Jump to content
Boby_stmb

Проблем с климатика

Recommended Posts

Здравейте колеги. Нов съм във форума и от скоро имам Хонда CR-V 1ген. 147к.с.

Колата много ми харсва, но излезна проблем с климатика.

Един път климатика работи перфектно. Включва, изключва, духа ледено студено, силата на духане също работи, като превключа на топло парното си работи всичко е 6. Друг път въобще не иска да включи, но не климатика, а въобще не иска да започне да духа без значение каква сила задавам на вентилатора. Въртя копчето и нищо не се случва. По някое време спирам някъде после се качвам в колата и започва да духа пак, но с прекъсване. Давам пример: Увеличавам  силата на вентилатора  до средата и климатика си работи. Увеличавам го повече или до край и започва едно прекъсване на климатика, спира тръгва, чатка релето, започват да падат и да се качват обороти, акумулатора както зарежда на 14 волта започва да пада на 13-12 пак да се вдига. Пълна лудница. Намалям вентилатора на половина и всичко се стабилизира и си работи нормално и колата и климатика. След малко спира и въобще не иска повече да се пусне. И при майстори ходих и те не могат да разберат какво става.  Предполагат някакви неща (сензори, топла кола, студена кола, на слънце, на сянка).

Моля някой ако има някаква идея поне да каже от къде да започна. Благодаря ви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени копчето което пуска вентилатора . Къде гледаш колко ти показва волтажа на акумулатора?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С мултицет замервам самия акумулатор докато колата работи. Днес вързах вентилатора на късо и си върти без проблем. Като го сложа на мястото си не тръгва. Не знам как да разглобя таблото където са копчетата. Дано да е от тях. Иначе ми казаха за някакъв резистор, но не го намерих къде е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...