компютъра.Въобще не ти трябва НОВА АЛАРМА !http://pics.data.bg/...2c58720a2e7/1W/http://pics.data.bg/...d2defd9c7ee/2i/Можеш максимум 3 дистанционни да вкараш !Прочети двете снимки и изпълни написаното последователно

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също имам само един ключ Питах в Бултрако Поръчваш ключ които струва 80 лв от червения ключ прехвърлят информация Това обучение както му казват в Бултрако струва около 50 лв И последно ключар ти нарязва зъбите което не знам колко струва За дистанционното не знам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ако нямаш червеният ключ в Бултрако какво казаха хаха ?:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казаха че трябва да го имаш иначе не можело

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само неразбирам защо трябва точно от Бултрако да си правиш ключ като навсякаде където има автоключар ще ти направят нов и без червеният.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто реших да питам баш дилърите А дали съм го поръчал е друг въпрос А този ключ ( без намесата на червения ) ще стартира ли двигателя

Редактирано от Emsi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с червения ключ не съм пробвал дали става да се регистрират нови дистанционни. По принцип ако си регистрираш ново дистанционно в компютъра на колата старото т.е. изгубеното автоматично се изтрива. Говоря за такова, което управлява само централно и е без аларма , за тези с вградена оригинална аларма не съм сигурен !Е тея в Бултрако много "евтино " работят :ph34r: , ами ако нямам червен ключ и имам само талоните на колата какво ще правят в "БУЛТРАКО" да ги тракам ?

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бултрако се използват само за да си купиш масло за дифа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

попитах автоключар в Кауфланд Пловдив Търговиите на Брезовско шосе Прави ключа срещу 40 лв Трябва да имаш ключа маика

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това го имам от хонда за настройки на ключ и аларма - Публикувано изображение

Редактирано от markup
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен ти трябва ключар със нужната апаратура(ако нямаш червения) ,преди маи на симеон си правих след като Бултрако се изложиха като кифладжии!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко стара, но актуална за мен тема.

 

За моето CR-V II имам само един комплект ключ и дистанционно. Всичко си работи, както трябва. Преди 10-ина дни бра'чеда скрапира Акорда си (6-а ген. '01-ва) и ми даде дистанционното си, което е напълно еднакво с моето. Днес се опитах да го обуча, но ударих на камък. Изпълнявам горепосочената инструкция, но не чувам звук от актуатор, както е описано в т.12.

 

Намерих и тема с видео, в което инструкциятa е като горепосочената.

 

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=80322

 

Процедурата "работи" с моето дистанционно, обаче с "новото" не иска.

 

Аз ли греша, или има друга процедура за обучаване на второ дистанционно?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че сам си отговорих на въпроса.

"Новото" дистанционно трябва да е точно за CR-V II, от Акорд не става, предполагам и от друг модел няма да стане, дори и да са еднакви на външен вид. Така казват братята американци и май са прави.

 

Двете дистанционни:

post-13558-0-75131500-1459567890_thumb.jpg

 

Същите снимани отзад:

post-13558-0-74803500-1459568024_thumb.jpg

 

Видно от снимката моето дистанционно (това в дясно) има номер G8D-345H-A, a това на Акорда G8D-453H-A.

 

п.п. За НЕговорещите английски:

 

Обучаване на дистанционни (до 3бр.), стъпка по стъпка.

 

Доколкото разбрах процедурата е една и съща за всички модели, и години на производство.

 

Сядаш в колата. Всички врати и капаци са затворени и ОТКЛЮЧЕНИ. Прозорците може и да са отворени (за да не се пълни купето с цигарен дим, и за да чуват как псуваш поне през 3 пресечки :D )

 

1. Завърташ ключа в позиция КОНТАКТ.

2. Натискаш бутон на дистанционното. Няма значение, кой от двата - ЗАКЛ., или ОТКЛ.

3. Изключваш от КОНТАКТ. Не е необходимо ключа да се връща докрай.

4. Завърташ на контакт.

5. Натискаш бутон.

6. Изкл. от контакт.

7. Завърташ на контакт.

8. Натискаш бутон.

9. Изкл. от контакт.

10. Завърташ на контакт.

11. Натискаш бутон.

 

В този момент, ако процедурата е успешна, от вратите ще чуеш звук от активиране на актуатор (т.нар. "машинка" за централно откл/закл). Чува се само звук, вратите си остават отключени.

 

12. Натискаш бутон на дистанционното (вратите все още си стоят отключени).

 

Сега, ако обучаваш само едно дистанционно, отиваш на т.14. Ако искаш да обучиш още едно дистанционно, след натискане на бутон на първото, отиваш на т.13.

 

13. Натискаш бутон на второто (и след това на третото, ако са 3) дистанционно.

 

Отново трябва да чуеш звука на актуатора.

 

14. Изключваш от контакт, и вадиш ключа.

15. Проверяваш дали работят дистанционните.

 

edit:

 

Не е задължително новите дистанционни да са наистина нови, може и да са втора употреба. Това, че вече са обучени за друга кола е без значение, процедурата автоматично изтрива стария код и записва твоя в дистанционните.

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси, дали заради това че моето е дизелово, или пък е фейс, но дистанционното е на самия ключ,а не като твоето.

Дали тази процедура важи и за другите ключове като моя - просто ми е интересно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутоните са ти на ключа, сигурно щото си фейс.

 

Нощес прехвърлих една камара теми за обучаване на дистанционно. Навсякъде процедурата е една и съща, за всички Хонди и Акюри, но не съм се задълбочавал, с какви дистанционни са. Предполагам, че става и за ключ с бутони, защото се коментираха и по-новите модели.

 

Цяла нощ си правих експерименти.

Понякога след поредния опит моето дистанционно отказваше да работи, но на следващия опит пак сработваше. Мисълта ми е, че нищо не ти пречи да опиташ, обаче започнеш ли трябва да обучиш всички дистанционни. Предполагам, че при всеки опит се генерира нов код ;)

 

edit:

 

Намерих в ebay дистанционно за моята кола, а също така мисля да се обзаведа и с 2 такива:

 

post-13558-0-92802500-1459622728_thumb.jpg

 

Май има вариант да ползвам моята метална част на ключа, т.е. няма да ми нарязват нов ;)

Някъде в нета имаше инструкция, как да си извадя моя чип от ключа.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега преди време си купих дистанционно за Акорда от интернет но не можах да го обуча. След обстойно проучване се оказа че не мога да го обуча защото не е от Акорд а най - вероятно е от CRV. Това което е написано на платката е OMRON G8D-452H-A. Ако имаш интерес и ти върши работа ми пиши на ЛС.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Reality,

писал си, докато аз редактирах. Благодаря за офертата, ама кода е различен, на мен ми трябва G8D-345H-A.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емич тази процедура важи и при теб. На ключът е дистанционното , щото е фейс. Иначе такова като твоето може да се програмира на преди фейса. 

Процедурата е за моделите с отделен чип от дистанционното. На другите по новите когато се обучи чипът автоматично тръгва дистанционното.

 

Краси поръчай повече кутийки щото повече от година не издържат. Накрайникът ще го извадиш от твоят ключ, ама трябва да се оформя за да стане като за кутийката което съответно ще доведе до неговото скъсяване( А той си е по къс по дефолт) и в един момент ще си готов и ще се кефиш и когато дадеш на контакт , ще установиш че не ти стига ход да потъне навътре ключът за да може да върнеш назад и да го извадиш. И НАЙ ВАЖНОТО внимавай с чипът че е стъклена ампула и се чупи лесно.

Редактирано от docev
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.

 

При последното ми ходене в България питах един автоключар в София да ми програмира чип. Той каза, че няма софтуеър за модела и изказа едно предположение, за което не бил сигурен дали важи и за Хонда. На някои марки коли имало значение положението на чипа спрямо приемника в патрона на кормилната колона, т.е. ако го обърна на 90°, както е в кутията по-горе, имало вероятност да не сработи.

 

Има ли го това нещо при нас, или не?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да е близко. Не е от значение ако е на 180 , но на 90 градуса наистина няма да го познае. Не си бил уцелил ключаря. Софт има. Дори с Т300 може да се обучи чип, а то вече е без пари.Като се сетя моето първото ...... мале мале х10 цената спрямо сега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз търся платка с този номер-OMRON G8D-452H-A!Купих си друго дистанционно,но не стана да го обуча,за съжаление.OMRON G8D-344H-A е платката,която аз имам.Ако някой търси такава,да пише. :yes:

Редактирано от kalata80

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей колега.Аз търся дистанционно с платка N G8D-344H-A.Имам дистанционно с платка N  G8D-452H-A.Ако искаш да ги разменим и да си решим проблемите със дистанционните :)

Поздрави. Ако си съгласен ми пиши да се уточним ,защото аз продължавам да търся и ако намеря ще си го сменя с някой колега.

Лек ден   Тел.0887736324

Редактирано от rahneff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от 3 години все си правя втори ключ и все не оства време. Май ще трябва да ида тия дни да ми направят един дубликат, че да не увисна без кола :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

карам HR-V 2002г, имам само едно дистанционно и то се скапва, явно е  от влага. Посъветваха ме да търся друго. Не разбрах точно от същият модел ли да търся и какво точно да гледам на натписа на дистанционното.

Благодаря ви!

post-31320-0-35512900-1483558495_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли, процедурата по обучение от Красимир по-горе, важи ли и за CR-V 1-ва генерация?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът на edri е отделен като тема тук: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=104201

Допълнението от Vasil82 e скрито.

За търсене на части и аксесоари, тук е мястото : http://forums.hondabg.com/index.php?s=7f31939fe2534408efc74c4fcc3e9e45&showforum=28

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам Honda CRV 2000 147hp от скоро нямам дистанционно за централното ако си купя ще сработили? Имам в предвид фабрично ли е заложено или трябва още нещо? Благодаря ви за вниманието.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери си старо и чрез процедурата описана по горе си го обучи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ходих при ключар,попитаме за херците на дистанционното каза че са били различни моята е джапанска сглобка и незнаел колко са някой знае ли?Аз я купих без дистанционно, загубено било.Някакви идеи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

433 Mhz

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Аз имам CRV RD 1, 1999 година. Днес ми дадоха едно дистанционно от CRV 2000 година и исках да го обуча за резервно, но ударих на камък. Използвах процедурата във форума и като натисках бутоните се чуваше машинката на вратите, но след това дистанционното не работи. Повторих процедурата няколко пъти, но пак не сработи. Само моето дистанционно си действа. Какъв може да е проблема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвори и двете дистанционни и виж номерата вътре дали съвпадат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на двете дистанционни пише един и същи номер Omron G8D-452H-A.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не спазваш процедурата според мен или дистанционното не работи. Смени ли батерията? Иди при някой който може да провери дали излъчва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених батерията и червения светодиод светка като натискам бутоните. Странното е, че като изпълнявам процедурата машинките на вратата се чуват, т.е. значи излъчва, но след това не сработва. Като извадя контактния ключ не работи. Утре ще отида при някой алармаджия да видим какво ще каже...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...